porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaka dieta przy chorobie Leśniowskiego-Crohna? Choroba Leśniowskiego-Crohna wymaga stosowania odpowiedniej diety. To rodzaj zapalenia jelit, ...
Niedokrwistość Fanconiego czyli wrodzona anemia to choroba na którą cierpiał Logan, dwuletni drużba na ślubie swoich rodziców.

Logan Stevenson nie żyje - na co chorował? NIEDOKRWISTOŚĆ FANCONIEGO - co to za choroba?

Logan Stevenson nie żyje - na co chorował? NIEDOKRWISTOŚĆ FANCONIEGO - co to za choroba?

Logan Stevenson zmarł dwa dni po slubie rodziców, na którym był honorowym drużbą.

fot.: youtube.com/Między kuchnią a salonem
Logan Stevenson, dwuletni chłopczyk, który został drużbą na ślubie swoich rodziców, cierpiał na genetyczną chorobę - niedokrwistość Fanconiego. Co to za choroba, na którą zmarł syn Christine Swidorsky i Seana Stevensona?


Mały Logan Stevenson z Pensylwanii poruszył serca ludzi na całym świecie. Historia jego życia - krótka, bo zaledwie dwuletnia i pełna jest bólu, bo dziecko zmagało się rzadką chorobą genetyczną powodującą raka (białaczkę). Rozpoznano u niego wrodzoną anemię - niedokrwistość Fanconiego.

>>> Logan Stevenson nie żyje - kim był dwulatek świadkujący na ślubie rodziców? (KLIKNIJ)

Chłopiec walczył z chorobą niemal od urodzenia, poddawany był licznym zabiegom chirurgicznym, przeszedł agresywną chemioterapię i leczenie komórkami macierzystymi. Niestety, nic nie pomogło.

Po urodzeniu wydawało się, że chłopiec jest zdrowy. Jednak rodziców i lekarzy zaniepokoił fakt, że u dziecka bardzo łatwo pojawiały się siniaki, Logan miał też bardzo jasna skórę. "Jeśli masz białaczkę, paznokcie stają się białe ... Jego twarz, jego oczy, po prostu wiedziałam, że coś było nie tak z Loganem" mówiła matka chłopca, Christine Swidorsky.

>>> Logan Stevenson nie żyje - kim są rodzice Christine Swidorsky i Sean Stevenson? Rodzina Logana (KLIKNIJ)

 Rozpoznanie choroby sprawiło, że cała rodzina stanęła do walki o zdrowie i życie dziecka, jednak jak wiemy była to walka przegrana. Logan zmarł dwa dni po ślubie swoich rodziców, na którym był drużbą. Ślub zaplanowany był na lato przyszłego roku, jednak rodzice wiedząc, że stan chłopca jest zły i zostało mu dosłownie kilka tygodni życia postanowili przyspieszyć ceremonię i sprawić, aby ich wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Chłopczyk zmarł dwa dni po ślubie (w poniedziałek, 5 sierpnia), z którego zdjęcia obiegły cały świat.  Rodzice Logana mają jeszcze dwie córki - roczną Savannah i trzynastoletnią Isabellę.

Niedokrwistość Fanconiego - co to za choroba?

Niedokrwistość Fanconiego to choroba genetyczna - niedokrwistość aplastyczna - która przebiega z malformacjami kośćca, wadami nerek i serca oraz skłonnością do nowotworow.
Objawami choroby są niski wzrost, brak kciuka lub nieprawidłowości w jego budowie, p
rzebarwienia skóry, charakterystyczny wygląd twarzy (m.in. szeroki nas, mała żuchwa), mogą pojawić się też m.in. nieprawidłowości w budowie kości ramiennej i kości nadgarstka, dysplazja stawów biodrowych, wady serca, niedorozwój gruczołów płciowych, wady układu moczowego.
Jedynym ratunkiem dla chorych jest przeszczep szpiku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 23:47
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Polska aktorka, absolwentka łódzkiej PWSTviT oraz Szkoły Reklamy w Warszawie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.