porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jeśli lubisz rośliny doniczkowe, to wybieraj takie, które pomagają zwalczać infekcje bakteryjne i wirusowe. Jakie rośliny pokojowe mają właściwości lecznicze?

ROŚLINY DONICZKOWE mają WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE. Jakie rośliny doniczkowe pomagają zwalczać infekcje bakteryjne i wirusowe?

Rośliny doniczkowe są ozdobą naszych parapetów, ale mało kto wie, że mogą również leczyć. Na pewno warto korzystać z ich leczniczych właściwości. Jakie rośliny doniczkowe pomagają zwalczać infekcje bakteryjne i wirusowe? Które rośliny doniczkowe mają właściwości lecznicze?

Lecznicze rośliny doniczkowe zawsze warto mieć na parapecie. Aloes czy pelargonia pachnąca zwana geranium albo anginką pomogą ci zwalczyć rozmaite infekcje. 

Lecznicze rośliny doniczkowe - aloes

Miąższ liści aloesu składa się w 96% z wody, ale pozostałe 4% to „bomba” wzmacniająca i lecznicza. Znajduje się tu dziewięć z dziesięciu niezbędnych człowiekowi aminokwasów egzogennych, β-karoten, witaminy: C, B1, B2, B3, B12, a także niezbędne pierwiastki, jak potas, wapń, magnez, sód, fosfor, cynk, siarka, żelazo, śladowe ilości krzemu, kobaltu, manganu, miedzi, niklu, boru, glinu, litu, chromu, molibdenu, boru, cyny. Warto też wspomnieć występujących w soku  mukopolisacharydach, które są immunostymulatorami aktywizującymi makrofagi. Sok i miąższ aloesu mają właściwości wzmacniające, wiruso- i bakteriobójcze, przyspieszaja gojenie ran i oparzeń.

Lecznicze rośliny doniczkowe - pelargonia pachnąca czyli geranium albo anginka

Ma w swych liściach skarb. Zawierają one olejek eteryczny, którego głównymi składnikami są: geraniol, cytronelol, pinen i felandren oraz flawonoidy, gorycze, garbniki i różnego rodzaju kwasy organiczne. Ma on właściwości przeciwbakteryjne (niszczy nawet trudne do zwalczenia gronkowce i paciorkowce) oraz przeciwwirusowe. Warto wykorzystywać go do masażu lub inhalacji w leczeniu przeziębień, grypy, kataru, kaszlu, a także stanów zapalnych zatok. Zmniejsza wyraźnie napięcie nerwowe i stany lękowe oraz łagodzi bóle neuralgiczne.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie działanie mają ziołowe preparaty z głogu?

Coraz częściej farmakologiczne leczenie różnych dolegliwości zastępowane jest naturalnymi suplementami diety. Preparatami z głogu można zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, takim jak nadciśnienie i...

Aktualizacja: 15.04.2013 20:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.