porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W jaki sposób MARIHUANA jest wykorzystywana w medycynie? Jakie choroby pomaga leczyć ten narkotyk? Marihuana ma znane właściwości lecznicze. W Polsce marihuana i preparaty ...
Jakie zachowania i akcesoria pozwolą ci stwierdzić, że dziecko bierze narkotyki?

Po czym poznać, że ktoś bierze NARKOTYKI? Narkotyki - jakie OBJAWY?

Podejrzewasz, że twoje dziecko albo ktoś bliski - zażywa narkotyki? Po czym poznać, że dana osoba jest pod wpływem środków odurzających, czy że paliła marihuanę? Przeczytaj, jakie zachowanie charakterystyczne jest dla stanów po zażyciu narkotyków z różnych grup.

Jak zorientować się, czy ktoś sięga po narkotyki? Zmiany zachowania zależą od rodzaju zażytej substancji psychoaktywnej, jaka została przyjęta i w zależności od substancji mogą się zdecydowanie różnić. Po czym poznać, czy ktoś bliski bierze narkotyki i jakie?

Często trudno jest stwierdzić, czy dana osoba jest pod wpływem narkotyków, najłatwiej przyjdzie to bliskim, którzy dobrze znają zachowanie podejrzanej  - wiedzą jak zachowuje się na co dzień, w zwyczajnych sytuacjach, jak się śmieje, jak opowiada i reaguje na różne wydarzenia.

1. Narkotyki psychostymulujące - amfetamina, kokaina, crack -  pobudzają motorycznie, osoba pod wpływem tych preparatów staje się nienaturalnie pewna siebie, czasem nerwowa, może też być agresywna. Kiedy preparaty te przestają działać - nastrój opada, pojawia się ospałość, uczucie zmęczenia, przygnębienie i niechęć do czegokolwiek. Środki te zaburzają dobowy rytm snu.

2. Środki halucynogenne  - LSD, grzyby halucynogenne -  wpływają na sposób mówienia i same wypowiedzi, które stają się nieracjonalne i dziwaczne. Może dochodzić do zaburzeń koordynacji motorycznej. Również zachowanie osoby będącej pod wpływem środków wziewnych (kleje i rozpuszczalniki) będzie dziwaczne, a przeżywane halucynacje zdecydują o skrajnie nieracjonalnych wypowiedziach, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.

3. Opiaty - heroina, morfina -  uspokajają (często przesadnie!), wywołują senność. U osoby pod wpływem tych substancji opadają powieki, człowiek zawiesza się w wypowiedziach.  Odstawienie narkotyków wywołuje nerwowość i niepokój. Podobne objawy daje zażywanie środków uspokajających (benzodiazepiny) czy nasennych (barbiturany). Po euforii następuje okres nienaturalnego uspokojenia lub snu i bełkotliwa mowa.

4. Preparaty konopi - marihuana, haszysz - pobudzają, sprawiają, że osoba staje się bardzo gadatliwa i wesoła. Mówi chaotycznie. 

Zwróć uwagę na oczy

Czy dziecko bierze narkotyki poznasz też uważnie obserwując jego oczy i reakcję źrenic na światło. Po otwarciu oczu w jasno oświetlonym pomieszczeniu źrenice szybko zwężają się, a następnie powoli, przyzwyczajając się do światła, powiększają. Działanie narkotyków sprawia, że źrenice się powiekszają. Po heroinie oczy stają się błyszczące/szkliste, a źrenice maksymalnie zwężone. Po marihuanie czy haszyszu dodatkowo białka oczu mogą być przekrwione.

Jakie akcesoria?

Czy dana osoba zażywa narkotyki poznasz też po akcesoriach, które możesz znaleźć u niej w pokoju, teczce czy w kieszeniach.

  • Marihuana - szklane lufki i fifki, drewniane albo glinaine fajki .  

  • Haszysz - bibułki i maszynki do robienia skrętów, ale też fajki wodne zrobione z plastikowych butelek.

  • Amfetamina czy kokaina (niekiedy heroina) - rurki, krótkie słomki ułatwiające wciąganie proszku nosem, ale też lusterka, na które wysypuje się preparat i ostre karty albo żyletki do uformowania narkotyku (zrobienia ścieżki).

  • Heroina - folia aluminiowa, na której narkotyk jest podgrzewany, a opary wciągane przez usta.

  • Kompot, brązowa heroina, amfetamina - igły, strzykawki, łyżki do rozpuszczania narkotyku z wodą , kwasek cytrynowy, który ułatwia rozpuszczanie.

  • Kleje i rozpuszczalniki - plastikowe woreczki lub kawałki nasączonych tymi substancjami szmatek.

mat. www.narkomania.org.pl

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak kokaina działa na organizm? Jak kokaina działa na organizm?

Dariusz K. spowodował śmiertelny wypadek - wiadomu już, że wcześniej brał kokainę. Mówimy, co dokładnie dzieje się z organizmem człowieka po zażyciu kokainy? Jak rozpoznać osobę pod wpływem narkotyku.

Leczenie nałogu. Jak domowym sposobem wspomóc walkę z nałogiem?

Uzależnienia przytrafiają się średnio u co trzeciej osoby w społeczeństwie, mniej niż połowa próbuje walczyć z nałogiem, ale osoby, które uświadamiają sobie problem i rozpoczynają terapię uzależnień,...

Aktualizacja: 05.07.2014 10:52
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]

Ola Ciupa najczęściej kojarzona jest z teledyskami Donatana. Jednak piękna ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.