porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W ciąży za kierownicą - o czym musi pamiętać przyszła mama prowadząc samochód?
W ciąży za kierownicą - o czym musi pamiętać przyszła mama prowadząc samochód? Jeśli twoja ciąża przebiega bez powikłań, nie musisz rezygnować z ...
Jak zadbać o wysoką jakość spermy? To pytanie zadaje sobie wielu kandydatów na ojców, u których jakość nasienia jest niewystarczająca. Oto, co robić, by podnieść jakość plemników

JAKOŚĆ SPERMY – jak poprawić jakość plemników? Jak poprawić jakość nasienia?

JAKOŚĆ SPERMY – jak poprawić jakość plemników? Jak poprawić jakość nasienia?

Wielu mężczyzn ma problemy z płodnością. Podopowiadamy, jak zadbać o jakość nasienia, by móc szybko cieszyć się potomkiem

fot.: sxc.hu
JAKOŚĆ SPERMY. Troska o wysoką jakość nasienia to nie fanaberia czy nowa moda, ale konieczność, przed którą stoi większość kandydatów na ojców. Sprawdź, jak poprawić jakość plemników.

Jakość spermy - jak się ją mierzy?

Kwestia jakości nasienia frapuje licznych kandydatów na ojców, którzy mają na koncie nieudane próby zapłodnienia. Często bowiem problemem jest kiepska jakość plemników, a raczej niska ilość plemników w nasieniu. Ten parametr określają specjalne badania; za normę uznaje się 200-500 milionów plemników w jednym wytrysku. Wartość poniżej 200 milionów powinna skłonić mężczyznę do działania na rzecz poprawy jakości spermy.

Co robić, by podnieść jakość nasienia?

Poprawę – osiągnąć można przede wszystkim zwiększoną troską o własne zdrowie. Trzeba odstawić używki – papierosy czy alkohol i zmienić zasady żywienia. Pomoże dobra dieta, bogata w owoce i warzywa, a pozbawiona ciężkich, tłustych i mocno przetworzonych dań oraz witaminy, głównie E i C. Odpowiednia dieta wesprze produkcję nasienia wysokiej jakości.

Jakość spermy: bez ruchu ani rusz

Warto też zadbać o ruch, który poprawi stan ogólny organizmu, oraz znaleźć sposoby na zminimalizowanie stresu, który działa na plemniki zabójczo. Podobnie zresztą działa przegrzewanie jąder, powodowane m.in. noszeniem zbyt obcisłej bielizny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak dieta wpływa na plemniki? Jak dieta wpływa na plemniki?

Jakość męskiego nasienia zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest dieta. Innymi słowy: niektóre składniki odżywcze wpływają korzystnie na plemniki. A więc, co jeść, by poprawić swoją płodność?

Aktualizacja: 13.05.2013 14:54
Autor: MmM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Pieczyński - kim jest nowy redaktor naczelny Faktów TVN?

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, najprawdopodobniej został ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.