porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Tachykardia - co to jest, czym się charakteryzuje? To choroba czy przypadłość, kiedy jest groźna, jak badać? Co to jest tachykardia? Jakie są objawy tachykardii, czyli częstoskurczu, ...
Załamanie nerwowe może wywoływać objawy zbliżone do stanów nerwicy lub depresji.

Załamanie nerwowe - jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy?

Załamanie nerwowe - jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy?

Załamanie nerwowe - po czym poznać?

fot.: Photos.com
Załamanie nerwowe często jest mylone z depresją albo nerwicą. Stany te nie są jednak równoznaczne i nie każdy wymaga leczenia.

Załamanie nerwowe nie jest chorobą w znaczeniu rozumianym jako jednostka chorobowa. Specjaliści psychologii określają ten stan raczej jako kryzys nerwowy

>>> Depresja: jakie są przyczyny choroby? (KLIKNIJ)

Załamanie nerwowe - jaki przyczyny?

Załamanie nerwowe może nas spotkać w najmniej spodziewanym momencie. Pojawia się czasem wskutek wydarzeń nagłych i niespodziewanych – na przykład przykrego zdarzenia lub wypadku. Do załamania nerwowego może także dojść w procesie przewlekłym, gdy sytuacja stresowa narasta wraz z upływem czasu.

Załamanie nerwowe - jaki objawy?

Załamanie nerwowe może wywoływać objawy zbliżone do stanów nerwicy lub depresji. Często towarzyszą mu rozchwianie emocjonalne, brak koncentracji, uczucie kołatania serca, drżenie rąk. Mogą się pojawić także typowe objawy fizyczne  jak zaburzenia trawienia, biegunki, bóle głowy czy zaburzenia snu.

Załamanie nerwowe - leczenie

Załamanie nerwowe nie wymaga długotrwałego leczenia, najczęściej wystarczy interwencja kryzysowa specjalisty – psychologa. Pomoże ona uporządkować trudne doświadczenia i powrócić do codziennego życia.

Należy pamiętać, że w sytuacjach kryzysowych bardzo ważna jest obecność bliskich nam osób i możliwość porozmawiania o swoich kłopotach. Istotny jest także odpoczynek fizyczny, bo sprawny organizm lepiej sobie poradzi z załamaniem nerwowym, niż słaby i przemęczony.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 14:55
Autor: bazylia
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Masiak. Kim był zabity dziennikarz z Mławy?

Łukasz Masiak, znany mławski dziennikarz, został zamordowany w toalecie w ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.