porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak łagodzić SKURCZE PORODOWE? Ból to jeden ze stałych elementów porodu, dlatego zanim znajdziemy ...
Test ciążowy: z moczu albo z krwi

Jak działa test ciążowy? Kiedy najlepiej go zrobić?

Najprostszą metoda sprawdzenia czy jest się w ciąży jest wykonanie specjalnego testu. Jak działa test ciążowy? Jak i kiedy najlepiej go zrobić?

Jak działa test ciążowy?

Wykonanie testu ciążowego, dostępnego praktycznie w każdej aptece, pozwala na wykrycie w organizmie kobiety jednego z hormonów białkowych, którego duża ilość produkowana jest właśnie w okresie ciąży. Hormon ten, oznaczany skrótem HCG można wykryć podczas badania krwi lub moczu. Obecne domowe testy ciążowe polegają na badaniu moczu kobiety.

Jak wykonać test ciążowy?

Wykonanie testu ciążowego jest bardzo proste i szybkie. Oczywiście należy zapoznać się dokładnie z ulotką dołączoną do testu i stosować się do wskazówek. Z reguły nie ma znaczenia czy test wykonuje się rano czy wieczorem. Niewielką ilość moczu należy odlać do naczynia, a następnie parę kropel płynu, za pomocą specjalnego aplikatora umieścić  w okienku testu. Ilość wyświeltanych w okienku kreseczek będzie znakiem, czy test jest pozytywny czy negatywny. Trwa to z reguły parę minut. Żadne testy domowe nie dają jednak 100% pewności. Należy je wykonywać min. 10 dni, czasem nawet dwa tygodnie po dacie zapłodnienia - przyjmuje się, że najbezpieczniej jest wykonać test w dniu spodziewanej miesiączki, wtedy wynik będzie najbardziej wiarygodny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Test ciążowy - kiedy go zrobić? Po ilu dniach jest wiarogodny test ciążowy?

Domowy test ciążowy to dobry sposób, by sprawdzić czy jesteś w ciąży. Test ciążowy, jeśli jest właściwie wykonany - w odpowiednim terminie i zgodnie z instrukcją producenta - da ci 99 procentową...

Test ciążowy online - jak sprawdzić, czy jestem w ciąży?

Czy test ciążowy online to skuteczna metoda, by się przekonać czy kobieta jest w ciąży? Na czym polega internetowy test ciążowy? Co to jest test ciążowy online?

Kiedy zrobić test ciążowy, rano czy wieczorem? Zrób test na ciążę gdy zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży Kiedy zrobić test ciążowy, rano czy wieczorem? Zrób test na ciążę gdy zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży

Zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży? Zacznij od zrobienia testu ciążowego. Test wykrywa już 6-dniową ciążę. Czy wiesz, jaki moment jest najlepszy do wykonania testu ciążowego? Mówimy, kiedy...

Aktualizacja: 28.03.2012 21:17
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?

Piotr Tymochowicz to znany i kontrowersyjny specjalista ds. wizerunku. Współpracował ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.