porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Skąd się bierze opryszczka?
Skąd się bierze opryszczka? Opryszczkę wywołuje wirus HSV-1. Jego nosicielem jest większość z nas. ...
Leczenie opryszczki - kiedy pomoże maść z apteki, a kiedy trzeba iść do lekarza?

MAŚCI na opryszczkę bez recepty: jakie można kupić?

Opryszczka, choć potocznie zwana „zimnem", najczęściej atakuje latem. To błahe, ale nieprzyjemne schorzenie skóry i błon śluzowych wywołuje wirus HPV, czyli Herpex simplex. Gdy pojawią się pierwsze objawy opryszczki wargowej - uczucie swędzenia i pieczenia nad ustami - pomogą maści, które kupisz w aptece bez recepty.  

Jakie są objawy opryszczki? W zaatakowanym przez wirus miejscu, zwykle wokół ust, tworzy się pęcherzyk wypełniony surowiczym płynem (może towarzyszyć mu uczucie pieczenia, swędzenia). Po pewnym czasie pęcherzyk pęka, odsłaniając bolesną rankę, która goi się w ciągu kilku dni. Opryszczka jest silnie zaraźliwa, dlatego należy unikać ryzykownego kontaktu z osobą u której pojawiły się objawy (nie całować jej, nie pić z jednego kubka itp.). Nie wolno też dotykać ranki!

Jak leczyć opryszczkę? Maści bez recepty

Skuteczne są leki przeciwwirusowe (sprzedawane bez recepty maści na opryszczkę):

  •  Antivir,

  • Hascovir,

  • Herpex,

  • Xorovir,

  • Zovirax,

  • Viru-merz

 

do miejscowego stosowania, a także specjalne plasterki, które dodatkowo tuszują rankę. WARUNEK: trzeba je stosować, gdy tylko wystąpią pierwsze objawy opryszczki: pieczenie i swędzenie w okolicach ust.

Opryszczka - kiedy iść do lekarza?

Zazwyczaj opryszczka sama znika, jednak są sytuacje, w których konsultacja internisty lub dermatologa jest konieczna. Jeżeli:

  • objawy opryszczki nie ustąpią w ciągu 10 dni;

  • nawroty opryszczki są częstsze niż 1-2 razy w roku, a zmiany rozległe;

  • jeżeli bolą cię oczy i są nadwrażliwe na światło;

koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej: jak leczyć? DOMOWE SPOSOBY

Przyczyną opryszczkowego zapalenia jamy ustnej jest powszechnie obecny wirus opryszczki (Herpes simplex). Warto od razu zastosować domowe sposoby, aby zagoić wykwity i nie dopuścić do dalszego...

Czy można wyleczyć opryszczkę? Czy można wyleczyć opryszczkę?

Wirus opryszczki pozostaje uśpiony dopóki zbytnio nie nadwyrężysz organizmu. Wtedy atakuje. Dowiedz się, jak go skutecznie pokonać. Jak pozbyć się opryszczki?

OPRYSZCZKA: prawdy i mity o opryszczce!

Opryszczka lub zimno na twarzy? Fakty i mity! Niby nic, zwykłe „zimno” - myślimy lekceważąco o opryszczce. Tymczasem ta z pozoru niegroźna przypadłość nie dość, że może nam nieźle uprzykrzyć życie,...

Aktualizacja: 23.06.2014 11:22
Autor: J. N.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
E.L. James: kim jest autorka "50 twarzy Greya"? [kariera, rodzina]

E.L. James szturmem podbiła serca wielu czytelników i czytelniczek ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.