porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jęczmień: jak powstaje jęczmień? Jęczmień występuje równie często u kobiet, jak i u mężczyzn ...
Jak zwalczyć modzele i nagniotki?

Odciski na stopach. Jak je leczyć?

Odciski na stopach. Jak je leczyć?
Profilaktyka jest najlepszym lekarzem. fot.: sxc.hu
Niewygodne buty to najczęstsza przyczyna pojawienia się bolących odcisków na stopach. Mimo iż są niewielkie i raczej niegroźne uniemożliwiają chodzenie w butach, ponieważ ich podrażnianie powoduje uciążliwy ból. Jak sobie radzić z odciskami na stopach?

Profilaktyka

Jak wiadomo zamiast leczyć warto zapobiegać, dlatego aby uniknąć odcisków warto kupować naprawdę wygodne buty. Dodatkowo pamiętaj, że o stopy trzeba dbać – regularne zmiękczanie naskórka, stosowanie pumeksu czy tarki do pięt oraz nawilżanie skóry nóg zapobiegnie pojawianiu się odcisków.

Rodzaje odcisków – jak leczyć modzele, a jak nagniotki?

Większość osób błędnie za odciski zwykłe pęcherze. Jednak odciski to nieco bardziej skomplikowana dolegliwość. Przede wszystkim dzielą się one na dwa rodzaje: nagniotki i modzele. Nagniotki zazwyczaj pojawiają się na palcach lub między nimi – są okrągłe i posiadają rdzeń, który ugniata nerwy powodując ból.

Najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu jest używanie specjalnych plastrów nasączonych maścią zmiękczającą oraz moczenie stóp dwa razy dziennie przez 15 minut w ciepłej wodzie z rumiankiem. Po kilku dniach i regularnym ścieraniu nagniotka pumeksem, przy użyciu pęsety należy usunąć rdzeń nagniotka, (jeśli boisz się zrobić to sama udaj się do kosmetyczki).

Modzele różnią się od nagniotków brakiem rdzenia i większym rozmiarem, zwykle powstają na podeszwie stóp. Najlepszą metodą na ten typ odcisku jest regularne moczenie nóg oraz używanie pumeksu. Stopy warto też potraktować peelingiem i balsamem nawilżającym.  

W walce z odciskami warto także wspomóc się domowymi okładami:

Zobacz też: Jak usunąć odciski na stopach? Przygotuj stopy na LATO

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak pozbyć się nagniotków laserem?

W przypadku bolesnych nagniotków skutecznie pomóc może dermatochirurgia. Sprawdź, jak przebiega usuwanie nagniotków laserem i czy jest skuteczne?

Jak prawidłowo DBAĆ O STOPY? Praktyczne porady i wskazówki

Stopy noszą nas od chwili, gdy jako niemowlęta zrobimy pierwszy krok, biegają, tańczą, kopią piłkę... Zaczynamy poświęcać im większą uwagę dopiero wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości. A przecież...

ODCISKI NA STOPACH. Jak usunąć odcisk? Jak poradzić sobie z odciskami?

Odciski to efekt noszenia niewygodnych lub zbyt ciasnych butów. Są one bolesne i nieestetycznie wyglądają. Radzimy, jak się z nimi uporać. Czy wiesz, jak radzić sobie z odciskami na stopach?...

Aktualizacja: 30.08.2012 12:14
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Warzecha - kim jest?

Łukasz Warzecha: dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, członek rady redakcyjnej „Międzynarodowego ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.