porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o siebie będąc w CIĄŻY MNOGIEJ? Jeśli spodziewasz się więcej niż jednego dziecka, twoja ciąża może ...
Zioła to dobra alternatywa dla leków, zwłaszcza w ciąży. Ale także wśród ziół są rośliny, których podczas ciąży stosować nie wolno!

CIĄŻA. Jakich ziół i przypraw unikać w ciąży?

Okres ciąży to stan, w którym należy zachować szczególną ostrożność, jeśli chodzi o leki, jedzenie, a także zioła. Niektóre z nich mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie przyszłej mamy i rozwoj dziecka. Sprawdź, jakich ziół nie należy stosować w ciąży.

Zioła przeciwwskazane w okresie ciąży:

Krwawnik

Nie należy go stosować w trakcie ciąży, gdyż wykazuje właściwości poronne.

Tasznik pospolity

Zapobiega nadmiernemu krwawieniu, jednak w ciąży może mieć niekorzystny wpływ na kurczliwość macicy.

Bylica piołun

Preparaty z piołunem nie mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, bo piołun w dużych dawkach pobudza skurcze macicy i prowadzi do poronienia.

Żeń-szeń

Chociaż badania nad wpływem żeń-szenia na płód wciąż nie są zweryfikowane na próbie ludzkiej, lepiej zrezygnować z niego w pierwszym trymestrze ciąży. Aktywna substancja, zawarta w żeń-szeniu, może spowalniać rozwój płodu i powodować jego wady wrodzone.

Tymianek

To zioło jest nie tylko aromatyczną przyprawą kuchenną, ale ma też właściwości lecznicze. Jednak w ciąży tymianek jest zdecydowanie niewskazany, może bowiem działać nawet poronnie. Unikaj tymianku także w mieszankach ziołowych.

Rozmaryn

Bywa groźny dopiero w dużych ilościach, ale w czasie ciąży lepiej dmuchać na zimne. Rozmaryn działa rozkurczająco, może więc wywołać skurcze macicy i doprowadzić do poronienia.

Aloes

Łagodzi podrażnienia i działa kojąco. Ale nie w ciąży. W tym szczególnym stanie unikaj aloesu, by nie dopuścić do przekrwienia miednicy mniejszej, przedwczesnych skurczów i poronienia.

Lukrecja

Wywołuje w organizmie efekt estrogenopodobny, więc nie powinno się jej stosować podczas ciąży bez konsultacji z lekarzem.

Kruszyna

Może wywołać silne bóle skurczowe brzucha oraz biegunkę, grożącą odwodnieniem organizmu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 10.01.2013 19:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?

Ma dopiero 43 lata, za sobą prężną karierę polityczną, a ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.