porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W ciąży na imprezie - czy wolno tańczyć? Co jeść i pić? Na co uważać? Nie ma przeszkód, byś w ciąży chodziła na imprezy. Musisz ...
Chcesz zajść w ciążę, ale nieregularnie miesiączkujesz? Zobaczy, czy będzie to możliwe.

Jak zajść w ciążę przy nieregularnym okresie?

Jak zajść w ciążę przy nieregularnym okresie?

Przy nieregularnych cyklach trzeba kochać się regularnie - że stały, regularny seks wpływa bardzo pozytywnie zarówno na parametry męskiego nasienia, jak i kondycję narządów rodnych kobiety.

fot.: Photos.com
Nieregularne miesiączki mogą oznaczać problemy ze zdrowiem, ale nie muszą. Warto to jednak sprawdzić przed planowaną ciążą i wybrać się do lekarza.

Generalnie odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: tak samo jak przy okresie regularnym. Bo i w jednym, i w drugim przypadku podstawowym warunkiem, aby mogło dojść do ciąży, jest regularny seks. Regularny, czyli odbywany nie rzadziej niż co dwa-trzy dni. Lekarze ginekolodzy oraz specjaliści od leczenia niepłodności podkreślają, że bardzo powszechnym błędem, który popełniają pary starające się o dziecko, jest współżycie tylko w okresie okołoowulacyjnym, czyli wtedy, gdy może zajść do zapłodnienia. Tymczasem trzeba kochać się regularnie! Okazuje się bowiem, że stały, regularny seks wpływa bardzo pozytywnie zarówno na parametry męskiego nasienia, jak i kondycję narządów rodnych kobiety.

>>> Miesiączka - pytania i odpowiedzi. Co trzeba wiedzieć o dniach płodnych, PMS i bolesnych miesiączkach? [KLIKNIJ]

Przede wszystkim jednak kobieta, która ma nieregularne miesiączki i chce zajść w ciążę, powinna wybrać się do ginekologa i sprawdzić, czy ta nieregularność nie jest symptomem poważniejszych problemów. Bo jeśli miesiączka spóźnia się czasem o kilka dni, to zwykle nie oznacza to kłopotów ze zdrowiem, ale jeśli trudno określić długość cyklu, bo miesiączka pojawia się np. co kilka miesięcy, to może być objawem poważnych problemów z płodnością. Bardzo nieregularne cykle mogą świadczyć o problemach hormonalnych, które wymagają specjalistycznego leczenia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Seks TYLKO w dni płodne może utrudnić zajście w ciążę. Jak się kochać, żeby zajść w ciążę?

Pary, które starają się o ciążę, często kochają się tylko w dni płodne. Myślisz, że seks w dni płodne przyspieszy zajście w ciążę? Specjaliści uważają, że to błąd. Zajście w ciążę nie jest...

Co pomaga ZAJŚĆ W CIĄŻĘ? Jak ułatwić ZAJŚCIE W CIĄŻĘ?

Nie możesz zajść w ciąże? Jak łatwiej zajść w ciążę? Coraz więcej kobiet ma problem z zajściem w ciąże. Nadszedł moment, w którym ty i twój partner pragniecie mieć dziecko, ale też pojawiły...

Co to są DNI PŁODNE i jak je obliczyć? Kalkulator dni płodnych i niepłodnych

Planujesz ciążę? Nie wiesz ile trwa twój cykl menstruacyjny? Kalendarz dni płodnych pozwala zaplanować lub uniknąć ciąży. Mówimy, jak obliczyć dni płodne. Jak obliczyc dni plodne i nieplodne?

Aktualizacja: 30.09.2013 08:04
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.