porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
MASAŻ PROSTATY. Jak spowolnić rozrost prostaty? Główną przyczyną blokowania dopływu krwi do penisa jest powiększanie się ...
Kiedy można podejrzewać cukrzycę? Zobacz, jakie są objawy CUKRZYCY?

Jakie są objawy cukrzycy?

Cukrzyca jest bardzo poważną chorobą. Nieleczona może mieć groźne skutki, m.in. spowodować utratę wzroku, a nawet śmierć. Dlatego tak ważne jest, aby nie lekceważyć jej objawów i jak najszybciej podjąć odpowiednie leczenie. Zobacz, jakie są objawy cukrzycy. 

Jak sprawdzić czy masz cukrzycę?

Najprostsza metoda na sprawdzenie zagrożenia cukrzycą to regularne badania poziomu cukru we krwi i w moczu.  Jeżeli w badaniach laboratoryjnych stężenie glukozy na czczo przekracza 125 mg% oraz występuje cukier w moczu, to sygnał, że powinniśmy udać się do lekarza.  

Jakie są objawy cukrzycy?

Najczęstszymi objawami cukrzycy są chroniczne zmęczenie i senność oraz zwiększone pragnienie połączone z częstym oddawaniem moczu. Nierzadko cukrzycy towarzyszą też objawy skórne: zapalenia śluzówki jamy ustnej i narządów płciowych, czyraki, grzybica, wypadanie włosów. Wolniej goją się wszelkie skaleczenia. Często też boli głowa i pogarsza się wzrok. Mogą występować skurcze mięśni łydek, mrowienie i drętwienie nóg i rąk. Oczywiście, powyższe objawy mogą powodować też inne schorzenia niż cukrzyca, ale w w takiej sytuacji i tak należy koniecznie sprawdzić poziom cukru.

Podstępna cukrzyca

Niekiedy cukrzyca rozwija się podstępnie – bezobjawowo. Właściwie jedyną jej oznaką będą wtedy pogłębiające się zmęczenie psychiczne i fizyczne oraz niechęć do działania. Natomiast w przypadku cukrzycy w zaawansowanym stadium, wyczuwamy w oddechu chorego wyraźny zapach acetonu. Najniebezpieczniejszym objawem zaawansowanej cukrzycy jest utrata przytomności, tzw. śpiączka cukrzycowa, która zagraża życiu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak odróżnić zmęczenie od anemii? Jak odróżnić zmęczenie od anemii?

Ciągłe zmęczenie i senność, blada twarz, ogólne osłabienie organizmu - to mogą być objawy anemii, która nieleczona zagraża życiu. Co powoduje anemię? Jak ją leczyć i odróżnić ją od przemęczenia?

Dlaczego ciągle chce mi się spać? Przemęczenie czy choroba? Czy senność może być objawem choroby?

Ciągła senność i zmęczenie może być przejściową niedyspozycją, albo objawem choroby. Jakie są przyczyny senności w ciągu dnia? Warto to sprawdzić!

Cukrzyca: przyczyny i objawy cukrzycy

Cukrzyca - jak ją rozpoznać? Przyczyną cukrzycy jest zmniejszenie ilości insuliny wytwarzanej przez trzustkę oraz wzrastająca z wiekiem insulinoodporność organizmu. Objawy cukrzycy są czasem...

Aktualizacja: 02.01.2012 12:22
Autor: J. Kubecka
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Hołowczyc, kim jest kierowca rajdowy? Co o nim wiemy?

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.