porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Uczucie ciężkich nóg - co je powoduje? Po powrocie z pracy bolą cię nogi, dokuczają ci skurcze ...
Przed wyjazdem do Afryki odwiedź lekarza i dowiedz się, jakie szczepienia należy wykonać!

Jakie szczepienia przed wyjazdem do Kenii?

Wybierasz sie do Kenii? Pamiętaj, że podróż życia niesie ze sobą duże ryzyko malarii... Kenia to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, jednak zbyt pochopne podejście do profilaktyki antymalarycznej i brak zabezpieczenia przed innymi chorobami mogą skutecznie zepsuć ci urlop. Koniecznie sprawdź przed wyjazdem, na co trzeba się zaszczepić!

Do Kenii najlepiej wybrać się w styczniu-lutym lub od lipca do października. Niezależnie od pory roku w kraju tym występuje wysokie zagrożenie malarią. Przed rozpoczęciem podróży należy pójść do lekarza po preparaty antymalaryczne (np. Lariam). Trzeba mieć też przy sobie środki na insekty.

Nie ma obowiązkowych szczepień dla podróżujących w Polski (chyba że wybieramy się dalej do Tanzanii i na Seszele, wtedy konieczna jest szczepionka przeciwko żółtej febrze), są jednak szczepienia zalecane. Należą do nich:

  • przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B
  • tężcowi i błonicy
  • durowi brzusznemu
  • chorobie Heinego-Medina
  • meningokokowemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych

Zalecane jest zabranie ze sobą podstawowych leków. Należy unikać przygodnych stosunków seksualnych (duże ryzyko zakażenia wirusem HiV).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie choroby przenoszą komary? Czym można zarazić się po ukąszeniu komara? Jakie choroby przenoszą komary? Czym można zarazić się po ukąszeniu komara?

Choroby przenoszone przez komary kojarzą się przede wszystkim z tropikami i żyjącymi tam komarami tygrysimi. Jednak już w Europie i w Polsce sporadycznie pojawiają się przypadki groźnych chorób...

Aktualizacja: 17.04.2018 14:11
Autor: stulbia modra
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Sykut – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Paulina Sykut – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Paulina Sykut jest obecnie jedną z najwazniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.