
-
zobacz więcej
Jakie są najczęstsze dolegliwości podczas ciąży?
- Jak uniknąć zatrucia pokarmowego podczas ciąży?
- Jak pokonać zmęczenie w ciąży?
- Jak założyć ciążowy blog?
- Jak dbać o skórę w pierwszym trymestrze ciąży?
- Co na ból głowy w ciąży?
- Co zrobić, by uniknąć przebarwień?
- Czemu podczas ciąży zmienia się owal twarzy?
- Surogatka. Kim jest? Na czym polegają jej usługi?
- Komórki macierzyste ze sznura pępowiny - co to takiego? Czym różnią...
- Połóg: przydatne akcesoria
Warto pamiętać, że na każdym etapie ciąży dolegliwości są inne. Począwszy od mdłości, trwających w przybliżeniu do końca pierwszego trymestru, aż po puchnięcie kostek, zwykle występujące pod koniec ciąży. Na szczęście wraz z rozwiązaniem odchodzą one jak ręką odjął.
Mdłości w ciąży
Zwykle pojawiają się rano, ale niekoniecznie. Mdłości występują u większości ciężarnych, ale w różnym natężeniu. Części przyszłych mam ”robi się niedobrze” kiedy poczują określone zapachy. U innych mdłości są tak silne, że wywołują bardzo silne torsje. Niekiedy uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Choć są domowe sposoby (np. właściwa dieta) na ograniczenie mdłości, tak naprawdę trzeba przeczekać, aż same znikną.
Bóle pleców w ciąży
Spowodowane są głównie obciążeniem i zmianą pozycji – poruszania się, spania itd. Dlatego nasilają się proporcjonalnie z rosnącym brzuchem. Aby je ograniczyć pamiętaj o częstym odpoczynku i, w miarę możliwości, częstej zmianie pozycji np. nie siedź zbyt długo przed komputerem. Pamiętaj o spacerach – całkowity brak ruchu też nie działa dobrze na twoje plecy. Po porodzie, wszystko powoli będzie wracało do normy, ale na to też potrzeba czasu.
Skurcze łydek
To jedna z najczęstszych i najbardziej charakterystycznych ciążowych dolegliwości. Są bardzo bolesne, często dopadają ciężarną w nocy, podczas snu. Pomocne na tę dolegliwość będą masaże łydek, ale przede wszystkim właściwa dieta – bogata w magnez i potas. Niekiedy lekarze zalecają suplementowanie tych pierwiastków.
Żylaki w ciąży
Powstają na skutek ucisku – rozrastająca się macica uciska żyły znajdujące się w obrębie miednicy. Ich powstawaniu sprzyjają także hormony (głównie progesteron). Hormony, szalejące w ciąży bardzo osłabiają ściany naczyń krwionośnych. Same żylaki nie są groźne ani dla ciężarnej, ani dla dziecka. Trzeba jednak kontrolować ich stan, bo powikłania mogą stanowić zagrożenie dla ciężarnej.

Jedną z dolegliwości jakie towarzyszą kobietom w ciąży jest puchnięcie stóp. Zobacz, jak radzić sobie z opuchniętymi stopami. Jak pozbyć się obrzęków nóg w ciąży?
Mdłości to jedna z najmniej przyjemnych dolegliwości ciążowych. W zasadzie jeden z pierwszych objawów tego odmiennego stanu. Mdłości ciężko się całkowicie pozbyć, bo są integralnym elementem ciąży....
Robienie wykopów, również tych pod instalacje wodociągowe i ...
-
zobacz więcej
- Czym różnią się płyty OSB od płyt MFP?
- Jak obliczyć ILOŚĆ i CENĘ GAZU potrzebnego do ogrzewania domu kotłem gazowym? Ile gazu zużywa kocioł gazowy?
- Jak uprawiać POMIDORY? Jak sprawić, by obficie owocowały?
- Wzór rozwiązania umowy z NC+. POBIERZ wzór rezygnacji z umowy o abonament
- Jak uprawiać albicję jedwabistą?
- Zamiokulkas: jak pielęgnować, podlewać, przesadzać, rozmnażać
- Jak SCHUDNĄĆ W DWA TYGODNIE? Skuteczna DIETA na 14 dni
- KROK PO KROKU: Jak zrobić print screen strony?
![Aleksandra Popławska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]](http://cdn7.mowimyjak.smcloud.net/s/photos/t/31690/aleksandra-poplawska-kim-jest-kariera-rodzina_713228.jpg)
Aleksandra Popławska zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...
-
zobacz sylwetkę
- #NoBeautyInPlastic – Domoteka zaprasza na wystawę fotografii Daniela Petryczkiewicza
- Jesień w kratkę i mocnych barwach - nowa kolekcja Caterina
- Pozwól sobie na chwilę relaksu i zamień swoją codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe spa!
- 3 zasady dobrego życia i biznesu według Zino Davidoffa
- Jak zrobić francuską tartę cytrynową?
- Witaminy – gdzie ich szukać? Do czego są potrzebne?
- Kawa - czy picie kawy zmniejsza piersi?
- Woda prosto z kranu - czy można pić kranówkę bez przegotowania?
Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.