porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Konizacja szyjki macicy - po co się ją robi? Konizacja szyjki macicy to zabieg diagnostyczno–leczniczy o poszerzonym zakresie. Dlaczego ...

Jakie są skuteczne LEKI NA HEMOROIDY (BEZ RECEPTY)?

Masz hemoroidy? Hemoroidy da się wyleczyć! Kup leki na hemoroidy, które dostępne są bez recepty. We wczesnym okresie choroby często wystarczą czopki przeciwzapalne i kremy - większość z nich jest dostępna w aptekach. Zobacz, które leki możesz wykupić nie odwiedzając lekarza?

Hemoroidy - jak się pozbyć, jakimi sposobami? 

Hemoroidy (żylaki odbytu, guzki krwawnicze) to skupiska żył w najniższej części odbytu. Gdy żyły zaczynają się rozszerzać możemy odczuwać duży dyskomfort, ból, świąd a nawet krwawienie. Zapobieganie i leczenie hemoroidów - SPRAWDŹ.    

Dostępne leki bez recepty na hemoroidy to głównie kremy znieczulające, maści i czopki. Ich działanie polega na łagodzeniu bólu, podrażnienia i swędzenia. Jednak te, które zawierają hydrokortyzon nie należy stosować dłużej niż tydzień. W aptekach, oprócz czopków, kremów i maści, dostępne są chuteczki z roztworem oczaru wirginijskiego, które przynoszą ulgę. 

CHOROBY NA SPRZEDAŻ ujawniają sensacyjne fakty na temat praktyk biznesu farmakologicznego - OGLĄDAJ NA FOKUS.TV

Leki na hemoroidy bez recepty

 • Posterisan maść i czopki - lek, który uśmierza ból, zmniejsza objawy świądu i pieczenia. Wzmacnia siły obronne i pobudza układ immunologiczny.

 • Procto Glyvenol krem lub Procto Glyvenol czopki - lek w postaci kremu lub czopków. Przeznaczony do leczenia wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidów. Działa miejscowo przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pomaga także zmniejszyć objawy świądu i pieczenia.

 • Heparinum - lek działa miejscowo przeciwzakrzepowo i przeciwzapalnie. Łagodzi ból. Stosowany min. przy zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych (hemoroidów).

 • Hemorol - lek w postaci czopków. Zawiera składniki ściągające i rozkurczowe. Czopki powodują ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy.

 • Hemorectal - lek w postaci czopków. Przyspiesza proces gojenia się hemoroidów, likwiduje stany zapalne oraz związane z tym ból i świąd. Dzięki zasadowemu galusanowi bizmutowemu tworzy nierozpuszczalną warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej.

 • Apirectum - lek w postaci czopków propolisowych z kwasem hialuronowym. Tworzy warstwę, która stanowi zabezpieczenie błon śluzowych oraz wytwarza środowisko sprzyjające aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i przeciwzapalnych.

 • Posterisan - lek w postaci maści. Stymuluje układ odpornościowy i uszczelnia naczynia krwionośne. Ma właściwości przeciwzapalne, zapobiega rozwojowi flory patogennej i stanowi aseptyczną barierę, dzięki, któremu zmiany szybciej się goją.

 • Avenoc -  lek w postaci czopków działa miejscowo znieczulająco, ściągająco, łagodnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

 • Ruskorexlek o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, uszczelniającym naczynia krwionośne oraz znieczulającym.

 • Procto Hemolan - czopki na hemoroidy zmniejszające przepuszczalność naczyń krwionośnych i poprawiające napięcie ściany naczyniowej, zmniejszające też stan zapalny towarzyszący hemoroidom.

UWAGA! Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Podział leków na hemoroidy

 1. Leki miejscowo znieczulające np. Procto-hemolan

 2. Leki przeciwzapalne np. Protecto-Glyventol

 3. Leki zawierające półsyntetyczną pochodną rutozydu np. Troxeratio

 4. Leki pochodzenia roślinnego np. Hemocal

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy da się wyleczyć hemoroidy w jeden dzień?

Każdy człowiek ma hemoroidy, czyli drobne guzki będące splotami naczyń krwionośnych opowiadającymi za uszczelnianie mięśni u ujścia jelita grubego. Ale z wiekiem pojawiają się problemy z...

Kiedy warto robić NASIADÓWKI? Kiedy warto robić NASIADÓWKI?

Nasiadówki w wywarach z roślin leczniczych to stare i sprawdzone sposoby radzenia sobie z wieloma dolegliwościami.

JAK EFEKTYWNIEJ PRACOWAĆ - odklej się od biurka! Przerwy w pracy na rozprostowanie kości to nie przejaw lenistwa, ale rozwagi! JAK EFEKTYWNIEJ PRACOWAĆ - odklej się od biurka! Przerwy w pracy na rozprostowanie kości to nie przejaw lenistwa, ale rozwagi!

Już od dawna wiadomo, że siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowiu. Wielogodzinne siedzenie utrudnia swobodny przepływ krwi, źle wpływa na kregosłup. Bezustanne wpatrywanie się w monitor komputera nie...

Aktualizacja: 16.07.2015 20:50
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bracia Wachowscy, siostry Wachowskie: od Larry'ego i Andy'ego do Lany i Lilly

Drugi z braci Wachowskich, twórców legendarnego "Matrixa", zmienił płeć! Kto ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.