porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
CESARKA czy PORÓD NATURALNY? Jakie są WADY i ZALETY porodu naturalnego i cesarskiego cięcia?
CESARKA czy PORÓD NATURALNY? Jakie są WADY i ZALETY porodu naturalnego i cesarskiego cięcia? Cesarskie cięcie czy poród naturalny jakie są korzyści, zagrożenia? Dla ...
Starania o dziecko. Kiedy je rozpocząć? Jaka pozycja ułatwia zapłodnienie?

JAK ZAJŚĆ NAJSZYBCIEJ W CIĄŻĘ? Jak szybko i naturalnie postarać się o dziecko?

Jak szybko i naturalnie zajść w ciążę? Jak się kochać, żeby zajść w ciążę? Przychodzi taki czas w życiu człowieka, że na bok odchodzą nasze aspiracje zawodowe, a na główny plan wysuwają się marzenia o posiadaniu dziecka. Niestety jego poczęcie nie zawsze bywa łatwe. Jak przygotować się do poczęcia dziecka? W jaki sposób się do tego zabrać?

Jak się kochać, żeby zajść w ciążę? Jaka pozycja na poczęcie

Przede wszystkim nasze przygotowania do poczęcia dziecka musimy zacząć na kilka miesięcy przed planowanym zapłodnieniem. Każda kobieta na około pół roku wcześniej (a co najmniej 3 miesiące) powinna odstawić tabletki antykoncepcyjne i rzucić palenie. Im „czystyszy” nasz organizm tym łatwiej zajść w ciąże i co ważniejsze: tym zdrowiej dla dziecka. Nie zapomnijmy również jeszcze przed poczęciem zacząć łykać kwas foliowy! Jego niedobór w pierwszym trymestrze ciąży może mieć bardzo negatywne skutki.

Kiedy najłatwiej zajść w ciąże?

Ponieważ cykle kobiet są różne i trudno dokładnie wyliczyć moment owulacji (teoretycznie przypada on na połowę cyklu, czyli około 14 dni po rozpoczęciu miesiączki), najlepiej zacząć nasze starania o dziecko dwa – trzy dni po zakończeniu miesiączki. Wprawdzie kobiece jajeczko żyje jedynie 24 godziny, ale już plemniki przetrwają w kobiecym ciele nawet 3 – 4 dni. Dlatego gdy staramy się o dziecko warto kochać się, co dwa, trzy dni.

Nie ilość, ale jakość

W próbach poczęcia dziecka znacząca rolę odgrywa nasza przyjemność. Seks z przymusu, którego celem jest jedynie słodzenie potomka rzadko bywa skuteczny. Dlatego nie zapominajcie o swoich potrzebach, niech starania o dziecko będą jednym z najprzyjemniejszych okresów w waszym życiu. W prawdzie nowe życie najłatwiej począć w pozycji klasycznej, ale to nie znaczy, że macie poprzestać tylko na niej. Należy jednak pamiętać żeby po stosunku kobieta trzymała nogi w górze, tak, aby jak najdłużej zatrzymać spermę w środku.

W razie problemów z zajściem w ciążę

Jeśli pomimo licznych prób nie zaszłaś jeszcze w ciąże, warto skonsultować się z lekarzem. Pomocne może też być testy owulacyjne, dzięki którym dokładnie określimy nasze dni płodne. Czasem, gdy nasze starania zaczynają być coraz bardziej frustrujące, pomóc może zmiana otoczenia np. weekendowy wyjazd nad morze.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak nadwaga i otyłość wpływają na płodność kobiet i mężczyzn?

W staraniach pary o potomstwo ważnych jest wiele aspektów – tryb życia, dieta, ale także i waga partnerów. Nadwaga i otyłość nie są sprzymierzeńcami poczęcia. Dlaczego? Jaki wpływ na płodność...

Aktualizacja: 30.11.2012 10:38
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kazimiera Szczuka to jedna z najgłośniejszych polskich feministek. Często udziela ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.