porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak rozpoznać pierwsze, wczesne objawy ciąży? Jestem w ciąży, moje pierwsze objawy Pierwszym objawem ciąży jest oczywiście spóźniająca się miesiączka. Ciąży towarzyszą ...
Podejrzewasz u siebie ciążę? Sprawdź, czy odczuwasz te objawy. Jakie są objawy ciąży w pierwszym miesiącu. Objawy ciąży w pierwszym tygodniu

OBJAWY CIĄŻY w pierwszym miesiącu. Jakie są pierwsze i początkowe objawy ciąży?

Gdy dochodzi do zapłodnienia, w organizmie kobiety zaczyna się prawdziwa rewolucja. Jeszcze nie wiesz, że jesteś w ciąży, ale już pojawiają się sygnały, że w twoim brzuchu rozwija się nowe życie. Często kobieta zauważa tzw. pierwsze objawy ciąży. Jednak najczęściej takie symptomy są fałszywym alarmem. OBJAWY CIĄŻY w pierwszym miesiącu - jakie są?
SKOMENTUJ

Pierwsze objawy ciąży występują już w 2. tygodniu po zapłodnieniu. Kobiety, które nie spodziewają się dzidziusia, biorą je za niestrawność czy przeziębienie. Jeśli zaobserwujesz u siebie większość z nich, pora wybrać się do apteki po test ciążowy.

Miesiączka się spóźnia

Brak menstruacji to zwykle pierwszy sygnał zajścia w ciążę. Gdy miesiączka spóźnia się kilka dni, a nie stosowałaś żadnych metod antykoncepcji, możesz podejrzewać, że za dziewięć miesięcy zostaniesz mamą. Nie zawsze jednak brak miesiączki oznacza ciążę, czasem może być wynikiem silnego, długotrwałego stresu, przemęczenia, nagłego schudnięcia czy problemów hormonalnych.

Nudności, wrażliwość na zapachy

Są jednym z pierwszych objawów ciąży. To skutek zmian hormonalnych, głównie wzrostu poziomu gonadotropiny. Najdotkliwsze
są rano, ale występują też w południe i wieczorem. Obok nudności często pojawia się też na początku ciąży nadwrażliwość na zapachy. Przyszłym mamom przeszkadza najczęściej zapach perfum, mięsa, smażonych potraw, kosmetyków i środków czystości. Ale nudności nie muszą zwiastować ciąży, ich przyczyną może być po prostu zatrucie pokarmowe.

Zmęczenie, senność, huśtawka nastrojów

Wiele kobiet w pierwszych tygodniach ciąży odczuwa pogorszenie się samopoczucia. Są zmęczone, senne, apatyczne, nic im się nie chce, mają zmienne nastroje. Bywają poirytowane i rozdrażnione. To efekt burzy hormonalnej oraz niedoboru witamin i minerałów, który może się pojawić, gdyż w ciąży zapotrzebowanie na nie wyraźnie wzrasta.

Częsta potrzeba oddawania moczu

Kiedy doszło do zapłodnienia, macica zaczyna się powiększać, uciskając pęcherz moczowy, co zmusza do częstych wizyt w toalecie. Ale powodem nie musi być ciąża, a np. infekcja dróg moczowych.

Ciemne plamki na skórze

U niektórych kobiet w pierwszych tygodniach ciąży pojawiają się przebarwienia skórne: ciemnieją brodawki piersi, wargi sromowe, linii od pępka do spojenia łonowego (tzw. kresa czarna). Na skutek nieostrożnej ekspozycji na słońce przebarwienia mogą pojawić się także na twarzy. To efekt działania hormonów. 

Piersi są tkliwe i obrzmiałe

Już od pierwszych dni ciąży piersi są obrzmiałe, napięte, bardziej wrażliwe na dotyk. To znak, że przygotowują się do karmienia. Wokół brodawek często pojawiają się niewielkie guzki (ujścia gruczołów łojowych). Wrażliwe piersi to sygnał nieco mylący; może też poprzedzać nadejście miesiączki.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy nudności i zawroty głowy są pewnym sygnałem, że jesteś w ciąży?

Od jakiegoś czasu męczą cię mdłości? Masz silne bóle głowy? To niekoniecznie muszą być objawy ciąży, ale np. przemęczenia.

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu - jakie są i co powinnaś wiedzieć? Objawy ciąży w pierwszym tygodniu - jakie są i co powinnaś wiedzieć?

Ciąża nie zawsze daje jednoznaczne i wyraźne objawy. Zdarza się jednak, że przyszła mama już od pierwszych dni wie, że spodziewa się dziecka.

Test ciążowy online - jak sprawdzić, czy jestem w ciąży?

Czy test ciążowy online to skuteczna metoda, by się przekonać czy kobieta jest w ciąży? Na czym polega internetowy test ciążowy? Co to jest test ciążowy online?

Aktualizacja: 08.11.2012 12:42
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Robert Leszczyński nie żyje - ta wiadomość zasmuciła wiele osób nie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.