porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Infekcje intymne: rzęsistek, grzybica i chlamydie - dlaczego są groźne w ciąży? Infekcje intymne w ciąży są groźne nie tylko dla matki, ...
Bezpłatne badania w ciąży przysługują każdej kobiecie w ciąży, niezależnie od tego, czy jest ona ubezpieczona. Ważne, aby wybrała ona lekarza i gabinet, który ma podpisany kontrakt z NFZ.

Bezpłatne badania dla kobiet w ciąży. Jakie badania dla kobiet w ciąży gwarantuje NFZ?

Kobiety w ciąży mają prawo do bezpłatnej opieki w ramach NFZ, bez względu na to, czy są ubezpieczone, czy nie. Jedynym warunkiem, by móc skorzystać z bezpłatnych badań w czasie ciąży jest wybranie lekarza i gabinetu, który ma podpisany kontrakt z NFZ. Sprawdź, jakie badania w ciąży możesz wykonać w ramach NFZ.

NFZ gwarantuje wszystkim kobietom bezpłatne badania w ciąży. Kobieta w ciąży ma prawo do wszystkich świadczeń, jakie muszą być jej udzielone ze względu na stan jej zdrowia. Przed wyborem ginekologa warto się upewnić, czy ma on podpisany kontrakt z NFZ. Wówczas wszystkie badania i wizyty u ginekologa wykonuje się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania w ciąży: co gwarantuje NFZ?

W ciąży kobieta ma zagwarantowane wizyty u ginekologa oraz dodatkowe badania. W ramach NFZ można wówczas wykonać między innymi cytologię oraz badanie piersi. Lekarz powinien również wykonać badanie dna miednicy, zmierzyć ciężarnej ciśnienie tętnicze, a także sprawdzać ciężar jej ciała i BMI. NFZ refunduje także laboratoryjne badania krwi i moczu. Refundowane są także badania usg, które pozwalają ocenić stan płodu i rozwój ciąży. W ostatnim trymestrze lekarz powinien ocenić czynność serca płodu (KTG), a także ocenić czynność skurczową macicy. Ważne jest także badanie usg pozwalające ocenić końcowy stan ciąży, przepływy i stan wód płodowych.

Komu przysługują bezpłatne badania w ciąży?

Warto pamiętać, że te prawa przysługują każdej kobiecie w ciąży, niezależnie od tego, czy jest ona ubezpieczona. Ważne, aby wybrała ona lekarza i gabinet, który ma podpisany kontrakt z NFZ.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Objawy ciąży w pierwszym tygodniu - jakie są i co powinnaś wiedzieć? Objawy ciąży w pierwszym tygodniu - jakie są i co powinnaś wiedzieć?

Ciąża nie zawsze daje jednoznaczne i wyraźne objawy. Zdarza się jednak, że przyszła mama już od pierwszych dni wie, że spodziewa się dziecka.

Jakie BADANIA w pierwszym trymestrze CIĄŻY?

Sprawę ciąży potwierdziłaś już wykonaniem testu ciążowego, teraz czas na wizytę u lekarza ginekologa. Zobacz, jakie badania powinnaś zrobić na początku ciąży – w pierwszym trymestrze ciąży.

Jak przygotować się do ciąży? Świadome przygotowanie do ciąży

Jak przygotować się do ciąży? Świadome przygotowanie do ciąży. Podjęłaś decyzję, że chcesz zostac mamą? Najwyższa pora, by przygotować organizm do nowych zadań. To się opłaci! Zdrowa, w dobrej...

Aktualizacja: 03.03.2013 21:13
Autor: bazylia
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?

Marianna Durczok - dziennikarka, wydawca, żona Kamila Durczoka. Co o niej ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.