porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy w ciąży trzeba stosować żelazo w tabletkach? Jest kilka składników odżywczych, które powinna przyjmować - w postaci ...
Jakimi metodami w ciążę zachodzi się szybko?

Jak szybko zajść w ciążę?

Jak szybko zajść w ciążę?

Decyzja o ciąży powinna być podejmowana świadomie - dziecko to nie zabawka.

fot.: Gettyimages.com
Ciąża nie choroba – nie zjawia się znikąd. By zaistniała, musi zadziałać czynnik sprawczy. Na dodatek w żeńskiej postaci, bo mężczyzna sam sobie dziecka nie zrobi, a kobieta może. I zwykle kobieta chce albo nie chce zajść w ciążę. Czy można szybko zajść w ciążę? Można, tylko po co?

Ciąża jest stanem przejściowym. Jej skutki – nie.

Ciąża bywa zachcianką, ale nie przemija bezboleśnie jak apetyt na truskawki.

Ciąża jest sprawą co najmniej trojga osób, chociaż przez 9 miesięcy najbardziej obciążona jest nią kobieta.

Ciąża może być potraktowana jako pomysł na życie, ale w sposób nieodwracalny wpływa na życie co najmniej trzech osób.

Jak dobrze wybrać czas na zajście w ciążę?

Samochodu nie kupujesz na łapu-capu w chwili, w której ci się spodoba. Domu nie budujesz z byle czego i jak najszybciej. Nawet głupiego telefonu komórkowego albo telewizora nie wybierasz w pięć sekund. Analizujesz, sprawdzasz, porównujesz, przymierzasz się do tego, co chcesz kupić. Zastanawiasz się nad kosztami, trwałością, niezawodnością, funkcjonalnością. Sprawdzasz, czy będzie cię stać na utrzymanie tego, co chcesz kupić.  Robisz to wszystko, chociaż masz do czynienia z rzeczami, których wyrzucenie na śmietnik i zastąpienie nowymi nie nastręcza większych trudności. Nawet emocjonalne związanie z nimi, lubienie swojego laptopa bądź roweru niewielu powstrzymuje przed zastąpieniem innym modelem, gdy tylko ten wybrany za dużo oczekuje – psuje się, wymaga serwisowania, wymiany jakichś części

Jak szybko zajść w ciążę?

W ciążę nie zachodzi się szybko. Nie słyszałaś, że „co nagle, to po diable”?

W ciążę – wbrew pozorom – nie zachodzisz sama. Potrzebujesz mężczyzny, a przynajmniej jego spermy. Czy on też chce zajść w tę ciążę i na dodatek z tobą? Czy to także jego marzenie? Czy jest na to gotowy? A czy ty jesteś gotowa na to, by skutkowi ciąży, czyli dziecku – istocie żywej i nie proszącej się na ten świat – zaproponować coś więcej niż sam fakt istnienia?

Nie urodzisz lalki, którą będziesz karmić i ubierać wtedy, kiedy tobie się podoba.

Nie urodzisz manekina, który będzie ci służył wtedy, kiedy masz na to ochotę.

Urodzisz człowieka. Żywego, bezradnego i bezbronnego, od pierwszego dnia samodzielnego życia skazanego na ciebie, twoją opiekę, pomoc, finanse.

Urodzisz człowieka, który z czasem będzie miał coraz większe potrzeby, marzenia, zdanie inne niż twoje i będzie miał też coś, z czego dzisiaj nie zdajesz sobie sprawy – uczucia i emocje. Nie myśli się o nich, widząc małe dziecko, bo powszechnie się sądzi, że „co tam takie małe rozumie”?

Rozumie więcej, niż sądzisz. Człowiek najwięcej uczy się poprzez naśladownictwo współplemieńców i nie polega ono tylko na tym, że nauczy się prasować, prać, jeść, bo widzi, jak robią to inni. Nauczy się też mówić twoimi zdaniami, używać twoich argumentów, tonu głosu, sposobu mówienia, zachowania, odczuwania.

Urodzisz człowieka, a nie tamagotchi.

W ciążę nie zachodzi się szybko. Pośpiesz jest wskazany przy łapaniu pcheł!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co pomaga ZAJŚĆ W CIĄŻĘ? Jak ułatwić ZAJŚCIE W CIĄŻĘ?

Nie możesz zajść w ciąże? Jak łatwiej zajść w ciążę? Coraz więcej kobiet ma problem z zajściem w ciąże. Nadszedł moment, w którym ty i twój partner pragniecie mieć dziecko, ale też pojawiły...

Jak znaleźć dobrego specjalistę od leczenia niepłodności? Jak znaleźć dobrego specjalistę od leczenia niepłodności?

Pary mające kłopoty z zajściem w ciążę często szukają pomocy po omacku, tracąc czas, cierpliwość i pieniądze. Podpowiadamy, jak znaleźć lekarza, który zna się na leczeniu niepłodności.

Aktualizacja: 20.03.2014 14:47
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Męczyńska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Oglądając seriale i filmy nie zastanawiamy się zazwyczaj, kto stoi ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.