porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Rak trzustki - jakie objawy i leczenie?
Rak trzustki - jakie objawy i leczenie? Rak trzustki to poważna sprawa. Nie zawsze guz trzustki oznacza ...
Trzustka - jak daje znać o chorobie? Po czym poznać problemy z funkcjonowaniem trzustki? Co to jest ostre zapalenie trzustki?

Jakie objawy daje chora trzustka? O czym może świadczyć jej ból?

Trzustka w organizmie człowieka odpowiada zarówno za wydzielanie hormonów: insuliny i glukagonu, jak i produkcję enzymów trawiennych. Niestety, czasem i ona choruje. Jakie objawy daje chora trzustka? O czym może świadczyć jej ból?

Na trzustkę negatywnie oddziałuje tłusta, ciężkostrawna dieta, alkohol i papierosy. Nic więc dziwnego, że choroby tego organu dotykają głównie osoby niedbające o jakość swojej diety oraz prowadzące rozrywowy tryb życia. Jednak problemy z trzustką mogą także dotknąć każdego z nas. Sygnałem alarmowym może być ból na środku lub po lewej stronie brzucha, świąd skóry, nieuzasadniony spadek masy ciała, problemy z przemianą materii: nudności, wymioty, wzdęcia, biegunki tłuszczowe.

O czym mogą świadczyć problemy z trzustką?

Problemy z trzustką mogą świadczyć o jej ostrym stanie zapalnym, który przebiegać może w postaci łagodnej (około 70% przypadków) oraz ciężkiej. W jednym i drugim przypadku w leczeniu niezwykle ważna jest odpowiednia dieta. Konieczne będzie też leczenie farmakologiczne, w przypadku ciężkiego stanu zapalnego nawet hospitalizacja.

Jak zdiagnozować chorobę trzustki?

Podstawowym badaniem wykonywanym przy określaniu sprawności pracy trzustki jest określenie stężenia enzymów trzustkowych: amylazy i lipazy we krwi. Jeśli lekarz stwierdzi jakieś nieprawidłowości (przy ostrym zapaleniu trzustki wartości te są nawet 3 krotnie wyższe) konieczne jest wykonanie USG jamy brzusznej, a nawet tomografię komputerową.

badanie krwi i sprawdzić stężenie enzymów trzustkowych (amylazy i lipazy) a także stężenia cukru na czczo. W wypadku, gdy normy będą przekroczone, dostaniemy skierowanie na USG jamy brzusznej, a być może także na tomografię komputerową.

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-stan-zapalny-trzustki-jak-go-rozpoznac-i-leczyc,nId,646269?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
badanie krwi i sprawdzić stężenie enzymów trzustkowych (amylazy i lipazy) a także stężenia cukru na czczo. W wypadku, gdy normy będą przekroczone, dostaniemy skierowanie na USG jamy brzusznej, a być może także na tomografię komputerową.

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-stan-zapalny-trzustki-jak-go-rozpoznac-i-leczyc,nId,646269?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxPod
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Niestrawność - naturalne metody na pokonanie przykrych dolegliwości. Niestrawność - naturalne metody na pokonanie przykrych dolegliwości.

Przyczyną niestrawności, czyli dolegliwości występujących w układzie pokarmowym, najczęściej jest nadmiar kwasów żołądkowych. Zwykle jest spowodowany niewłaściwą dietą, zbyt szybkim jedzeniem lub...

Przewlekłe zapalenie żołądka - czym jest i jak je rozpoznać? Przewlekłe zapalenie żołądka - czym jest i jak je rozpoznać?

Przewlekłe zapalenie żołądka jest dla gastroenterologów schorzeniem trudnym do jednoznacznego zdiagnozowania, ponieważ objawy choroby są mało charakterystyczne. Jak rozpoznać przewlekłe zapalenie...

Co to jest wrażliwość insulinowa?

Wrażliwość insulinowa to sposób w jaki komórki organizmu reagują na insulinę. Co to jest wrażliwość insulinowa?

Aktualizacja: 06.10.2014 12:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Mariotti - kim jest?
Monika Mariotti - kim jest?

Monika Mariotti zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.