porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W jaki sposób MARIHUANA jest wykorzystywana w medycynie? Jakie choroby pomaga leczyć ten narkotyk? Marihuana ma znane właściwości lecznicze. W Polsce marihuana i preparaty ...
Jakie zachowania i akcesoria pozwolą ci stwierdzić, że dziecko bierze narkotyki?

Po czym poznać, że ktoś bierze NARKOTYKI? Narkotyki - jakie OBJAWY?

Podejrzewasz, że twoje dziecko albo ktoś bliski - zażywa narkotyki? Po czym poznać, że dana osoba jest pod wpływem środków odurzających, czy że paliła marihuanę? Przeczytaj, jakie zachowanie charakterystyczne jest dla stanów po zażyciu narkotyków z różnych grup.

Jak zorientować się, czy ktoś sięga po narkotyki? Zmiany zachowania zależą od rodzaju zażytej substancji psychoaktywnej, jaka została przyjęta i w zależności od substancji mogą się zdecydowanie różnić. Po czym poznać, czy ktoś bliski bierze narkotyki i jakie?

Często trudno jest stwierdzić, czy dana osoba jest pod wpływem narkotyków, najłatwiej przyjdzie to bliskim, którzy dobrze znają zachowanie podejrzanej  - wiedzą jak zachowuje się na co dzień, w zwyczajnych sytuacjach, jak się śmieje, jak opowiada i reaguje na różne wydarzenia.

1. Narkotyki psychostymulujące - amfetamina, kokaina, crack -  pobudzają motorycznie, osoba pod wpływem tych preparatów staje się nienaturalnie pewna siebie, czasem nerwowa, może też być agresywna. Kiedy preparaty te przestają działać - nastrój opada, pojawia się ospałość, uczucie zmęczenia, przygnębienie i niechęć do czegokolwiek. Środki te zaburzają dobowy rytm snu.

2. Środki halucynogenne  - LSD, grzyby halucynogenne -  wpływają na sposób mówienia i same wypowiedzi, które stają się nieracjonalne i dziwaczne. Może dochodzić do zaburzeń koordynacji motorycznej. Również zachowanie osoby będącej pod wpływem środków wziewnych (kleje i rozpuszczalniki) będzie dziwaczne, a przeżywane halucynacje zdecydują o skrajnie nieracjonalnych wypowiedziach, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.

3. Opiaty - heroina, morfina -  uspokajają (często przesadnie!), wywołują senność. U osoby pod wpływem tych substancji opadają powieki, człowiek zawiesza się w wypowiedziach.  Odstawienie narkotyków wywołuje nerwowość i niepokój. Podobne objawy daje zażywanie środków uspokajających (benzodiazepiny) czy nasennych (barbiturany). Po euforii następuje okres nienaturalnego uspokojenia lub snu i bełkotliwa mowa.

4. Preparaty konopi - marihuana, haszysz - pobudzają, sprawiają, że osoba staje się bardzo gadatliwa i wesoła. Mówi chaotycznie. 

Zwróć uwagę na oczy

Czy dziecko bierze narkotyki poznasz też uważnie obserwując jego oczy i reakcję źrenic na światło. Po otwarciu oczu w jasno oświetlonym pomieszczeniu źrenice szybko zwężają się, a następnie powoli, przyzwyczajając się do światła, powiększają. Działanie narkotyków sprawia, że źrenice się powiekszają. Po heroinie oczy stają się błyszczące/szkliste, a źrenice maksymalnie zwężone. Po marihuanie czy haszyszu dodatkowo białka oczu mogą być przekrwione.

Jakie akcesoria?

Czy dana osoba zażywa narkotyki poznasz też po akcesoriach, które możesz znaleźć u niej w pokoju, teczce czy w kieszeniach.

  • Marihuana - szklane lufki i fifki, drewniane albo glinaine fajki .  

  • Haszysz - bibułki i maszynki do robienia skrętów, ale też fajki wodne zrobione z plastikowych butelek.

  • Amfetamina czy kokaina (niekiedy heroina) - rurki, krótkie słomki ułatwiające wciąganie proszku nosem, ale też lusterka, na które wysypuje się preparat i ostre karty albo żyletki do uformowania narkotyku (zrobienia ścieżki).

  • Heroina - folia aluminiowa, na której narkotyk jest podgrzewany, a opary wciągane przez usta.

  • Kompot, brązowa heroina, amfetamina - igły, strzykawki, łyżki do rozpuszczania narkotyku z wodą , kwasek cytrynowy, który ułatwia rozpuszczanie.

  • Kleje i rozpuszczalniki - plastikowe woreczki lub kawałki nasączonych tymi substancjami szmatek.

mat. www.narkomania.org.pl

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak kokaina działa na organizm? Jak kokaina działa na organizm?

Dariusz K. spowodował śmiertelny wypadek - wiadomu już, że wcześniej brał kokainę. Mówimy, co dokładnie dzieje się z organizmem człowieka po zażyciu kokainy? Jak rozpoznać osobę pod wpływem narkotyku.

Leczenie nałogu. Jak domowym sposobem wspomóc walkę z nałogiem?

Uzależnienia przytrafiają się średnio u co trzeciej osoby w społeczeństwie, mniej niż połowa próbuje walczyć z nałogiem, ale osoby, które uświadamiają sobie problem i rozpoczynają terapię uzależnień,...

Aktualizacja: 05.07.2014 10:52
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Henryk Kulczyk, ojciec Jana Kulczyka?

Henryk Kulczyk, ojciec najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka zmarł rano 19 ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.