porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Bezpłatne badania dla kobiet w ciąży. Jakie badania dla kobiet w ciąży gwarantuje NFZ? Kobiety w ciąży mają prawo do bezpłatnej opieki w ramach ...
Test ciążowy kupisz w każdej aptece i w wielu drogeriach. Wykonanie test ciążowego trwa kilka chwil. Test ciążowy, prawidłowo przeprowadzony, jest skuteczny w 99 procentach.

Test ciążowy - kiedy go zrobić? Po ilu dniach jest wiarogodny test ciążowy?

Domowy test ciążowy to dobry sposób, by sprawdzić czy jesteś w ciąży. Test ciążowy, jeśli jest właściwie wykonany - w odpowiednim terminie i zgodnie z instrukcją producenta - da ci 99 procentową pewność czy objawy ciąży, które zaobserwowałaś rzeczywiście świadczą o tym, że jesteś w ciąży. Podpowiadamy, kiedy wykonać test ciążowy tak, aby jego wynik był miarodajny.

Test ciążowy pozwala szybko niedrogo sprawdzić, czy udało ci się zajść w ciążę. Testy dostępne w aptekach są dokładne prawie w 99 procentach. Należy jednak pamiętać, aby zrobić test prawidłowo i w odpowiednim czasie.

Kiedy test ciążowy jest wiarogodny?

Test wykonany zbyt wcześnie nie da miarodajnego wyniku. Najlepszym terminem jest spodziewany termin planowanej miesiączki, około 14 dni od owulacji , kiedy mogło dojść do zapłodnienia. Po tym czasie zarodek powinien być już zagnieżdżony w macicy . Stężenie hormonu HCG , który wykrywa test jest na tyle wysokie, żeby można uznać go za wiarygodny.

Test ciążowy przy nieregularnych miesiączkach

W przypadku nieregularnych miesiączek test powinno sie wykonać 14 dni po stosunku, podczas którego mogło dojść do zapłodnienia. Testy najlepiej zrobić rano, bo poranny mocz zawiera najwięcej hormonu HCG i postępować ściśle według instrukcji.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jaki jest idealny czas na zajście w ciążę? Jaki jest idealny czas na zajście w ciążę?

Czy idealny czas na posiadanie potomstwa w ogóle istnieje? Wszyscy jednoznacznie twierdzą, że nie, ale może właśnie dlatego każdy jest dobry? Jeśli jesteś takiego zdania, pozostaje jeszcze kwestia...

Czy nudności i zawroty głowy są pewnym sygnałem, że jesteś w ciąży?

Od jakiegoś czasu męczą cię mdłości? Masz silne bóle głowy? To niekoniecznie muszą być objawy ciąży, ale np. przemęczenia.

Test ciążowy online - jak sprawdzić, czy jestem w ciąży?

Czy test ciążowy online to skuteczna metoda, by się przekonać czy kobieta jest w ciąży? Na czym polega internetowy test ciążowy? Co to jest test ciążowy online?

Aktualizacja: 03.03.2013 21:00
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.