porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Rak trzustki - jakie objawy i leczenie?
Rak trzustki - jakie objawy i leczenie? Rak trzustki to poważna sprawa. Nie zawsze guz trzustki oznacza ...
Trzustka - jak daje znać o chorobie? Po czym poznać problemy z funkcjonowaniem trzustki? Co to jest ostre zapalenie trzustki?

Jakie objawy daje chora trzustka? O czym może świadczyć jej ból?

Trzustka w organizmie człowieka odpowiada zarówno za wydzielanie hormonów: insuliny i glukagonu, jak i produkcję enzymów trawiennych. Niestety, czasem i ona choruje. Jakie objawy daje chora trzustka? O czym może świadczyć jej ból?

Na trzustkę negatywnie oddziałuje tłusta, ciężkostrawna dieta, alkohol i papierosy. Nic więc dziwnego, że choroby tego organu dotykają głównie osoby niedbające o jakość swojej diety oraz prowadzące rozrywowy tryb życia. Jednak problemy z trzustką mogą także dotknąć każdego z nas. Sygnałem alarmowym może być ból na środku lub po lewej stronie brzucha, świąd skóry, nieuzasadniony spadek masy ciała, problemy z przemianą materii: nudności, wymioty, wzdęcia, biegunki tłuszczowe.

O czym mogą świadczyć problemy z trzustką?

Problemy z trzustką mogą świadczyć o jej ostrym stanie zapalnym, który przebiegać może w postaci łagodnej (około 70% przypadków) oraz ciężkiej. W jednym i drugim przypadku w leczeniu niezwykle ważna jest odpowiednia dieta. Konieczne będzie też leczenie farmakologiczne, w przypadku ciężkiego stanu zapalnego nawet hospitalizacja.

Jak zdiagnozować chorobę trzustki?

Podstawowym badaniem wykonywanym przy określaniu sprawności pracy trzustki jest określenie stężenia enzymów trzustkowych: amylazy i lipazy we krwi. Jeśli lekarz stwierdzi jakieś nieprawidłowości (przy ostrym zapaleniu trzustki wartości te są nawet 3 krotnie wyższe) konieczne jest wykonanie USG jamy brzusznej, a nawet tomografię komputerową.

badanie krwi i sprawdzić stężenie enzymów trzustkowych (amylazy i lipazy) a także stężenia cukru na czczo. W wypadku, gdy normy będą przekroczone, dostaniemy skierowanie na USG jamy brzusznej, a być może także na tomografię komputerową.

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-stan-zapalny-trzustki-jak-go-rozpoznac-i-leczyc,nId,646269?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
badanie krwi i sprawdzić stężenie enzymów trzustkowych (amylazy i lipazy) a także stężenia cukru na czczo. W wypadku, gdy normy będą przekroczone, dostaniemy skierowanie na USG jamy brzusznej, a być może także na tomografię komputerową.

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-stan-zapalny-trzustki-jak-go-rozpoznac-i-leczyc,nId,646269?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxPod
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Niestrawność - naturalne metody na pokonanie przykrych dolegliwości. Niestrawność - naturalne metody na pokonanie przykrych dolegliwości.

Przyczyną niestrawności, czyli dolegliwości występujących w układzie pokarmowym, najczęściej jest nadmiar kwasów żołądkowych. Zwykle jest spowodowany niewłaściwą dietą, zbyt szybkim jedzeniem lub...

Przewlekłe zapalenie żołądka - czym jest i jak je rozpoznać? Przewlekłe zapalenie żołądka - czym jest i jak je rozpoznać?

Przewlekłe zapalenie żołądka jest dla gastroenterologów schorzeniem trudnym do jednoznacznego zdiagnozowania, ponieważ objawy choroby są mało charakterystyczne. Jak rozpoznać przewlekłe zapalenie...

Ból brzucha – co robić? [10 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW] Ból brzucha – co robić? [10 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW]

Ból brzucha może nam skutecznie popsuć biesiadowanie za stołem. A ponieważ zbliża się magiczny, obfity w różnego rodzaju pyszności czas świąt Bożego Narodzenia warto wcześniej poszukać sprawdzonych...

Aktualizacja: 06.10.2014 12:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Majewski z WPROST. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Michał Majewski z WPROST. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Erotyczne gadżety, zoofilskie nagrania oraz podejrzany biały proszek - to tylko ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.