porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Odchudzanie - jak przyspieszyć tempo przemiany materii?
Odchudzanie - jak przyspieszyć tempo przemiany materii? Przyspieszenie przemiany materii to klucz do skutecznego odchudzania. Im wyższe ...
SPOSOBY NA UNIKNIĘCIE KACA

Kac - w jaki sposób pić, aby uniknąć bólu głowy i nudności?

Kac - w jaki sposób pić, aby uniknąć bólu głowy i nudności?

Jak pić, żeby się nie upić?

fot.: pixabay.com
Co to jest kac i jak go uniknąć? Aby uniknąć kaca musimy wiedzieć, jaki alkohol mamy wypić, czym go należy popić oraz jakie posiłki spożywać, aby zabezpieczyć ścianki żołądka przed szkodliwym działaniem trunków. Przeczytaj, jakich zasad warto się trzymać w czasie zakrapianej imprezy, aby rano obudzić się bez koszmarnego bólu głowy i nudności.

Kac - przyczyny

Przyczyną kaca jest nie samo wypicie zbyt dużej ilości alkoholu, ale różne dodatki smakowe i barwiące w nim zawarte. Dużo z nich znajduje się w czerwonych winach, szampanie i whisky. Najlepsza pod tym względem jest czysta wódka. Im bardziej kolorowy alkohol tym większy kac.

Kac - nie pij na pusty żołądek

Nigdy nie pijemy alkoholu na pusty żołądek, najlepiej zjedzmy coś tłustego, to spowolni wchłanianie alkoholu.

Kac - pij dużo wody

Wypity alkohol popijamy dużą ilością wody, na każdy kieliszek wódki co najmniej pół szklanki niegazowanej wody.

Kac - witamina C

Możesz też zażyć kilka tabletek witaminy C, która przyśpiesza rozkład alkoholu.

Kac -nie pij napojów gazowanych

Nie pijemy wody gazowanej ani napojów gazowanych. Dzięki temu upijemy się wolniej i w żołądku zmieścimy więcej jedzenia i niegazowanej wody.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak uniknąć kaca? SPOSOBY NA UNIKNIĘCIE KACA. Co chroni przed kacem?

Jak uniknąć kaca po imprezie z przyjaciółmi? Najlepiej unikać alkoholu, ale jeśli macie ochotę na coś głębszego, zanim sięgniecie po kieliszek, poznajcie kilka naszych rad. Po każdej imprezie...

Co to jest kac i jak z nim walczyć?

Chyba każdy wie, jak wygląda kac i skąd się bierze. Czy wiesz, skąd pochodzi słowo „kac”? A może chciałbyś dowiedzieć się, jak zminimalizować jego objawy?

Aktualizacja: 11.07.2016 15:49
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, założyciel zespołów takich jak: Miłość(1988 ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.