porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
TEST CIĄŻOWY ON-LINE: Jak zrobić? Sprawdź! Jeśli nie wiesz, jakie są objawy ciąży i chcesz szybko ...
Kiedy najwcześniej można zrobić test ciążowy? Po ilu dniach zrobić test ciążowy? Kiedy sprawdzić, czy jestem w ciąży?

Kiedy zrobić test ciążowy, rano czy wieczorem? Zrób test na ciążę gdy zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży

Kiedy zrobić test ciążowy, rano czy wieczorem? Zrób test na ciążę gdy zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży
Test ciążowy najlepiej wykonać w odpowiednim czasie. W przeciwnym razie nie można liczyć na prawdziwy wynik. fot.: sxc.hu
Zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży? Zacznij od zrobienia testu ciążowego. Test wykrywa już 6-dniową ciążę. Czy wiesz, jaki moment jest najlepszy do wykonania testu ciążowego? Mówimy, kiedy zrobić test ciążowy, aby uzyskać właściwy wynik. Przeczytaj i użyj testu ciążowego w odpowiednim momencie. Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? Kiedy najwcześniej można zrobić test ciążowy?

Kiedy można zrobić test ciążowy, kiedy najwcześniej zrobić test ciążowy po stosunku?

O ciąży można mówić dopiero po 8 dniach od stosunku płciowego. Od tego momentu zaczyna zmieniać się ciało kobiety i rośnie poziom niektórych hormonów. Dlatego interpretacja załączonej do testu ciążowego ulotki jest bardzo istotna. "6-dniowa ciąża" rozumiana jest przez kobiety mylnie! Test ciążowy na mocz nie wykryje hormonu betaHCG w tak krótkim czasie, nawet jeśli w kobiecym organiźmie właśnie dochodzi do zapłodnienia.

Najlepszy czas na zrobienie testu ciążowego z apteki to 2 tygodnie od momentu, gdy doszło do zbliżenia. Robiąc wtedy test, otrzymamy wiarygodny wynik. Jeśli test wykonamy 10 dni od zapłodnienia, możemy liczyć na właściwy wynik, jednak o mniejszej wiarygodności. 

Im bliżej terminu spodziewanej miesiączki wykonamy test na ciążę, tym większe prawdopodobieństwo na uzyskanie prawdziwego wyniku. Według lekarzy i farmaceutów to najlepszy czas na wykonanie testu ciążowego z moczu. Szybszym i pewniejszym sposobem na sprawdzenie, czy jest się w ciąży, jest test z krwi lub wizyta u ginekologa.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy test ciążowy można robić wieczorem? Czy test ciążowy można robić wieczorem?

Choć współczesne testy ciążowe są bardzo czułe, zaleca się je wykonywać z moczu porannego. Co nie oznacza, że zrobiony wieczorem da zawsze błędny wynik. Zdecydowanie od pory dnia, ważniejszy jest...

Testy ciążowe: jak działają? Jakie są rodzaje testów ciążowych? Testy ciążowe: jak działają? Jakie są rodzaje testów ciążowych?

Współczesne testy ciążowe są bardzo dokładne i wiarygodne. Ich ogromną zaletą jest także to, że są łatwe w użyciu. No i wynik otrzymujemy natychmiast. Zobacz na jakiej zasadzie działają testy ciążowe...

Czy nudności i zawroty głowy są pewnym sygnałem, że jesteś w ciąży?

Od jakiegoś czasu męczą cię mdłości? Masz silne bóle głowy? To niekoniecznie muszą być objawy ciąży, ale np. przemęczenia.

Aktualizacja: 06.08.2014 13:04
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?

Make Life Harder, czyli MLH powstał po to, by obśmiać ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.