porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie grzechy najczęściej popełniają pacjenci?
Jakie grzechy najczęściej popełniają pacjenci? Czasem mimo wizyty u lekarza nie wracamy do zdrowia tak ...
DEPRESJA, czy CHANDRA? czy można kupić w aptece LEKI NA DEPRESJĘ BEZ RECEPTY?

Czy istnieją LEKI NA DEPRESJĘ BEZ RECEPTY?

Antydepresanty, czyli leki na depresję to silne środki dostępne tylko na receptę. Istnieją jednak środki, które mogą pomóc w zwalczaniu objawów podobnych do depresji. Część osób myli bowiem chwilowe, nadmierne napięcie z depresją. Jeśli jest ci smutno, czujesz przygnębienie, masz niskie poczucie własnej wartości i nie masz siły pokonać codziennego stresu, weź ziołowe preparaty antydepresyjne poprawiające samopoczucie. Pamiętaj jednak, że jeśli stan przygnębienia utrzyma się dłużej, nie czekaj idź do lekarza!

Depresja to choroba jak każda inna. Jak zatem ją odróżnić od zwykłej chandry, czy chwilowego dołka? Granica jest niewielka. Należy jednak zwrócić uwagę na czas trwania zaburzenia. Jeśli stan przygnębienia utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, trzeba koniecznie iść do lekarza psychiatry, który postawi diagnozę.

Co to jest chandra?

Chandra jest stanem krótkotrwałym - zwykle kilka godzin, dni. Przygnębienie może być spowodowane brakiem magnezu w organizmie (Magne B6), dlatego tak ważne jest jego uzupełnianie. W leczeniu zaburzeń nastroju często stosowany jest również dziurawiec (Deprim), należy jednak zawsze pamiętać, że w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, może być nawet niebezpieczny.

PRZECZYTAJ >> Jak rozpoznać objawy depresji?

Leki na chandrę bez recepty

Alanerv – lek zawierający kwasy: alfa-liponowy (tioktanowy) i gamma-linolenowy, oba wykazują właściwości „witaminopodobne”. Dostarczenie organizmowi tych kwasów korzystnie wpływa na plastyczność błony komórkowej i przewodnictwo nerwowe.

Magne B6 – lek polecany m.in. w okresach zwiększonego narażenia na stres, wytężonej pracy fizycznej i psychicznej. Składniki leku korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego (magnez, witamina B6) i dodają energii.

Olimp gold lecytyna – preparat zawierający lecytynę. Lecytyna to jedna z najbardziej wszechstronnych substancji żywieniowych oddziałujących na organizm człowieka. Lecytynę powinny zażywać osoby obciążone dużym wysiłkiem fizycznym i umysłowym, narażone na ciągły stres, uczące się, a także osoby w wieku podeszłym.

Deprim – preparat homeopatyczny z dziurawca. Należy go stosować przy łagodnych do umiarkowanych stanów depresyjnych z towarzyszącymi im objawami, takimi jak: przygnębienie, apatia, zmniejszona aktywność, neurowegetatywne zaburzenia okresu menopauzy, chwiejność nastroju towarzysząca zmianom pogody.

Kalms -  jest preparatem roślinnym (chmiel i waleriana) o działaniu uspokajającym. Działa pomocniczo w leczeniu nerwic wegetatywnych, stanów pobudzenia.

UWAGA! Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ziołowe antydepresanty bez recepty. Które zioła poprawiają humor? Ziołowe antydepresanty bez recepty. Które zioła poprawiają humor?

Korzeń żeń-szenia, wyciąg z kwiatu dziurawca i inne ziołowe antydepresanty potrafią znacznie poprawić humor i wzmocnić naszą odporność. O czym musimy pamiętać podczas ich przyjmowania? Sprawdź, jakie...

Naturalne antydepresanty. Co jeść, żeby poprawić sobie nastrój? Naturalne antydepresanty. Co jeść, żeby poprawić sobie nastrój?

Aby móc cieszyć się dobrym nastrojem, musisz zapewnić swojemu organizmowi takie „paliwo”, które pozwoli działać mu sprawnie przez długi czas. Głód, puste kalorie i niedobory niektórych składników...

Jak leczyć nerwicę domowymi sposobami?

Dławiący stres i zżerające nerwy prowadzą do poważnych schorzeń. Nerwica, czyli liczne zaburzenia nerwicowe ujęte jednym słowem, może być leczona domowym sposobem. Mówimy, jak radzić sobie ze stresem...

Aktualizacja: 21.03.2014 22:48
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?

Zbigniew Wodecki szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z wykonania ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.