porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak działa akupunktura? Jakie choroby można leczyć przez nakłuwanie ciała? Cienkie igły różnej długości umieszczone w odpowiednich punktach ciała leczą ...
Na dentyście można zaoszczędzić, trzeba tylko wiedzieć jak!

LECZENIE ZĘBÓW. Za co nie musisz płacić u dentysty? Jakie zabiegi stomatologiczne gwarantuje ci NFZ w ramach ubezpieczenia?

To warto wiedzieć - nie jesteśmy skazani na drogich prywatnych lekarzy stomatologów. Jeśli płacimy składki zdrowotne możemy liczyć na darmową pomoc, którą sfinansuje za nas Narodowy Fundusz Zdrowia. Zobacz, jakie bezpłatne leczenie gwarantuje ci NFZ.

Leczenie zębów to duży wydatek. Skorzystanie z pomocy lekarza stomatologa, który ma kontrakt z NFZ to dobry sposób na oszczędzenie ładnych paru złotych. Fundusz gwarantuje nam wiele usług z zakresu stomatologii, za które w przeciwieństwie do całkowicie prywatnych gabinetów, nie musimy za wszystko płacić.

Lista usług gwarantowanych w ramach ubezpieczenia jest całkiem spora. Na najwięcej liczyć mogą dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia oraz kobiety w ciąży i połogu, czyli do 42 dnia po porodzie. Pozostałym przysługuje:

 • badanie lekarskie stomatologiczne z instruktażem higieny jamy ustnej,

 • badania kontrolne,

 • leczenie próchnicy zębów,

 • leczenie kanałowe zębów jednokanałowych,

 • usuwanie złogów nazębnych,

 • leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej,

 • usunięcie zęba, a nawet niektóre zabiegi chirurgiczne,

 • znieczulenie, ale tylko gdy jest naprawdę konieczne,

 • małe zdjęcie RTG, ale tylko dwa razy do roku,

 • leczenie protetyczne, w tym darmowa proteza całościowa raz na 5 lat,

 • leczenie ortodontyczne wad zgryzu.

Prawda jest taka – darmowa jest głównie robocizna. Płacimy tylko za materiały, a tak naprawdę tylko te lepsze. Nie zapłacimy jednak za większość opatrunków. Podobnie z plombami – za te najdroższe, czyli światłoutwardzalne zapłacić musimy sami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Operacje guzów mózgu. Gdzie operują bez otwierania czaszki?

W warszawskim Centrum Neuroradiochirurgii Gamma Knife przy użyciu tzw. noża gamma zoperowano w ciągu trzech lat prawie 1400 pacjentów. Operacje wykonywane są w ramach ubezpieczenia w NFZ.

Jak pozbyć się migreny? Mówimy, jakie są sposoby na ból głowy

Bóle głowy i migreny to problem blisko 30 milionów Amerykanów. Większość z nich to kobiety, bo migrena dyskryminuje. Tomografia, leczenie i wizyty u neurologa, terapia farmakologiczna prwyatnie i z...

Do jakich bezpłatnych świadczeń stomatologicznych mają prawo dzieci i kobiety w ciąży?

Dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia oraz kobiety w ciąży i w okresie połogu mają prawo do bezpłatnych gwarantowanych oraz dodatkowych świadczeń zdrowotnych lekarza stomatologa i...

Aktualizacja: 12.01.2015 21:52
Autor: MmM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?

André Brink, jedne z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich nie żyje. Międzynarodowe ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.