porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
OSTEOPOROZA. Co najczęściej łamią kobiety? Zagrożenie osteoporozą dramatycznie rośnie u pań w okresie menopauzy. Na ...
Leki ze zniżką. Mówimy, jak szybko sprawdzić czy lek jest refundowany. W sekundę sprawdzisz czy twój lek jest refundowany?

Wyszukiwarka leków refundowanych. Czy LEK JEST REFUNDOWANY, gdzie sprawdzisz?

Lista leków refundowanych jest długa i trudna w obsłudze, ale na szczęście zauważył to ktoś z głową i teraz każdy pacjent może w sekundę sprawdzić swoje leki w wyszukiwarce leków refundowanych! Koniec ze strajkiem lekarzy, Narodowy Fundusz Zdrowia odkrywa tajemnice recept dzięki młodemu lekarzowi z Trójmiasta. Kardiolog stworzył wyszukiwarkę leków refundowanych, która ułatwia życie lekarzom i pacjentom.     

Minister Zdrowia, Bartosz Arłukowicz, spotkał się ze zdolnym i pomysłowym lekarzem Michałem Nedoszytko z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który stworzył stronę >>> www.bartoszmowi.pl, gdzie każdy może sprawdzić czy dany lek jest objęty refundacją.

Od 2 stycznia 2012 roku stronę bartoszmowi.pl odwiedziło ponad 4 miliony użytkowników! Strona powstała z myślą o lekarzach, którzy oprotestowali działania rządu i stworzenie nowej listy leków refundowanych. Dzięki wyszukiwarce wypisywanie recept może odbywać się znacznie szybciej i zyskują na tym przede wszystkim pacjenci.

9 lutego 2012 autor strony został zaproszony na spotkanie z Ministrem Zdrowia Bartoszem Arłukowiczem. Minister pogratulował inicjatywy i wysłuchał wszystkich uwag dotyczących rozwiązań informatycznych udostępnianych i wymaganych przez Ministerstwo Zdrowia. 

Kim jest autor wyszukiwarki bartoszmowi.pl?

Michał Nedoszytko jest doktorantem kardiologii z Trójmiasta i pasjonatem programowania. Jak sam pisze na swojej stronie: Uważam, że w XXI wieku większość schematycznych, powtarzalnych, biurowych czynności jest w stanie wykonać za nas komputer, co staram się udowodnić w pisanych przeze mnie programach, które ułatwiają życie moim koleżankom i kolegom z pracy.

>>>Czy wiesz, że lekarz nie może odmówić ci wypisania recepty na leki ze zniżką?

- Wprowadzenie obowiązku wpisywania na recepcie stopnia refundacji, a w przypadku pomyłki - obciążenie lekarza finansową odpowiedzialnością za nieprawidłowe wypisanie recepty jest moim zdaniem błędnym posunięciem, które nie dość, że zbulwersowało środowisko lekarskie i aptekarskie to dodatkowo wywołało niepotrzebny "protest pieczątkowy", który komplikuje życie wszystkim, a pacjentom szczególnie. Ministerstwo przyznało się do błędu, lecz nie udostępniło rozwiązań, które w skuteczny sposób umożliwiają wykonanie nałożonych obowiązków. Dlatego uważam, że minister, który skomplikował sprawę, powinien dostarczyć narzędzia, które ją rozwiążą.

Ministerstwo Zdrowia nie prostestuje

Strona internetowa www.bartoszmowi.pl spotkała się z akceptacją i sympatią ze strony Ministerstwa Zdrowia. Na głównej stronie jest zdjęcie Bartosza Arłukowicza, który reaguje na każdą wyszukiwaną frazę humorystyczną odpowiedzią i zmianą pozy. Sympatyczny dialog z ministrem ma służyć bardziej spersonalizowanej interakcji z użytkownikiem i zachęcać do wyszukiwania.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Nowa lista leków refundowanych - jakie zmiany dla chorych na raka? Nowa lista leków refundowanych - jakie zmiany dla chorych na raka?

Od 1 lipca obowiązywac będą nowe listy leków refundowanych. Niestety leki, które zdrożały najbardziej to te, z których korzystają pacjenci chorzy onkologicznie. Mówimy, które leki znajdują się na...

Lista leków refundowanych. Jakie będą zmiany w cenach leków dla cukrzyków? Lista leków refundowanych. Jakie będą zmiany w cenach leków dla cukrzyków?

Lantus jest i będzie nadal lekiem refundowanym dla pacjentów z cukrzycą typu 1. Od 1 września lek ten będzie refundowany także dla części pacjentów z cukrzycą typu 2.

Nowa lista leków refundowanych. Jakie ceny insulin? Nowa lista leków refundowanych. Jakie ceny insulin?

Na liście leków refundowanych, która będzie obowiązywać od marca nie ma nowych insulin. Jedyne zmiany to obniżka cen Insuman Basal SoloStar, Insuman Comb 25 SoloStar i Insuman Rapid SoloStar z 7,46...

Aktualizacja: 29.02.2012 14:33
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?

Marianna Durczok - dziennikarka, wydawca, żona Kamila Durczoka. Co o niej ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.