porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co każda kobieta powinna wiedzieć o kwasie foliowym? Każda kobieta w wieku prokreacyjnym, która może lub chce zajść ...
Karmisz piersią? Sprawdź, czy musisz zmienić dietę.

Czego nie jeść podczas karmienia piersią?

Czego nie jeść podczas karmienia piersią?

Czego nie jeść podczas karmienia piersią?

fot.: Photos.com
To nieprawda, że każda karmiąca mama ma przejść na dietę eliminacyjną. Podczas laktacji kobieta powinna się zdrowo odżywiać, a nie być na diecie!

Według obecnych zaleceń specjalistów, nie ma powodu, aby zdrowa kobieta karmiąca piersią wprowadzała jakiekolwiek diety eliminacyjne, to znaczy rezygnowała z jedzenia jakichś produktów w czasie laktacji. Jej jadłospis powinien być zbilansowany i jak najbardziej urozmaicony, aby dostarczał wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

>>> CESARSKIE CIĘCIE a laktacja. Czy można KARMIĆ PIERSIĄ po cesarce? Co robić, by się to udało? [KLIKNIJ]

Nie powinna jeść tylko tego, na co sama jest uczulona oraz - zwłaszcza na początku okresu karmienia - dań w oczywisty sposób niezdrowych, takich jak: potrawy tłuste, smażone, z dużą ilością cukru, produkty wysokoprzetworzone, gotowe dania zawierające konserwanty lub tłuszcze trans, alkohol, napoje z kofeiną itp.

Nie ma powodu, aby rezygnować z mleka krowiego, owoców (także takich jak cytrusy czy truskawki), ryb czy nawet orzechów, o ile sama karmiąca nie jest na nie uczulona i dopóki nie zauważy, że dziecko źle reaguje po zjedzeniu któregoś z tych produktów. Także rośliny strączkowe nie są zakazane, jeśli młoda mama będzie je jeść w rozsądnych ilościach. Wykazano, że dieta matki podczas karmienia piersią nie wpływa na ryzyko wystąpienia astmy, egzemy lub innych objawów alergii u niemowląt.

Także w przypadku kolki niemowlęcej nie zaleca się prewencyjnego stosowania diety bezlaktozowej i bezmlecznej u matki karmiącej. Dopiero gdy u dziecka zostanie stwierdzona alergia lub istnieje uzasadnione podejrzenie alergii na białka mleka krowiego - wtedy matka karmiąca powinna ograniczyć lub wykluczyć ze swojej diety: krowie mleko i produkty mleczne, kawę oraz ostre przyprawy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Laktacja – jak wpływa na organizm kobiety? Laktacja – jak wpływa na organizm kobiety?

Karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia małego dziecka, który także dla matki przynosi wiele korzyści. Ale wiąże się też z pewnymi niedogodnościami.

Bank mleka kobiecego - co to jest?

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla niemowlęcia, a zwłaszcza dla wcześniaka, na którego działa wręcz jak lek. Jednak nie każda matka może karmić piersią. Dlatego powstały banki mleka kobiecego -...

Jak odzwyczaić dziecko od karmienia piersią?

Muszę odzwyczaić dziecko od piersi - łatwo to powiedzieć, ale wykonać jest już dużo trudniej. Jak postępować, gdy nadejdzie czas na to, by zakończyć karmienie piersią?

Aktualizacja: 08.02.2014 17:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Robert Rozmus? [KARIERA, RODZINA]

Robert Rozmus to aktor o wielu twarzach. To on podkładał ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.