porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ROTAWIRUS - jakie OBJAWY? Jak rozpoznać rotawirusa? Choroba, która ścina z nóg na kilka dni, kompletnie wyczerpuje ...
Kiedy z jeczmieniem do lekarza? Kiedy do okulisty z jeczmieniem

JĘCZMIEŃ na POWIECE: kiedy do lekarza z jęczmieniem?

Jęczmień na oku to bakteryjne zapalenie powieki wywołane zakażeniem gronkowcem. Zazwyczaj  można wyleczyć jęczmień domowymi sposobami. Jednak czasem jęczmień na oku wymaga pomocy lekarza. Kiedy trzeba iść do okulisty z jęczmieniem?

Jęczmień na oku to bakteryjne zapalenie powieki wywołane zakażeniem gronkowcem. Nazwa pochodzi od tego, że na powiece (od zewnętrznej lub wewnętrznej strony) obserwuje się czerwone zgrubienie wielkości ziarna tego zboża. To ropień, który boli i swędzi. Zbiera się w nim ropa. Po kilku dniach jęczmień najczęściej pęka i oczyszcza się samoistnie.

Kiedy do lekarza z jęczmieniem na powiece?

Początkowo warto zwalczac jęczmień domowymi sposobami. Najlepsze są ciepłe, wilgotne okłady (10-15 minut), np. z naparu ze świeżej pietruszki, rumianku albo świetlika łąkowego.

Wiele osób do leczenia jęczmienia stosuje złoto (potarte, ciepłe przykłada do chorego miejsca), ale taki zabieg grozi jeszcze większym zainfekowaniem oka.

Jeśłi jednak przez 3-4 dni jęczmień samoistnie nie pęknie i jego zawartość nie wypłynie - trzeba się udać do okulisty. Wtedy konieczne będzie nacięcie ropnia i dokładne jego oczyszczenie.

Lekarz najprawdopodobniej też przepisze maść lub krople z antybiotykiem, a czasem jedno i drugie.  Dalsze leczenie zleca już lekarz.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jęczmień na powiece, jęczmień pod okiem: sprawdzone sposoby na jęczmień Jęczmień na powiece, jęczmień pod okiem: sprawdzone sposoby na jęczmień

JĘCZMIEŃ NA POWIECE: To może zacząć się nagle – powieka zaczyna swędzieć, boleć, oko łzawi, a za chwilę na brzegu powieki pojawia się grudka. To ropień, zwany jęczmieniem lub jęczmykiem. Choć...

JĘCZMIEŃ na powiece: jakie są rodzaje jęczmienia?

Kiedy pojawia się jęczmień oko swędzi, piecze, boli... Czy zawse jęczmień objawia się tak samo? Czy zawsze lokalizuje się w tym samym miejscu? Nie, jęczmień możemy mieć zarówno na górnej, jak i...

JĘCZMIEŃ NA OKU. Leki na jęczmień - bez recepty i na receptę

Jęczmień na oku, czyli bolesny ropień, który pojawia się na powiece, zwyczajowo w pierwszej kolejności leczymy domowymi sposobami. Gdy one zawiodą zgłaszamy się do lekarza. Jak leczyć jęczmień na...

Aktualizacja: 17.04.2018 19:15
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Günter Grass nie żyje. Kim był autor Blaszanego bębenka?
Günter Grass nie żyje. Kim był autor Blaszanego bębenka?

Günter Grass zmarł 13 kwietnia 2015 roku, w wieku 87 ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.