porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dieta wpływa na cukrzycę typu 2? Leczenie cukrzycy typu 2.
Jak dieta wpływa na cukrzycę typu 2? Leczenie cukrzycy typu 2. Odpowiednio dobrana dieta jest niezbędnym elementem leczenia cukrzycy typu 2. ...
Dieta na dobry nastrój - jakie produkty są naturalnymi antydepresantami?

Naturalne antydepresanty. Co jeść, żeby poprawić sobie nastrój?

Naturalne antydepresanty. Co jeść, żeby poprawić sobie nastrój?

Weglowodany - naturalne antydepresanty.

fot.: Photos.com
Aby móc cieszyć się dobrym nastrojem, musisz zapewnić swojemu organizmowi takie „paliwo”, które pozwoli działać mu sprawnie przez długi czas. Głód, puste kalorie i niedobory niektórych składników są gwarancją podłego humoru, a nierzadko także bólu głowy. Sprawdź, które produkty zawarte w diecie poprawiaja nastrój.

Węglowodany

Najważniejsze w naszej diecie powinny być węglowodany, które są świetnym źródłem energii, dodatkowo pobudzają wydzielanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Dlatego też w naszym jadłospisie koniecznie umieśćmy jak najmniej przetworzone produkty zbożowe: kasze, ryż (polecamy pełnoziarnisty), chleb razowy, płatki (najlepiej owsiane, orkiszowe i jęczmienne).

Kwasy omega 3 i 6

Musimy pamiętać również o tym, aby dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość kwasów omega 3 i 6, które mają zbawienny wpływ na nasz układ nerwowy. Stąd koniecznie jedzmy ryby (najlepiej morskie), orzechy i nasiona.

Witaminy z grupy B

Niezwykle istotne są też witaminy z gruby B. Szczególnie niedobory witaminy B1 i B6 mogą skutkować zmęczeniem i brakiem energii. Ich źródłem są m.in. pestki, zielone warzywa (groszek, brokuły, szpinak), kiełki i chude mięso.

Czekolada

Jeśli twój nastrój jest wręcz katastrofalny, naturalnie możesz wspomóc się czekoladą. Najlepsza będzie ta z dużą zawartością kakao albo z dodatkiem bakalii. Dzięki temu zapewnimy sobie odpowiednią dawkę magnezu, o działaniu antystresowym, ale i porozpieszczamy nasze kubki smakowe.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ziołowe antydepresanty bez recepty. Które zioła poprawiają humor? Ziołowe antydepresanty bez recepty. Które zioła poprawiają humor?

Korzeń żeń-szenia, wyciąg z kwiatu dziurawca i inne ziołowe antydepresanty potrafią znacznie poprawić humor i wzmocnić naszą odporność. O czym musimy pamiętać podczas ich przyjmowania? Sprawdź, jakie...

DEPRESJA w Europie. Czy w UE pracodawcy radzą sobie z depresją wśród pracowników? DEPRESJA w Europie. Czy w UE pracodawcy radzą sobie z depresją wśród pracowników?

Podobno 10% populacji cierpi na depresję. W UE co dziesiąty pracownik z powodu depresji idzie na zwolnienie, co daje średnio rocznie 21 tys. dni roboczych nieobecności w pracy. Ale depresja to nie...

Depresja: jakie są przyczyny choroby? Depresja: jakie są przyczyny choroby?

Próby samobójcze, niewychodzenie z domu, brak chęci kontaktu z innymi, melancholia - to tylko niektóre objawy depresji. Z reguły trwa ona około pół roku, ale przy nieleczeniu może powrócić już po...

Aktualizacja: 11.07.2016 17:27
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?

Katarzyna Bonda zyskała miano królowej polskiego kryminału. Już od kilku ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.