porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KARMIENIE NATURALNE - trudne początki. Jak ZAPOBIEC ZAPALENIU PIERSI?
KARMIENIE NATURALNE - trudne początki. Jak ZAPOBIEC ZAPALENIU PIERSI? Zapalenie piersi zdarza się najczęściej w pierwszych tygodniach po porodzie, ...
Ciąża daje objawy niemal natychmiast. Zobacz, czy spodziewasz się dziecka

OBJAWY CIĄŻY w pierwszym tygodniu - jakie są?

Przyjmuje się, że pierwszym symptomem ciąży jest zatrzymanie się miesiączki. Ale organizm kobiety często wysyła inne czytelne sygnały, że będziesz miała dziecko. Dowiedz się, jakie są objawy w pierwszym tygodniu ciąży.

Silne zmęczenie i senność

Choć dobrze spałaś w nocy, możesz już rano padać na nos. Potrzeba odpoczynku bywa tak silna, że po powrocie z pracy musisz uciąć sobie krótką drzemkę. Ale ona nie gwarantuje, że będziesz miała dłuższy wieczór, bo zwykle musisz położyć się do łóżka, zanim noc na dobre się zacznie. Raczej nie pomoże ci kawa, na którą zresztą pewnie nie będziesz miała ochoty. Niektóre miłośniczki kawy właśnie w pierwszych dniach ciąży tracą chęć na swój ulubiony napój.

Wrażliwość na smaki i zapachy

Nie tylko od kawy może cię odrzucać, ale także od innych lubianych wcześniej potraw. Z dnia na dzień możesz nabrać ochoty na "dziwne" dania, tj. śledzie popijane herbatą z miodem czy słodkie pieczywo z masłem i pomidorem. Będzie ci się wydawało, że wyraźniej czujesz smak, ale też potrzebujesz dań o wyraźnym smaku, np. pikantnym. Podobna rewolucja czeka twój węch. Możesz być wyczulona na zapachy i wiele z nich może ci mocno przeszkadzać, mimo że wcześniej je akceptowałaś.

Nudności i wymioty

Możesz zjeść lekki, świeży obiad i za chwilę lecieć do toalety, by go zwymiotować. Albo obudzić się i zanim cokolwiek skonsumujesz, odczuwać silne nudności. Nic dziwnego, że chodzisz blada, co szybko zauważą twoi bliscy.

Temperatura ciała wzrasta

Jeśli w terminie miesiączki (której nie dostałaś) oraz kilka dni po tym terminie temperatura twego ciałka utrzymuje się na poziomie powyżej 37 st.C, to może być znak, że jesteś w ciąży. Oczywiście, najpierw wyklucz infekcję, która mogłaby spowodować nie tylko wzrost temperatury ciała, ale również przesunięcie terminu miesiączki.

Obrzmiałe piersi

Wiele kobiet twierdzi, że obrzmiałe i obolałe (nie tylko, gdy je dotykasz, ale także podczas poruszania się) piersi były u nich pierwszym objawem ciąży. Miały go jeszcze przed terminem miesiączki. Poza tym w pierwszym tygodniu ciąży na biuście można zaobserwować niebieską siatkę naczyń krwionośnych, które zarysowują się tuż pod cienką skórą. To sygnał, że laktacja się uaktywnia i piersi szykują się do karmienia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy nudności i zawroty głowy są pewnym sygnałem, że jesteś w ciąży?

Od jakiegoś czasu męczą cię mdłości? Masz silne bóle głowy? To niekoniecznie muszą być objawy ciąży, ale np. przemęczenia.

Test ciążowy - kiedy go zrobić? Po ilu dniach jest wiarogodny test ciążowy?

Domowy test ciążowy to dobry sposób, by sprawdzić czy jesteś w ciąży. Test ciążowy, jeśli jest właściwie wykonany - w odpowiednim terminie i zgodnie z instrukcją producenta - da ci 99 procentową...

Test ciążowy online - jak sprawdzić, czy jestem w ciąży?

Czy test ciążowy online to skuteczna metoda, by się przekonać czy kobieta jest w ciąży? Na czym polega internetowy test ciążowy? Co to jest test ciążowy online?

Aktualizacja: 25.10.2012 09:36
Autor: Maja Nowicka
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michał Szyba?

Mecz o brązowy medal mistrzostw świata w piłce ręcznej w ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.