porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ZADŁAWIENIE. Jak udzielić PIERWSZEJ POMOCY DZIECKU przy zadławieniu? Małe dzieci mogą dławić się nie tylko kęsem jedzenia, ale ...
Tylko szybka reakcja pomoże skutecznie rozprawić się z wszami

Twoje dziecko ma wszy? JAK WALCZYĆ Z WSZAWICĄ?

Twoje dziecko ma wszy? JAK WALCZYĆ Z WSZAWICĄ?

Ponieważ wszy kolorem upodabniają się do koloru włosów, najlepiej włosy blond przeczesać ciemnym grzebieniem, a włosy ciemne jasnym.

fot.: Photos.com
Twoje dziecko przyszło z przedszkola i drapie się bez przerwy po główce? To może być niestety objaw wszawicy. Nie trzeba panikować. Są sposoby na szybkie pozbycie się insektów. Trzeba jednak działać szybko i stanowczo. Cała rodzina musi wziąć udział w walce z wszami.

Wszy i gnidy najczęściej znajduje się za uszami, przy skroniach i na karku. Ponieważ kolorem upodabniają się do koloru włosów, najlepiej włosy blond przeczesać ciemnym grzebieniem, a włosy ciemne jasnym. Jeżeli znajdziemy insekty trzeba kupić specjalny preparat.

Dla dzieci najlepsze są ziołowe preparaty z apteki, które po nałożeniu na głowę trzeba zostawić na całą noc i założyć czapkę. Następnego dnia po zmyciu płynu należy przeczesać włosy i pozbyć się martwych insektów i jaj. Po tygodniu zabieg należy powtórzyć. W tym czasie należy wyprać w wysokiej temperaturze (60 stopni) ubrania (przede wszystkim czapki i okrycia wierzchnie) i pościel dziecka.

W razie potrzeby pozostali domownicy również powinni zastosować płyn. Szczotki i grzebienie najlepiej wyrzucić i kupić nowe. Można je również zdezynfekować.

Jeśli doqwiedziałaś się, że w szkole czy przedszkolu dziecka panuje wszawica, a twoje dziecko jeszcze się nie zaraziło, możesz działać profilaktycznie - zapytaj w aptece, o preparaty odstraszajace te insekty. Mamy polecają sobie też sprawdzona, domową metodę - po umyciu włosów dziecku, przepłukuj włosy wodą z octem (insekty nie lubią ostrego zapachu octu). 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wygląda gnida? Jak wygląda gnida?

Gnida to jajo wszy. Walcząc z wszawicą trzeba zniszczyć nie tylko wszy, ale i ich jaja.

Co zrobić, gdy dziecko zarazi się wszami? Jak pozbyć się wszy, jak rozpoznać, co trzeba wiedzieć, jaki wybrać preparat?

Co robić, gdy dziecko ma wszawicę? Wydawałoby się, że problem wesz i wszawicy odszedł już do przeszłości. Nic bardziej mylnego. Wszy mogą się przytrafić nawet największemu czyściochowi. Rodzice...

Jak odróżnić gnidę od łupieżu? Czym gnida różni się od wszy? JAK POZBYĆ SIĘ LARWY WSZY?

Larwy wszy (gnidy) mają kolor białawo-brązowy. Zastanawiasz się, jaka jest różnica między wszą a gnidą? Sprawa jest prosta – gnida to jajo, które składa wesz. Gnidy bardzo trudno się...

Aktualizacja: 14.04.2014 14:32
Autor: Olga Karaban
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jaś Kapela - kim jest młody publicysta?
Jaś Kapela - kim jest młody publicysta?

Jaś Kapela - młody lewicujący publicysta stał się znany za sprawą ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.