porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy wiesz, dlaczego żelazo jest ważne dla naszego zdrowia? ŻELAZO W DIECIE
Czy wiesz, dlaczego żelazo jest ważne dla naszego zdrowia? ŻELAZO W DIECIE Żelazo jest składnikiem mineralnym niezbędnym dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. ...
Czym załagodzić swędzącą wysypkę? ospa wietrzna-jak pomóc dziecku

OSPA WIETRZNA - jak ulżyć choremu dziecku? Jak pomóc przejść przez ospę wietrzną?

Ospa wietrzna to choroba typowo dziecięca. Niestety odpowiedzialny za nią wirus przenosi się drogą kropelkową, dlatego ospą jest się niezwykle łatwo zarazić. Ta teoretycznie niegroźna choroba, w praktyce jest bardzo uciążliwa. Jak pomóc dziecku przejść przez ospę? Jak załagodzić swędzenie wysypki? Jak sobie radzić z ospą? Ospa wietrzna. Jak pomóc choremu dziecku? Jak dziecko może się zarazić?

OSPA WIETRZNA OBJAWY

Ospa wietrzna namnaża się w organizmie dziecka przez około dwa tygodnie przed wystąpieniem objawów, potem atakuje z pełną siłą. Wysoka gorączka, brak apetytu, bóle głowy i mięśni oraz wysypka to najczęstsze dolegliwości związane z ospą wietrzną. Najbardziej dokuczliwa jest wysypka, która w początkowej fazie objawia się w postaci czerwonych plamek. Z czasem zamienią się one w grudki, na których szczycie tworzą się pęcherzyki wypełnione płynem. Gdy ten zmętnieje, pęcherzyk zaczyna schnąć i przekształca się w strupek.

Wysypka zaczyna się zwykle na głowie dziecka, stopniowo rozprzestrzeniając się na tułów, kończyny, twarz, a także czasem na wnętrze ust i narządy płciowe. Niestety małe krosty bardzo swędzą, a drapać ich nie wolno, ponieważ po zerwanych przedwcześnie strupkach zostają blizny.

OSPA WIETRZNA LECZENIE Co zrobić, aby załagodzić swędzenie wysypki?

Ponieważ wysypka najczęściej dotyka dzieci w wieku od 2 do 5 lat ( około 45% zachorowań), dlatego dość trudno jest powstrzymać dziecko od drapania swędzących miejsc. Złagodzić dolegliwość może maść przepisana przez lekarza lub gencjana. Zniwelować dolegliwości może także kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem rumianku, sody oczyszczonej lub nadmanganianem potasu. Pamiętajmy, aby wycierać dziecko niezwykle delikatnie, tak, aby nie uradzić strupków. Na noc, gdy swędzenie nasila się watro nałożyć dziecku rękawiczki, aby śpiąc nie rozdrapywało strupków.

Jeśli żaden z wyżej wymienionych sposobów nie pomaga, watro poprosić lekarza o przepisanie leków antyhistaminowych.

Ospa wietrzna objawy i powiklania >>

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 27.11.2012 19:40
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Gabriela Frycz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Gabriela Frycz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Gabriela Frycz to pierwsza córka aktora, Jana Frycza. Dziewczyna poszła ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.