porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak radzić sobie z NADWRAŻLIWOŚCIĄ ZĘBÓW? Sposoby na nadwrażliwe zęby Gdy masz nadwrażliwe zęby, ból sprawić może zarówno dotyk szczoteczki, ...
Przedstawiamy proste sposoby na usprawnienie przepływu krwi w żyłach nóg. Stosuj je, a zmniejszysz ryzyko powstania nieestetycznych pajączków, a w przyszłości żylaków.

Jak zapobiegac żylakom? Jak uchronić nogi przed tą dokuczliwą i szpecącą dolegliwością?

Jak zapobiegac żylakom? Jak uchronić nogi przed tą dokuczliwą i szpecącą dolegliwością?
Pękające naczynka na nogach tworzą nie tylko brzydkie szpecące pajączki, ale są zaczątkiem żylaków. fot.: Photos.com
Dobra kondycja żył w nogach jest ważna, ponieważ to one pompują krew w kierunku serca. Jeśli ten przepływ napotyka na trudności, na nogach zaczynają być widoczne popękane naczynka krwionośne, które po latach mogą zamienić się w bolesne i brzydkie żylaki. Jak zapobiegać żylakom?

7 zasad, które pomogą chronić się przed żylakami?

Aby zapobiec pękaniu naczynek krwionośnych, a w przyszłości - żylakom, powinnaś przestrzegać kilku zasadniczych zaleceń.

  1. Siedząc, nie zakładaj nogi na nogę. Jej ciężar sprawia, że działa jak opaska uciskowa – utrudnia przepływ krwi, zwiększa ciśnienie krwi w nogach i prowadzi do powstawania obrzęków.

  2. Codziennie przez co najmniej kwadrans odpoczywaj z uniesionymi nogami. To usprawni odpływ krwi z nóg do serca, pozwoli odpocząć zastawkom w naczyniach żylnych nóg.

  3. Nie siedź ani nie stój zbyt długo - zgubne dla nóg jest tkwienie w jednej pozycji przez dłuższy czas.

  4. Gdy siedzisz, pamiętaj, że siedzisko nie może uciskać ud -  taki ucisk powoduje zaburzenia krążenia.

  5. Unikaj obcisłych ubrań - spodni, podkolanówek i pończoch samonośnych - to też utrudnia krążenie krwi.

  6. W ciągu dnia zmieniaj obuwie, wybierając buty o różnej wysokości obcasów - raz wyższe, raz niższe. Pamiętaj jednak, że optymalna wysokość obcasa to ok. 4 cm, a zmiana jego wysokości nie powinna być zbyt duża. 

  7. Tak często, jak to tylko możliwe wchodź po schodach i pływaj, a jeżdżąc na rowerze mocno naciskaj pedały – te sposoby usprawnią przepływ krwi w żyłach.

Powinnaś także pamiętać, że przy skłonnościach do pękania naczynek należy zrezygnować ze stosowania do depilacji gorącego wosku, a także używania kremów wyszczuplających o rozgrzewającym działaniu. To samo dotyczy zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Pojawienie się pierwszych pajączków to także znak, że trzeba zrezygnować z sauny, długiego opalania i gorących kąpieli.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co robić, gdy PUCHNĄ NOGI? Jakie domowe metody i maści?

Ktoś wyliczył, że nogi przeciętnego człowieka robią w ciągu życia tyle kroków, że wystarczyłoby na kilkukrotne okrążenie Ziemi. Nic więc dziwnego, że czasem bolą i puchną. Jak sobie z tym radzić?

ŻYLAKI. Jak zapobiegać żylakom?

Jeśli twoje nogi sprawiają wrażenie ciężkich i opuchniętych, zacznij działać. To może być pierwszy objaw choroby żylnej kończyn dolnych. Ryzyko rozwinięcia choroby i doprowadzenia do szpecących zmian...

Jak walczyć ze zmęczeniem nóg? Jak walczyć ze zmęczeniem nóg?

Twoje nogi pod koniec dnia są zmęczone i opuchnięte? Chciałabyś wiedzieć, jak temu zaradzić? Problem zmęczonych nóg dotyka coraz więcej Polek. Przyczyną jest m.in. brak ruchu, niezdrowy tryb życia,...

Aktualizacja: 04.06.2012 15:02
Autor: MK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Pietras, mąż Kozidrak. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Kozidrak od 36 lat jest związana z Andrzejem Pietrasem ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.