porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Chcesz zajść w ciążę, ale ci się nie udaje? Może po prostu za rzadko uprawiacie seks. Jeśli chcecie mieć dziecko, zadbajcie o częsty, regularny seks.

Seks TYLKO w dni płodne może utrudnić zajście w ciążę. Jak się kochać, żeby zajść w ciążę?

Pary, które starają się o ciążę, często kochają się tylko w dni płodne. Myślisz, że seks w dni płodne przyspieszy zajście w ciążę? Specjaliści uważają, że to błąd. Zajście w ciążę nie jest łatwiejsze, gdy uprawiasz seks tylko w dni płodne. Nie zależy też od pozycji seksualnej. Natomiast na pewno łatwiej zajdziesz w ciążę, gdy będziesz często uprawiać seks.

Bardzo starasz się o zajście w ciążę, uprawiacie seks w dni płodne a mimo to nadal nie jesteś w ciąży?  Dawniej ludzie nie wiedzieli, kiedy kobieta ma dni płodne, a mieli po sześcioro, ośmioro dzieci. Dlaczego? Bo często ze sobą sypiali.

Seks tylko w dni płodne pogarsza jakość plemników

Dziś bywa, że pary marzące o dziecku kochają się tylko w dni płodne. Tymczasem częste współżycie jest ważne i potrzebne - z punktu widzenia prokreacji - zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie. Mężczyzna im częściej współżyje, tym lepszej jakości ma plemniki. Są badania, które wykazały, że już po siedmiu dniach abstynencji u mężczyzny stwierdza się zmiany, które mogą utrudniać zapłodnienie. Inne badanie dowiodło, że u mężczyzn ze słabymi plemnikami codzienne uprawianie seksu w tygodniu poprzedzającym owulację poprawia jakość plemników, zmniejszając rozmiary uszkodzeń w ich DNA. 

Seks tylko w dni płodne pogarsza ukrwienie jajników

U kobiety częste stosunki powodują lepsze ukrwienie jajowodów i macicy, a także wzmacniają czynność skurczową macicy, bo nasienie zawiera prostaglandyny – silny środek naskurczowy. Dzięki takiemu treningowi dróg rodnych plemniki łatwiej docierają do jajowodów, w których następuje zapłodnienie. Poza tym nasienie może przebywać w narządach rodnych 2–3 dni, więc przy regularnym współżyciu plemniki stale są obecne w ciele kobiety, gdzie mogą czekać na komórkę jajową.

Zajście w ciążę: pozycja seksualna nie ma znaczenia

Nie jest natomiast prawdą, że poczęcie dziecka zależy od pozycji seksualnej podczas stosunku - żadne badania nie potwierdzają, że pewne pozycje sprzyjają zapłodnieniu bardziej niż inne. Mitem jest też przekonanie, że kobieta może zwiększyć szansę na ciążę, leżąc po stosunku z uniesionymi w górę nogami - to zupełnie zbyteczne.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak począć dziewczynkę? Gdy chcę urodzić córkę

Czy wpływanie na płeć dziecka jest możliwe? Okazuje się, że tak! Jeśli chcesz począć dziewczynkę naukowcy przychodzą z pomocą i kilkoma cennymi poradami. Zobacz jakimi!

Aktualizacja: 07.03.2013 16:21
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]

Paweł Tanajno to kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.