porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
OSTEOPOROZA. Co najczęściej łamią kobiety? Zagrożenie osteoporozą dramatycznie rośnie u pań w okresie menopauzy. Na ...
Leki ze zniżką. Mówimy, jak szybko sprawdzić czy lek jest refundowany. W sekundę sprawdzisz czy twój lek jest refundowany?

Wyszukiwarka leków refundowanych. Czy LEK JEST REFUNDOWANY, gdzie sprawdzisz?

Lista leków refundowanych jest długa i trudna w obsłudze, ale na szczęście zauważył to ktoś z głową i teraz każdy pacjent może w sekundę sprawdzić swoje leki w wyszukiwarce leków refundowanych! Koniec ze strajkiem lekarzy, Narodowy Fundusz Zdrowia odkrywa tajemnice recept dzięki młodemu lekarzowi z Trójmiasta. Kardiolog stworzył wyszukiwarkę leków refundowanych, która ułatwia życie lekarzom i pacjentom.     

Minister Zdrowia, Bartosz Arłukowicz, spotkał się ze zdolnym i pomysłowym lekarzem Michałem Nedoszytko z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który stworzył stronę >>> www.bartoszmowi.pl, gdzie każdy może sprawdzić czy dany lek jest objęty refundacją.

Od 2 stycznia 2012 roku stronę bartoszmowi.pl odwiedziło ponad 4 miliony użytkowników! Strona powstała z myślą o lekarzach, którzy oprotestowali działania rządu i stworzenie nowej listy leków refundowanych. Dzięki wyszukiwarce wypisywanie recept może odbywać się znacznie szybciej i zyskują na tym przede wszystkim pacjenci.

9 lutego 2012 autor strony został zaproszony na spotkanie z Ministrem Zdrowia Bartoszem Arłukowiczem. Minister pogratulował inicjatywy i wysłuchał wszystkich uwag dotyczących rozwiązań informatycznych udostępnianych i wymaganych przez Ministerstwo Zdrowia. 

Kim jest autor wyszukiwarki bartoszmowi.pl?

Michał Nedoszytko jest doktorantem kardiologii z Trójmiasta i pasjonatem programowania. Jak sam pisze na swojej stronie: Uważam, że w XXI wieku większość schematycznych, powtarzalnych, biurowych czynności jest w stanie wykonać za nas komputer, co staram się udowodnić w pisanych przeze mnie programach, które ułatwiają życie moim koleżankom i kolegom z pracy.

>>>Czy wiesz, że lekarz nie może odmówić ci wypisania recepty na leki ze zniżką?

- Wprowadzenie obowiązku wpisywania na recepcie stopnia refundacji, a w przypadku pomyłki - obciążenie lekarza finansową odpowiedzialnością za nieprawidłowe wypisanie recepty jest moim zdaniem błędnym posunięciem, które nie dość, że zbulwersowało środowisko lekarskie i aptekarskie to dodatkowo wywołało niepotrzebny "protest pieczątkowy", który komplikuje życie wszystkim, a pacjentom szczególnie. Ministerstwo przyznało się do błędu, lecz nie udostępniło rozwiązań, które w skuteczny sposób umożliwiają wykonanie nałożonych obowiązków. Dlatego uważam, że minister, który skomplikował sprawę, powinien dostarczyć narzędzia, które ją rozwiążą.

Ministerstwo Zdrowia nie prostestuje

Strona internetowa www.bartoszmowi.pl spotkała się z akceptacją i sympatią ze strony Ministerstwa Zdrowia. Na głównej stronie jest zdjęcie Bartosza Arłukowicza, który reaguje na każdą wyszukiwaną frazę humorystyczną odpowiedzią i zmianą pozy. Sympatyczny dialog z ministrem ma służyć bardziej spersonalizowanej interakcji z użytkownikiem i zachęcać do wyszukiwania.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 17:40
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Seniuk jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Kim ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.