porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
TEST CIĄŻOWY ON-LINE: Jak zrobić? Sprawdź! Jeśli nie wiesz, jakie są objawy ciąży i chcesz szybko ...
Kiedy najwcześniej można zrobić test ciążowy? Po ilu dniach zrobić test ciążowy? Kiedy sprawdzić, czy jestem w ciąży?

Kiedy zrobić test ciążowy, rano czy wieczorem? Zrób test na ciążę gdy zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży

Kiedy zrobić test ciążowy, rano czy wieczorem? Zrób test na ciążę gdy zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży
Test ciążowy najlepiej wykonać w odpowiednim czasie. W przeciwnym razie nie można liczyć na prawdziwy wynik. fot.: sxc.hu
Zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży? Zacznij od zrobienia testu ciążowego. Test wykrywa już 6-dniową ciążę. Czy wiesz, jaki moment jest najlepszy do wykonania testu ciążowego? Mówimy, kiedy zrobić test ciążowy, aby uzyskać właściwy wynik. Przeczytaj i użyj testu ciążowego w odpowiednim momencie. Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? Kiedy najwcześniej można zrobić test ciążowy?

Kiedy można zrobić test ciążowy, kiedy najwcześniej zrobić test ciążowy po stosunku?

O ciąży można mówić dopiero po 8 dniach od stosunku płciowego. Od tego momentu zaczyna zmieniać się ciało kobiety i rośnie poziom niektórych hormonów. Dlatego interpretacja załączonej do testu ciążowego ulotki jest bardzo istotna. "6-dniowa ciąża" rozumiana jest przez kobiety mylnie! Test ciążowy na mocz nie wykryje hormonu betaHCG w tak krótkim czasie, nawet jeśli w kobiecym organiźmie właśnie dochodzi do zapłodnienia.

Najlepszy czas na zrobienie testu ciążowego z apteki to 2 tygodnie od momentu, gdy doszło do zbliżenia. Robiąc wtedy test, otrzymamy wiarygodny wynik. Jeśli test wykonamy 10 dni od zapłodnienia, możemy liczyć na właściwy wynik, jednak o mniejszej wiarygodności. 

Im bliżej terminu spodziewanej miesiączki wykonamy test na ciążę, tym większe prawdopodobieństwo na uzyskanie prawdziwego wyniku. Według lekarzy i farmaceutów to najlepszy czas na wykonanie testu ciążowego z moczu. Szybszym i pewniejszym sposobem na sprawdzenie, czy jest się w ciąży, jest test z krwi lub wizyta u ginekologa.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy test ciążowy można robić wieczorem? Czy test ciążowy można robić wieczorem?

Choć współczesne testy ciążowe są bardzo czułe, zaleca się je wykonywać z moczu porannego. Co nie oznacza, że zrobiony wieczorem da zawsze błędny wynik. Zdecydowanie od pory dnia, ważniejszy jest...

TEST CIĄŻOWY on line - internetowy test ciążowy: co to takiego? TEST CIĄŻOWY on line - internetowy test ciążowy: co to takiego?

Choć może wydawać się to dziwne, istnieje coś takiego jak test ciążowy on line. Jak on działa i na jakiej podstawie podawany jest jego wynik? No właśnie. Odkrywamy tajemnice internetowego testu...

Jak i kiedy wykonać test ciążowy? Kiedy zrobić test na ciążę? Jak i kiedy wykonać test ciążowy? Kiedy zrobić test na ciążę?

Podejrzewasz, że jesteś w ciąży? Zanim udasz się na konsultację do ginekologa, możesz za pomocą domowego testu ciążowego sama sprawdzić, czy tak jest. Skuteczność testów ciążowych dostępnych na...

Aktualizacja: 06.08.2014 13:04
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.