porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Depresja zimowa, czyli choroba krótkich dni i długich nocy. Czym zastąpić światło słoneczne, by zmusić organizm do aktywności? Smutek, brak koncentracji, osłabiona motywacja do działania? Jeśli dręczą cię ...
Seksomnia inaczej zespół Morfeusza to problem medyczny, który znany z serialu dr House

SEKSOMNIA. Co to jest za schorzenie zdiagnozowane przez dr House'a, jak się objawia i na czym polega?

SEKSOMNIA. Co to jest za schorzenie zdiagnozowane przez dr House'a, jak się objawia i na czym polega?
Seksomnia to jedna z chorób zdiagnozowanych przez niezawodnego dr House'a, u jego pacjentki. Schorzenie polega na dążeniu do kontaktów seksualnych albo rozładowania napięcia seksualnego w czasie snu. 

Seksomnia należy do parasomnii czyli grupy zaburzeń snu (należą do niej m.in. somnambulizm, bruksizm, mówienie przez sen, lęki i koszmary nocne), polegających na występowaniu niepożądanych zachowań w czasie snu albo w fazie wybudzania się ze snu. 

Dążenie do rozładowania napięcia seksualnego w czasie snu

Seksomnia, w Polsce nazywana też zespołem Morfeusza, to choroba objawiająca się odczuwaniem w czasie snu pragnienia odbycia stosunku seksualnego i dążeniem do jego zrealizowania. W czasie stosunku, który nierzadko jest dłuższy niż na jawie, chory pozbawiony jest zahamowań, często robi to na co świadomie by sie nie odważył, w czasie aktu przez sen ma orgazm albo wytrysk, jednak na drugi dzień niczego nie pamięta. Chorzy mogą też przez sen masturbować się.

Seksomnia to uciążliwa przypadłość dla osób chorych, ale i ich bliskich. Bywa, że chory ogranicza kontakty z innymi, rezygnuje ze związku czy wspólnych wyjazdów ze znajomymi związanych z noclegami w większej grupie ludzi, bojąc się swojego niekontrolowanego zachowania. 

Seksomnia może prowadzić do przestępstw na tle seksualnym!

Jest to choroba też bardzo niebezpieczna, bo pacjenci dotknięci seksomnią dążąc do zaspokojenia swoich żądz mogą dopuszczać się gwałtów bez świadomości popełnienia przestępstwa i wiedzy o tym. Zdarzało się, że sądy uniewinniały sprawców gwałtu po odkryciu, że cierpią oni na seksomnię.

Seksomnia wymaga leczenia - pacjenci często wstydzą się udać ze swoim problemem do specjalisty, uważając swoje schorzenie za zboczenie, a nie chorobę. Niesłusznie - bo seksomnia leczona przestaje być groźna.

Leczenie seksomnii

Leczenie seksomnii polega na, podobnie jak w przypadku innych zaburzeń snu, podawaniu leków (leki powszechnie stosowane w leczeniu parasomni to benzodiazepiny) i psychoterapii. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
TOCZEŃ. Co wiesz o ulubionej chorobie DRa HOUSE'A? Jakie oblicza ma toczeń?

Zdanie „To może być toczeń” często pada z ust serialowego dra House'a, przeważnie jednak choroba filmowego pacjenta nim nie jest. Świadczy to jednak o tym, jak szerokim wachlarzem objawów...

CHOROBA WILSONA. Objawy, leczenie i powikłania choroby znanej z serialu Dr Hause

Choroba Wilsona to zwyrodnienie soczewkowo-wątrobowe, polegające na nieprawidłowym wydalaniu miedzi z organizmu. Schorzenie pojawia się między 10 a 40 rokiem życia i nie leczone albo zbyt późno...

WRODZONA OBOJĘTNOŚĆ NA BÓL. Jak objawia się choroba, którą znamy z serialu Dr House? WRODZONA OBOJĘTNOŚĆ NA BÓL. Jak objawia się choroba, którą znamy z serialu Dr House?

Do serialowego dr House’a - wybitnego diagnosty, trafiają pacjenci z problemami medycznymi trudnymi do przyporządkowania jakiejś jednostce chorobowej. Jednym ze schorzeń, które wykrył po...

Aktualizacja: 23.11.2011 13:54
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]

Nick Cave naprawdę nazywa się Nicholas Edward Cave. Urodził się ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.