porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JĄKANIE CZ. 1 Czym jest jąkanie, jakie są jego przyczyny i czy można się z tego wyleczyć? Jąkanie jest niczym innym, jak zaburzeniem mowy, które polega na ...
Czy żyworódka jest jadalna?

Rośliny lecznicze. Co to jest żyworódka?

Rośliny lecznicze. Co to jest żyworódka?
Żyworódka Daigremonta fot.: Photos.com
Żyworódka pierzasta (Kalanchoe pinnata) należy do rodziny gruboszowatych i nazywana jest także kalanchoe pierzastym, płodnolistem pierzastym, kielichowatym bądź briofilum pierzastym. Roślina ta pochodzi z Madagaskaru.

Żyworódka – roślina lecznicza i pokojowa

Nazwa żyworódki (kalanchoe) pochodzi od nietypowego sposobu rozmnażania się roślin z tego rodzaju, przez tzw. rozmnóżki. Rozmnóżki te bardzo szybko ukorzeniają się w ziemi. W odróżnieniu od innych przedstawicieli tego gatunku żyworódka pierzasta nie tworzy licznych rozmnóżek na brzegu liści jak np. żyworódka Daigremonta. 

Żyworódka jest to roślina lecznicza i bardzo łatwa w uprawie. Należy podlewać ją umiarkowanie. W zimie powinna stać w oświetlonym miejscu, np. na parapecie okiennym, a w lecie można roślinę wynieść na balkon.

Właściwości lecznicze żyworódki

Żyworódka Daigremonta zawiera duże ilości witaminy C, mikro- i makro elementy: mangan, miedź, selen, glin, krzem, potas, wapń i żelazo. Żyworódka ma bardzo szerokie zastosowanie lecznicze, działa wirusobójczo, grzybobójczo i bakteriobójczo. Wykazuje właściwości regenerujące, przeciwzapalne oraz immunostymulujące. Żyworódka pomocna jest w leczeniu wielu chorób, np. anginy, kataru, zapalenia spojówek, kurzajek, grzybic, trudno gojących się ran, stanów zapalnych, stłuczeń, odleżyn, wrzodów, swędzenia skóry, trądziku, zgagi ...

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 15.03.2013 15:53
Autor: EWi
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.