porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W ciąży na imprezie - czy wolno tańczyć? Co jeść i pić? Na co uważać? Nie ma przeszkód, byś w ciąży chodziła na imprezy. Musisz ...
Chcesz zajść w ciążę, ale nieregularnie miesiączkujesz? Zobaczy, czy będzie to możliwe.

Jak zajść w ciążę przy nieregularnym okresie?

Jak zajść w ciążę przy nieregularnym okresie?

Przy nieregularnych cyklach trzeba kochać się regularnie - że stały, regularny seks wpływa bardzo pozytywnie zarówno na parametry męskiego nasienia, jak i kondycję narządów rodnych kobiety.

fot.: Photos.com
Nieregularne miesiączki mogą oznaczać problemy ze zdrowiem, ale nie muszą. Warto to jednak sprawdzić przed planowaną ciążą i wybrać się do lekarza.

Generalnie odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: tak samo jak przy okresie regularnym. Bo i w jednym, i w drugim przypadku podstawowym warunkiem, aby mogło dojść do ciąży, jest regularny seks. Regularny, czyli odbywany nie rzadziej niż co dwa-trzy dni. Lekarze ginekolodzy oraz specjaliści od leczenia niepłodności podkreślają, że bardzo powszechnym błędem, który popełniają pary starające się o dziecko, jest współżycie tylko w okresie okołoowulacyjnym, czyli wtedy, gdy może zajść do zapłodnienia. Tymczasem trzeba kochać się regularnie! Okazuje się bowiem, że stały, regularny seks wpływa bardzo pozytywnie zarówno na parametry męskiego nasienia, jak i kondycję narządów rodnych kobiety.

>>> Miesiączka - pytania i odpowiedzi. Co trzeba wiedzieć o dniach płodnych, PMS i bolesnych miesiączkach? [KLIKNIJ]

Przede wszystkim jednak kobieta, która ma nieregularne miesiączki i chce zajść w ciążę, powinna wybrać się do ginekologa i sprawdzić, czy ta nieregularność nie jest symptomem poważniejszych problemów. Bo jeśli miesiączka spóźnia się czasem o kilka dni, to zwykle nie oznacza to kłopotów ze zdrowiem, ale jeśli trudno określić długość cyklu, bo miesiączka pojawia się np. co kilka miesięcy, to może być objawem poważnych problemów z płodnością. Bardzo nieregularne cykle mogą świadczyć o problemach hormonalnych, które wymagają specjalistycznego leczenia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PŁODNOŚĆ. Co uniemożliwi ci zajście w ciążę?

Problemy z płodnością i zajściem w ciążę ma coraz więcej par. Nawet tych młodych, które starają się o potomstwo jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Jakie mogą być tego przyczyny?

Jak szybko zajść w ciążę? Jak szybko zajść w ciążę?

Ciąża nie choroba – nie zjawia się znikąd. By zaistniała, musi zadziałać czynnik sprawczy. Na dodatek w żeńskiej postaci, bo mężczyzna sam sobie dziecka nie zrobi, a kobieta może. I zwykle kobieta...

OBJAWY CIĄŻY w pierwszym miesiącu. Jakie są pierwsze i początkowe objawy ciąży?

Gdy dochodzi do zapłodnienia, w organizmie kobiety zaczyna się prawdziwa rewolucja. Jeszcze nie wiesz, że jesteś w ciąży, ale już pojawiają się sygnały, że w twoim brzuchu rozwija się nowe życie....

Aktualizacja: 30.09.2013 08:04
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Leszek Balcerowicz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Profesor Leszek Balcerowicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków. Z ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.