porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Chcesz zajść w ciążę, ale ci się nie udaje? Może po prostu za rzadko uprawiacie seks. Jeśli chcecie mieć dziecko, zadbajcie o częsty, regularny seks.

Seks TYLKO w dni płodne może utrudnić zajście w ciążę. Jak się kochać, żeby zajść w ciążę?

Pary, które starają się o ciążę, często kochają się tylko w dni płodne. Myślisz, że seks w dni płodne przyspieszy zajście w ciążę? Specjaliści uważają, że to błąd. Zajście w ciążę nie jest łatwiejsze, gdy uprawiasz seks tylko w dni płodne. Nie zależy też od pozycji seksualnej. Natomiast na pewno łatwiej zajdziesz w ciążę, gdy będziesz często uprawiać seks.

Bardzo starasz się o zajście w ciążę, uprawiacie seks w dni płodne a mimo to nadal nie jesteś w ciąży?  Dawniej ludzie nie wiedzieli, kiedy kobieta ma dni płodne, a mieli po sześcioro, ośmioro dzieci. Dlaczego? Bo często ze sobą sypiali.

Seks tylko w dni płodne pogarsza jakość plemników

Dziś bywa, że pary marzące o dziecku kochają się tylko w dni płodne. Tymczasem częste współżycie jest ważne i potrzebne - z punktu widzenia prokreacji - zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie. Mężczyzna im częściej współżyje, tym lepszej jakości ma plemniki. Są badania, które wykazały, że już po siedmiu dniach abstynencji u mężczyzny stwierdza się zmiany, które mogą utrudniać zapłodnienie. Inne badanie dowiodło, że u mężczyzn ze słabymi plemnikami codzienne uprawianie seksu w tygodniu poprzedzającym owulację poprawia jakość plemników, zmniejszając rozmiary uszkodzeń w ich DNA. 

Seks tylko w dni płodne pogarsza ukrwienie jajników

U kobiety częste stosunki powodują lepsze ukrwienie jajowodów i macicy, a także wzmacniają czynność skurczową macicy, bo nasienie zawiera prostaglandyny – silny środek naskurczowy. Dzięki takiemu treningowi dróg rodnych plemniki łatwiej docierają do jajowodów, w których następuje zapłodnienie. Poza tym nasienie może przebywać w narządach rodnych 2–3 dni, więc przy regularnym współżyciu plemniki stale są obecne w ciele kobiety, gdzie mogą czekać na komórkę jajową.

Zajście w ciążę: pozycja seksualna nie ma znaczenia

Nie jest natomiast prawdą, że poczęcie dziecka zależy od pozycji seksualnej podczas stosunku - żadne badania nie potwierdzają, że pewne pozycje sprzyjają zapłodnieniu bardziej niż inne. Mitem jest też przekonanie, że kobieta może zwiększyć szansę na ciążę, leżąc po stosunku z uniesionymi w górę nogami - to zupełnie zbyteczne.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PŁODNOŚĆ. Co uniemożliwi ci zajście w ciążę?

Problemy z płodnością i zajściem w ciążę ma coraz więcej par. Nawet tych młodych, które starają się o potomstwo jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Jakie mogą być tego przyczyny?

Jak począć dziewczynkę? Gdy chcę urodzić córkę

Czy wpływanie na płeć dziecka jest możliwe? Okazuje się, że tak! Jeśli chcesz począć dziewczynkę naukowcy przychodzą z pomocą i kilkoma cennymi poradami. Zobacz jakimi!

Aktualizacja: 07.03.2013 16:21
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest chłopak Kingi Dudy? Co o nim wiemy?

O Kindze Dudzie mówią teraz wszyscy! Piękna krakowianka wzbudza podziw ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.