porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zespół Edwardsa: przyczyny występowania i objawy
Zespół Edwardsa: przyczyny występowania i objawy Zespół Edwardsa to druga pod względem częstości występowania - po ...
Jeśli podejrzewasz u siebie atak wyrostka - natychmiast skontaktuj się z lekarzem!

Jakie są objawy zapalenia wyrostka robaczkowego?

Ból brzucha, najpierw wokół pepka, potem lokalizujący sie z prawej strony, czasem z towarzyszącymi mu objawami niedrożności jelitowej (m.in. wymioty czy zaparcia) i wstręt do jedzenia to jedne z objawów zapalenia wyrostka robaczkowego. Jeśli podejrzewasz, że masz atak bólowy wyrostka - nie czekaj tylko jedź do szpitala!

Zapalenie wyrostka objawia się bólem - początkowo chorzy odczuwają ogólny ból brzucha, często określany jako ból wokół pępka lub w nadbrzuszu. Chorzy skarżą się na silny ból w okolicach prawego biodra, który narasta przy zgięciu prawej nogi i nasila się przy próbach poruszania się. Po kilku godzinach boleści lokalizują się po prawej stronie podbrzusza. W tym też czasie chory odczuwa wstręt do jedzenia, ma mdłości i wymioty. Wstręt do jedzenia jest bardzo istotnym objawem: jeśli mimo bólu można jeść, to oznacza, że zapalenie wyrostka jest wątpliwe.

Zapaleniu wyrostka mogą towarzyszyć wzdęcia i zaparcia

Zdarzają się jednak również objawy nietypowe, których powszechnie nie kojarzy się z zapaleniem wyrostka. Na przykład czasem ból od razu zaczyna się w prawym podbrzuszu, czasem odczuwana jest tylko bolesność uciskowa, czasem przeważają objawy niedrożności jelit: wzdęcia, uczucie ciężkości w jelitach, zaparcie, osłabiona perystaltyka.

Wyższa temperatura i przyspieszone tętno

Bliskość usytuowania zapalnego wyrostka z moczowodem lub pęcherzem może powodować parcie na mocz lub też częste oddawanie moczu. Zazwyczaj zapaleniu wyrostka towarzyszy dość znaczne przyśpieszenie tętna i podwyższenie temperatury ciała do 38–39 stopni C.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak się objawia zespół grypopodobny? Jak się objawia zespół grypopodobny?

Przypadłość nazywana zespołem grypopodobnym stanowi 80 procent wszystkich chorób układu oddechowego u ludzi. Występuje powszechnie w chłodniejszych porach roku i zwykle przybiera postać epidemii....

Wirusowe zapalenie płuc wywołane przez świńską grypę - jakie objawy i leczenie?

Sezon na grypę trwa. Zarówno zwykła sezonowa, jak i świńska grypa wywołana wirusem A/H1N1 mogą mieć ostry przebieg i ciężkie powikłania. Jednym z nich jest wirusowe zapalenie płuc, jak je rozpoznać i...

Jak rozpoznać chorobę nerek? Jakie objawy powinny wzbudzić twój niepokój?

Choroby nerek często przebiegają bezobjawowo, co powoduje, że diagnoza choroby jest postawiona bardzo późno. Praca nerek jest już wtedy mocno ograniczona. Dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie...

Aktualizacja: 15.09.2011 10:23
Autor: WoŁ
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jaś Kapela - kim jest młody publicysta?
Jaś Kapela - kim jest młody publicysta?

Jaś Kapela - młody lewicujący publicysta stał się znany za sprawą ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.