porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak radzić sobie z NADWRAŻLIWOŚCIĄ ZĘBÓW? Sposoby na nadwrażliwe zęby Gdy masz nadwrażliwe zęby, ból sprawić może zarówno dotyk szczoteczki, ...
Przedstawiamy proste sposoby na usprawnienie przepływu krwi w żyłach nóg. Stosuj je, a zmniejszysz ryzyko powstania nieestetycznych pajączków, a w przyszłości żylaków.

Jak zapobiegac żylakom? Jak uchronić nogi przed tą dokuczliwą i szpecącą dolegliwością?

Jak zapobiegac żylakom? Jak uchronić nogi przed tą dokuczliwą i szpecącą dolegliwością?
Pękające naczynka na nogach tworzą nie tylko brzydkie szpecące pajączki, ale są zaczątkiem żylaków. fot.: Photos.com
Dobra kondycja żył w nogach jest ważna, ponieważ to one pompują krew w kierunku serca. Jeśli ten przepływ napotyka na trudności, na nogach zaczynają być widoczne popękane naczynka krwionośne, które po latach mogą zamienić się w bolesne i brzydkie żylaki. Jak zapobiegać żylakom?

7 zasad, które pomogą chronić się przed żylakami?

Aby zapobiec pękaniu naczynek krwionośnych, a w przyszłości - żylakom, powinnaś przestrzegać kilku zasadniczych zaleceń.

  1. Siedząc, nie zakładaj nogi na nogę. Jej ciężar sprawia, że działa jak opaska uciskowa – utrudnia przepływ krwi, zwiększa ciśnienie krwi w nogach i prowadzi do powstawania obrzęków.

  2. Codziennie przez co najmniej kwadrans odpoczywaj z uniesionymi nogami. To usprawni odpływ krwi z nóg do serca, pozwoli odpocząć zastawkom w naczyniach żylnych nóg.

  3. Nie siedź ani nie stój zbyt długo - zgubne dla nóg jest tkwienie w jednej pozycji przez dłuższy czas.

  4. Gdy siedzisz, pamiętaj, że siedzisko nie może uciskać ud -  taki ucisk powoduje zaburzenia krążenia.

  5. Unikaj obcisłych ubrań - spodni, podkolanówek i pończoch samonośnych - to też utrudnia krążenie krwi.

  6. W ciągu dnia zmieniaj obuwie, wybierając buty o różnej wysokości obcasów - raz wyższe, raz niższe. Pamiętaj jednak, że optymalna wysokość obcasa to ok. 4 cm, a zmiana jego wysokości nie powinna być zbyt duża. 

  7. Tak często, jak to tylko możliwe wchodź po schodach i pływaj, a jeżdżąc na rowerze mocno naciskaj pedały – te sposoby usprawnią przepływ krwi w żyłach.

Powinnaś także pamiętać, że przy skłonnościach do pękania naczynek należy zrezygnować ze stosowania do depilacji gorącego wosku, a także używania kremów wyszczuplających o rozgrzewającym działaniu. To samo dotyczy zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Pojawienie się pierwszych pajączków to także znak, że trzeba zrezygnować z sauny, długiego opalania i gorących kąpieli.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Bóle nóg. Jaka może być ich przyczyna? Bóle nóg. Jaka może być ich przyczyna?

Pierwsza, która nasuwa się na myśl, to oczywiście zmęczenie. Jednakże przyczyn bólu nóg jest znacznie więcej. Wymieniamy tylko niektóre z nich. Powodem dolegliwości mogą być urazy, wady stóp, zmiany...

Co robić, gdy PUCHNĄ NOGI? Jakie domowe metody i maści?

Ktoś wyliczył, że nogi przeciętnego człowieka robią w ciągu życia tyle kroków, że wystarczyłoby na kilkukrotne okrążenie Ziemi. Nic więc dziwnego, że czasem bolą i puchną. Jak sobie z tym radzić?

ŻYLAKI. Jak zapobiegać żylakom?

Jeśli twoje nogi sprawiają wrażenie ciężkich i opuchniętych, zacznij działać. To może być pierwszy objaw choroby żylnej kończyn dolnych. Ryzyko rozwinięcia choroby i doprowadzenia do szpecących zmian...

Aktualizacja: 04.06.2012 15:02
Autor: MK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
E.L. James: kim jest autorka "50 twarzy Greya"? [kariera, rodzina]

E.L. James szturmem podbiła serca wielu czytelników i czytelniczek ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.