porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o siebie będąc w CIĄŻY MNOGIEJ? Jeśli spodziewasz się więcej niż jednego dziecka, twoja ciąża może ...
Zioła to dobra alternatywa dla leków, zwłaszcza w ciąży. Ale także wśród ziół są rośliny, których podczas ciąży stosować nie wolno!

CIĄŻA. Jakich ziół i przypraw unikać w ciąży?

Okres ciąży to stan, w którym należy zachować szczególną ostrożność, jeśli chodzi o leki, jedzenie, a także zioła. Niektóre z nich mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie przyszłej mamy i rozwoj dziecka. Sprawdź, jakich ziół nie należy stosować w ciąży.

Zioła przeciwwskazane w okresie ciąży:

Krwawnik

Nie należy go stosować w trakcie ciąży, gdyż wykazuje właściwości poronne.

Tasznik pospolity

Zapobiega nadmiernemu krwawieniu, jednak w ciąży może mieć niekorzystny wpływ na kurczliwość macicy.

Bylica piołun

Preparaty z piołunem nie mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, bo piołun w dużych dawkach pobudza skurcze macicy i prowadzi do poronienia.

Żeń-szeń

Chociaż badania nad wpływem żeń-szenia na płód wciąż nie są zweryfikowane na próbie ludzkiej, lepiej zrezygnować z niego w pierwszym trymestrze ciąży. Aktywna substancja, zawarta w żeń-szeniu, może spowalniać rozwój płodu i powodować jego wady wrodzone.

Tymianek

To zioło jest nie tylko aromatyczną przyprawą kuchenną, ale ma też właściwości lecznicze. Jednak w ciąży tymianek jest zdecydowanie niewskazany, może bowiem działać nawet poronnie. Unikaj tymianku także w mieszankach ziołowych.

Rozmaryn

Bywa groźny dopiero w dużych ilościach, ale w czasie ciąży lepiej dmuchać na zimne. Rozmaryn działa rozkurczająco, może więc wywołać skurcze macicy i doprowadzić do poronienia.

Aloes

Łagodzi podrażnienia i działa kojąco. Ale nie w ciąży. W tym szczególnym stanie unikaj aloesu, by nie dopuścić do przekrwienia miednicy mniejszej, przedwczesnych skurczów i poronienia.

Lukrecja

Wywołuje w organizmie efekt estrogenopodobny, więc nie powinno się jej stosować podczas ciąży bez konsultacji z lekarzem.

Kruszyna

Może wywołać silne bóle skurczowe brzucha oraz biegunkę, grożącą odwodnieniem organizmu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
DIETA PRZYSZŁEJ MAMY. Co jeść, a czego nie podczas ciąży?

W czasie ciąży nie powinnyśmy jeść za dwóch, tylko dla dwojga. To, co jemy w tym czasie ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a jednocześnie wpływa na rozwój maluszka. Co jeść, a czego...

DIETA W CIĄŻY. Jak się odżywiać w czasie ciąży? A jakie produkty są zakazane?

Powiedzenie, że w ciąży należy „jeść za dwoje” to przesąd z dawnych czasów. Spodziewając się dziecka trzeba bardzo uważać na jakość jedzenia i odpowiednie proporcje. Należy też unikać...

DIETA W CIĄŻY. Jak prawidłowo odżywiać się podczas ciąży?

Podczas ciąży dbasz zarówno o swoje zdrowie, jak i dziecka. Duży wpływ na rozwój dziecka wywiera stosowana dieta. Sprawdź, co należy jeść podczas ciąży, a czego absolutnie nie wolno spożywać. Oto...

Aktualizacja: 10.01.2013 19:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Olechowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Olechowski ostatnio nie jest widoczny na polskiej scenie politycznej ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.