porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile WODY potrzebuje nasz organizm? CO PIĆ I W JAKICH ILOŚCIACH? Woda jest podstawowym składnikiem organizmu człowieka, przeciętnie stanowi 65 proc. ...
Intensywne treningi na siłowni to zwiększone zapotrzebowanie na energię, czyli kalorie. Co zatem jeść, aby uzyskać szybki przyrost masy mięśniowej?

Co jeść na PRZYROST MASY MIĘŚNIOWEJ? Jaka DIETA, JAKIE ODŻYWKI?

Pracując nad przyrostem masy mięśniowej trzeba wprowadzić odpowiednią dietę. Ćwicząc na siłowni musisz jeść pokarmy bogate w węglowodany, białko i witaminy. Nie zapominaj o piciu wody.

Żeby zwiększyć masę mięśniową nie wystarczą godziny spędzone na siłowni. Oprócz setek kilogramów wziętych na klatkę konieczna jest dieta. Bez odpowiedniej ilości kalorii i właściwych składników spożywczych nie zbudujemy masy. Co zatem jeść, aby uzyskać szybki przyrost masy mięśniowej? Intensywne treningi na siłowni to zwiększone zapotrzebowanie na energię, czyli kalorie.

Na masę weglowodany i białko

Dorosły mężczyzna potrzebuje około 2500 – 3000 kalorii dziennie. U kobiet ta wartość jest nieco niższa i wacha się w przedziale 1500 – 2000 kalorii. Tyle energii potrzebujemy do normalnego funkcjonowania. Gdy chcemy popracować nad masą mięśniową, musimy dostarczyć organizmowi około 500 kalorii więcej. Skąd je wziąć?

Potrzebujesz zwiększonej dawki węglowodanów. A więc chcąc uzyskać przyrost masy musisz do swojej diety wprowadzić makarony i ryż. Zwłaszcza te pierwsze są wyjątkowo bogate w węglowodany. Dlatego wprowadź do menu dania oparte na makaronie i ryżu. W sklepach dla kulturystów znajdziesz różnego rodzaju odżywki węglowodanowe, ale lepiej korzystać z naturalnych źródeł energii. Węglowodany dostarczą ci niezbędnej przy zwiększonym wysiłku dodatkowej dawki energii.

Ale do budowy tkanki mięśniowej potrzebujesz również odpowiedniej ilości białka. Specjaliści od kulturystyki zalecają około 2 gramów białka na jeden kilogram masy ciała. Ale to nie oznacza, że możesz bezkarnie jeść kotlety schabowe. Lepiej do swojej diety wprowadzić mięso drobiowe z kurczaka albo indyka. Możesz jeść również wołowinę. Wskazane są ryby morskie. Sporo białka znajdziesz również w warzywach.

Budujesz mięśnie? Potrzebujesz witamin

Ciężka praca na siłowni oznacza, że tracisz dużo witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania twojego organizmu. Dlatego na przyrost masy mięśniowej musisz jeść również dużo owoców. Przy bardzo intensywnym treningu możesz wesprzeć się preparatami izotonicznymi z dodatkiem witamin, które powinieneś pić podczas pracy na siłowni. Do tego nie zapominaj o wodzie. Normalnie powinieneś jej pić około 2 litrów na dobę. Budowanie masy mięśniowej sprawi, że twoje zapotrzebowanie na wodę wzrośnie przynajmniej dwukrotnie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Odżywki dla sportowców - o co warto uzupełnić dietę, gdy uprawiasz sport amatorsko?

Współczesne odżywki dla sportowców mają różnorodne działanie: wspomagają rozbudowywanie muskulatury, redukują tkankę tłuszczową, mogą mieć wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i...

Efekt jo-jo. Daczego efekt odchudzania jest trudny do utrzymania?

Żeby tyć wystarczy więcej jeść. Dlaczego więc nie wystarczy jeść mniej żeby chudnąć? I wreszcie, dlaczego nie wystarczy jeść ani mniej, ani więcej, żeby utrzymać wagę z trudem osiągniętą podczas...

Odchudzanie: kolorowa dieta IGpro. Na czym polega dieta IGpro?

Lato to czas odkrywania ciała. Co zrobić, jeśli po zimie zostało nam parę zbędnych kilogramów? Wypróbuj dietę IGpro. Dzięki niej będziesz mogła cieszyć się nowym bikini bez wstydu. Na czym polega...

Aktualizacja: 04.06.2012 06:33
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]

Adam Kraśko to bez wątpienia największa gwiazda programu Rolnik szuka ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.