porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co poza brakiem miesiączki może świadczyć o ciąży?
Co poza brakiem miesiączki może świadczyć o ciąży? Kobieta powinna jak najwcześniej wiedzieć, że jest w ciąży, bo ...
Mam nudności i zwiększony apetyt. Czy to już ciąża? JAKIE są OBJAWY CIĄŻY? Poczatkowe objawy ciąży

Jak rozpoznać OBJAWY CIĄŻY? Mówimy, jakie są PIERWSZE, WCZESNE, najwcześniejsze objawy ciąży?

Jak rozpoznać OBJAWY CIĄŻY? Mówimy, jakie są PIERWSZE, WCZESNE, najwcześniejsze objawy ciąży?
Ciążę możesz rozpoznać już po pierwszyh objawach fizjologicznych twojego organizmu. fot.: babyproject.eu
Bardzo wcześnie, bo zaledwie po kilku dniach od zapłodnienia, organizm daje znać, że kobieta jest w ciąży. Brak miesiączki, wzmożony apetyt, drażliwość mogą być niektórymi objawami wczesnego stadium ciąży.
SKOMENTUJ

Jakie są objawy ciąży?

1. Brak miesiączki, opóźniający się okres

Jeśli okres spóźnia się już kilka dni, może to oznaczać, ze jesteś w ciąży. Ale wcale nie musi tak być Czasem zdarza się także, że kobiety jeszcze jeden raz miesiączkują po zajściu w ciążę, ale krwawienie jest wtedy krótsze i mniej obfite niż zwykle. Bywa też, że miesiączkowanie trwa cały okres ciąży.

2. Mdłości i nudności

Nie każda ciężarna kobieta wymiotuje przez pierwszy trymestr ciąży, ale zazwyczaj wtedy męczą ją nudności.

3. Nadwrażliwe, bolące piersi

Piersi mogą zacząć boleć ciężarną już kilka di po zapłodnieniu. Wynika to z gwałtownych zmian hormonalnych w organizmie. Ból i nadwrażliwość zazwyczaj ustępują po pierwszych trzech miesiącach ciąży, ale nie jest to regułą.

4. Senność, rozdrażnienie, zmęczenie

Łatwo je pomylić na przykład z infekcją, a tymczasem prawie wszystkie ciężarne skarżą się na takie dolegliwości w pierwszym okresie ciąży.

5. Zmiana apetytu

Pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na posiłki, a nieco później także zachcianki kulinarne. Nie jest to jenak regułą. Lekarze tłumaczą to zwiększonym zapotrzebowaniem na praktycznie wszystkie składniki żywieniowe.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Najwcześniejsze objawy ciąży. Jakie? Najwcześniejsze objawy ciąży. Jakie?

Zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży? Obserwuj swoje ciało. Już w pierwszych tygodniach od zapłodnienia pojawiają się pierwsze objawy.

Objawy ciąży w pierwszym miesiącu. Jakie? Objawy ciąży w pierwszym miesiącu. Jakie?

Kobiecie, która stara się o dziecko albo podejrzewa, że mogła zajść w ciążę, pierwsze oznaki odmiennego stanu powinny być sygnałem, by szybko odstawić niektóre leki, używki oraz bardziej zadbać o...

1 miesiąc ciąży - jakie są objawy ciąży w pierwszym miesiącu? 1 miesiąc ciąży - jakie są objawy ciąży w pierwszym miesiącu?

Każda kobieta i każda ciąża jest inna dlatego też trudno określić uniwersalne objawy ciąży w pierwszym miesiącu. Brak miesiączki, powiększone piersi i niebieskie żyłki na biuście, poranne mdłości,...

Aktualizacja: 05.08.2012 17:21
Autor: KJM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Halina Frąckowiak. Kim jest? RODZINA, KARIERA

Halina Frąckowiak to jedna ze znanych, lubianych i cenionych polskich ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.