porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
10 głównych objawów ciąży: Jakie są OBJAWY CIĄŻY?
10 głównych objawów ciąży: Jakie są OBJAWY CIĄŻY? Choć ciąża to nie choroba, jest to jednak okres, kiedy ...
Zdrowa mama = zdrowe dziecko

Na co uważać oraz jak odżywiać się na początku ciąży?

Podczas ciąży niezwykle ważna jest dieta przyszłej mamy. W końcu wszystko to, co zje, dzięki pępowinie trafi także do jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Co jeść w czasie ciąży, a czego lepiej unikać?

Mądra dieta mądrej mamy

Wbrew powszechnie panującej opinii w początkach ciąży nasze zapotrzebowanie na energię wcale nie wzrasta, w związku, z czym nie należy „jeść za dwóch” (szczególnie, jeśli nie chcemy przytyć więcej niż należy). W związku ze zmianami zachodzącymi w naszym organizmie ważna jest jednak odpowiednia, zbilansowana dieta. Szczególnie istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości białka, witamin i składników mineralnych. Dlatego pamiętajmy, aby jak najczęściej w ciągu dnia sięgać po owoce i warzywa. Zwiększmy tez ilość nabiału w naszej diecie.

W pierwszym trymestrze przyszła mama musi pamiętać o przyjmowaniu dwukrotnie wyższej dawki żelaza niż normalnie. Dodatkowo, aby ułatwić jego przyswajanie należy spożywać produkty bogate w witaminę C. Większość mam w czasie ciąży wspiera się gotowymi witaminowymi preparatami. Jest to dobre rozwiązanie, ale nie zwalnia nas z obowiązku odpowiedniego żywienia! Każda przyszła mama powinna jeść 5 posiłków dziennie i wypijać 2 litry wody!

Tego unikaj!

Oczywistym jest (a na pewno powinno być) unikanie przez kobiet w ciąży alkoholu i to w każdej postaci i stężeniu – oprócz wina czy drinków omijajmy szerokim łukiem także ciasta nasączone alkoholem czy cukierki nim nadziewane. Po za tym przyszłe mamy powinny unikać kawy, papierosów, a nawet mocnej herbaty. Dodatkowo z naszej diety wyeliminujmy wszystko to, co jest mocno przetworzone i nafaszerowane chemią. Szczególnie odradzane są gotowe dania do zrobienia w 5 minut (w tym także ciasta z proszku). Warto ograniczyć także spożywanie ciężkostrawnych czy wzdymających potraw.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czego NIE MOŻE jeść KOBIETA W CIĄŻY? Czego NIE MOŻE jeść KOBIETA W CIĄŻY?

Mocna kawa, surowe mięso, sery pleśniowe nie są dobre dla kobiet w ciąży. Kobieta w ciąży powinna zwrócić szczególną uwagę na swoje odżywianie w okresie ciąży. Podpowiadamy, czego nie jeść w ciąży.

Co pomaga ZAJŚĆ W CIĄŻĘ? Jak ułatwić ZAJŚCIE W CIĄŻĘ?

Nie możesz zajść w ciąże? Jak łatwiej zajść w ciążę? Coraz więcej kobiet ma problem z zajściem w ciąże. Nadszedł moment, w którym ty i twój partner pragniecie mieć dziecko, ale też pojawiły...

WITAMINY W CIĄŻY - brać czy nie? Jakie rozsądne dawki?

To mit, że w ciąży trzeba koniecznie stosować preparaty wielowitaminowe. Jeśli kobieta racjonalnie się odżywia, to dieta jest w stanie zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na witaminy. Z dwoma...

Aktualizacja: 10.09.2012 14:40
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sławek Uniatowski – kim jest? KARIERA, RODZINA
Sławek Uniatowski – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Sławek Uniatowski? Co osiągnął? Co robi dziś – dekadę ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.