porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jeśli lubisz rośliny doniczkowe, to wybieraj takie, które pomagają zwalczać infekcje bakteryjne i wirusowe. Jakie rośliny pokojowe mają właściwości lecznicze?

ROŚLINY DONICZKOWE mają WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE. Jakie rośliny doniczkowe pomagają zwalczać infekcje bakteryjne i wirusowe?

Rośliny doniczkowe są ozdobą naszych parapetów, ale mało kto wie, że mogą również leczyć. Na pewno warto korzystać z ich leczniczych właściwości. Jakie rośliny doniczkowe pomagają zwalczać infekcje bakteryjne i wirusowe? Które rośliny doniczkowe mają właściwości lecznicze?

Lecznicze rośliny doniczkowe zawsze warto mieć na parapecie. Aloes czy pelargonia pachnąca zwana geranium albo anginką pomogą ci zwalczyć rozmaite infekcje. 

Lecznicze rośliny doniczkowe - aloes

Miąższ liści aloesu składa się w 96% z wody, ale pozostałe 4% to „bomba” wzmacniająca i lecznicza. Znajduje się tu dziewięć z dziesięciu niezbędnych człowiekowi aminokwasów egzogennych, β-karoten, witaminy: C, B1, B2, B3, B12, a także niezbędne pierwiastki, jak potas, wapń, magnez, sód, fosfor, cynk, siarka, żelazo, śladowe ilości krzemu, kobaltu, manganu, miedzi, niklu, boru, glinu, litu, chromu, molibdenu, boru, cyny. Warto też wspomnieć występujących w soku  mukopolisacharydach, które są immunostymulatorami aktywizującymi makrofagi. Sok i miąższ aloesu mają właściwości wzmacniające, wiruso- i bakteriobójcze, przyspieszaja gojenie ran i oparzeń.

Lecznicze rośliny doniczkowe - pelargonia pachnąca czyli geranium albo anginka

Ma w swych liściach skarb. Zawierają one olejek eteryczny, którego głównymi składnikami są: geraniol, cytronelol, pinen i felandren oraz flawonoidy, gorycze, garbniki i różnego rodzaju kwasy organiczne. Ma on właściwości przeciwbakteryjne (niszczy nawet trudne do zwalczenia gronkowce i paciorkowce) oraz przeciwwirusowe. Warto wykorzystywać go do masażu lub inhalacji w leczeniu przeziębień, grypy, kataru, kaszlu, a także stanów zapalnych zatok. Zmniejsza wyraźnie napięcie nerwowe i stany lękowe oraz łagodzi bóle neuralgiczne.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie działanie mają ziołowe preparaty z głogu?

Coraz częściej farmakologiczne leczenie różnych dolegliwości zastępowane jest naturalnymi suplementami diety. Preparatami z głogu można zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, takim jak nadciśnienie i...

Aktualizacja: 15.04.2013 20:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]

Otar Saralidze to śpiewający i tańczący 25-letni aktor, pochodzący z ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.