porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy można uprawiać seks w ciąży? Jeśli ciąża nie jest zagrożona, a ciężarna kobieta ma ochotę ...
Data porodu i narodzin dziecka. Jak obliczyć datę porodu. Datę pojawienia się maluszka na świecie możesz sama wyliczyć przy pomocy kalendarza

Kalkulator jak obliczyć TERMIN PORODU, jak wyliczyć tydzień ciąży?

Najbardziej wiarygodny jest termin porodu wyliczony podczas badania USG między 11. a 14. tygodniem ciąży. Możesz też jednak sama wyliczyć termin narodzin swojego dziecka. Potrzebny ci będzie do tego tylko kalendarz.

Termin porodu na podstawie daty zapłodnienia

Jeśli znasz dokładny moment zajścia w ciążę, łatwo wyliczysz przewidywany czas porodu. Spójrz w kalendarz i od daty zapłodnienia odlicz 38 tygodni, czyli tyle ile trwa ciąża. Niestety lekarze twierdzą, że zaledwie 1/3 przyszłych mam może wskazać dokładną datę zapłodnienia. Poza tym komórka jajowa zdolna jest do zapłodnienia przez blisko tydzień, dlatego jeśli kobieta współżyła aktywnie w okresie plodnym, takie wyliczenie terminu porodu może być oparte na błędzie.

Termin porodu na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki

Przypomnij sobie datę rozpoczęcia ostatniej miesiączki. Obliczysz termin porodu, dodając do niej 7 dni, a potem do otrzymanego wyniku dodając 9 miesięcy (jest to tzw. reguła Naegelego). Oto przykład:  pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 20 lutego 2012 r. Dodaj 7 dni – masz 27 lutego. Dodaj 9 miesięcy, a otrzymasz 27 listopada 2013 r. -  przewidywany termin porodu. W ten sposób możesz dość dokładnie wyliczyć termin porodu, zwłaszcza jeśli przed ciążą miałaś regularne cykle trwające 28 dni.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak począć dziewczynkę? Gdy chcę urodzić córkę

Czy wpływanie na płeć dziecka jest możliwe? Okazuje się, że tak! Jeśli chcesz począć dziewczynkę naukowcy przychodzą z pomocą i kilkoma cennymi poradami. Zobacz jakimi!

Jak obliczyć TERMIN PORODU? Kalkulator ciąży i porodu

To pytanie zadaje sobie każda kobieta, która dowiedziała się, że zostanie mamą. Jest jednak sposób, który pozwala w dużym przybliżeniu określić termin porodu. Oblicz termin porodu z mowimyjak.pl?

Jak obliczyć termin porodu? Na wizycie lekarskiej i w domu?

Termin porodu wylicza każdej ciężarnej lekarz ginekolog. Zwykle robi to na pierwszej wizycie, po zebraniu wywiadu lekarskiego i przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Przyszła mama może też...

Aktualizacja: 06.06.2013 10:02
Autor: Barbara Las
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?

Agata Trzebuchowska to młoda polska aktorka, któregoś dnia wypatrzona przez ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.