porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
LEKI I ALKOHOL to złe połączenie. Czy z tego powodu zmarła Whitney Houston? W jakie interakcje wchodzą i czym to grozi? Dlaczego Whitney Houston zmarła, dowiemy się, kiedy opublikowane zostaną wyniki ...
USG Dopplera, badanie dopplerowskie wykrywa zmiany. EFEKT DOPPLERA

USG dopplerowskie. Co można wykryć BADANIEM DOPPLERA? JAKA CENA?

Badanie dopplerowskie DOPPLER jest głównym w diagnostyce chorób żył i tętnic. Polega na obserwacji przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Urządzenie notuje czy krew płynie za szybko, wolno, czy też może się cofa. Badanie Dopplerowskie to badanie USG, wykorzystujące zjawisko o nazwie "efekt dopplera". Mówimy na czym polega i jak jest cena badania?

Co można zbadać USG dopplera?

Badanie Dopplerowskie jest badaniem USG wykorzystującym zjawisko "efekt dopplera". Dzieki temu badaniu ultrasonograficznemu można zdiagnozować  nawet drobne schorzenia, które nie leczone mogą prowadzić do bardzo poważnych.

Badanie dopplera wykrywa zwężenia tętnic, niedrożność, zakrzepice, czy niewydolność zastawkową.

Badanie USG DOPPLER nie jest bolesne, oraz nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań.

USG dopplerowskie cena

Takie badanie kosztuje około 100 złotych. Można go dokonać w większości prywatnych klinik, a także w ośrodkach NFZ. Niestety w tym ostatnim przypadku trzeba czekać przynajmniej trzy miesiące.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 18.02.2012 09:01
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.