porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Operacja wymiany zastawki serca - co to za zabieg? Kiedy się go przeprowadza?
Operacja wymiany zastawki serca - co to za zabieg? Kiedy się go przeprowadza? Wymiana zastawki serca to zabieg kardiochirurgiczny, umożliwiający osobom z wadami ...
Czy do tomografii głowy muszę się wcześniej specjalnie przygotować, jak chociażby w przypadku badania miednicy czy kolonoskopii? O czym warto pamiętać przed tym badaniem?

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA GŁOWY. Jak się przygotować do tomografii głowy?

Wybierasz się na tomografię głowy i nie wiesz, jak się do nie przygotować? Czy trzeba wstrzymać się od jedzenia, pić mniej albo więcej? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czy do badania tomograficznego głowy konieczne jest jakiekolwiek wcześniejsze przygotowanie.

Do badania tomografii komputerowej głowy, podobnie jak i rezonansu magnetycznego głowy, nie jest potrzebne żadne wcześniejsze przygotowanie. Po prostu przychodzimy na wcześniej umówione spotkanie. Jedynie w przypadku, gdy badanie przeprowadzone będzie z pomocą kontrastu, nie jedz wcześniej minimum od 6 do 8 godzin. 

>>> Jak przygotować się do tomografii? [KLIKNIJ]

W przypadku badania przeprowadzanegio u dzieci, osób z klaustrofobią, czy też nadmiernie pobudzonych emocjonalnie sprawa wygląda nieco inaczej. U tej grupy pacjentów może pojawić się paniczny lęk przed zamknięciem w specjalnym, przystosowanym do tomografii lub rezonansu "tunelu". Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest podanie im wcześniej środków usypiających. Uspokoją one pacjenta i zapobiegną panice, która mogłaby zaburzyć przebieg lub wpłynąć negatywnie na wynik badania. 

Dzień przed każdego rodzaju tomografią komputerową ważne jest, aby pić więcej płynów (nawet dwa razy więcej) niż na ogół to mamy w zwyczaju. Bardzo istotne jest, aby w jej trakcie organizm był dobrze nawodniony. W przypadku badania z kontrastem należy przyjmować więcej płynów niż zazwyczaj również po jego zakończeniu. Badanie jest bezbolesne, może trwać od 10 do 30 minut.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Diety w chorobie nowotworowej - jak powinna wyglądać dieta chorego na raka? Diety w chorobie nowotworowej - jak powinna wyglądać dieta chorego na raka?

Rodzaj spożywanych produktów zależy od rodzaju nowotworu. Dlatego onkolodzy podkreślają, że dieta osoby chorującej na raka powinna zawsze być bardzo indywidualna, to znaczy odpowiednio dopasowana do...

Tachykardia - co to jest, czym się charakteryzuje? To choroba czy przypadłość, kiedy jest groźna, jak badać?

Co to jest tachykardia? Jakie są objawy tachykardii, czyli częstoskurczu, który jest formą zaburzeń rytmu serca? Diagnostyka, leczenie i profilaktyka tachykardii, jakie są przyczyny tachykardii?

Jak leczyć ŁUSZCZYCĘ? Jakie metody walki z chorobą skóry?

Łuszczyca to przewlekła choroba skórna objawiająca się występowaniem czerwonych lub różowych wykwitów łuszczącej się skóry. Jest bardzo uciążliwa, ponieważ wymaga długotrwałego leczenia. A jak z nią...

Aktualizacja: 01.07.2014 09:41
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?

Piotr Tymochowicz to znany i kontrowersyjny specjalista ds. wizerunku. Współpracował ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.