porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czym jest dieta życia Diamondów? JAK SZYBKO SCHUDNĄĆ PO ŚWIĘTACH? Gdy za oknem szaro, buro, zimno, zaczynamy odczuwać zmęczenie, a ...
W gęsiach jest duża ilość wysokoenergetycznego białka przy małej ilości tłuszczu

Czy wiesz, że mięso z gęsi jest bardzo zdrowe?

Gęś jest najmniej kaloryczna i bardzo zdrowa. Białko mięsa z gęsi jest łatwo przyswajalne i charakteryzuje się wyjątkowo niską ilością tłuszczu. Co oznacza, że gęś jest szczególnie zdrowa dla osób zagrożonych ryzykiem chorób sercowych i zbyt dużym cholesterolem.

Kto szczególnie powinien jeść mięso z gęsi?

Dietetycy coraz częściej zalecają gęś osobom osłabionym. Powszechnie mięso z gęsi propagują lekarze - zalecając je pacjentom przy osłabieniu organizmu, a także osobom przepracowanym, przemęczonym. Zalecają je także dzieciom, które aktywnie pracują umysłowo, dużo ćwiczą na zajęciach poza lekcjami. O tym, że mięso z gęsi ma wyjątkowe właściwości, wiedziały choćby nasze prababki, które uważały, że w przypadku choroby warto jeść mięso z gęsi. Stosowały też smalec z gęsi jako maść rozgrzewającą na zbolałe od reumatyzmu nogi, ręce, plecy.

W czym tkwi sekret niezwykłych właściwości zdrowotnych gęsiny?

Jak podaje Krajowa Rada Drobiarstwa, mięso z gęsi jest wyjątkowo zdrowe, gdyż posiada bardzo dużo białka, żelaza oraz witamin z grup A, B i E. I choć gęsina nie należy do mięs chudych - skład zawartego w nich tłuszczu jest o wiele korzystniejszy niż ma to miejsce w przypadku wieprzowiny. W tłuszczu gęsi znajdują się bowiem jedno- i wielonienasycone tłuszcze - uważane z zdrowszy rodzaj.

KRD powołuje się na badania, które dowodzą, że polska gęś owsiana to samo zdrowie. Oto walory zdrowotne mięsa gęsi: wysoka zawartość witamin A, B1, B2, D, E i PP, fosforu, żelaza i magnezu, nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Gęś najlepsza jest pieczona z jabłkami, mejerankiem i czosnkiem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dlaczego warto jeść gęsinę? Dlaczego mięso gęsi jest zdrowe? Dlaczego warto jeść gęsinę? Dlaczego mięso gęsi jest zdrowe?

Choć Polska jest największym producentem gęsiny w Europie, na statystycznego Polaka przypada 17 g. gęsi rocznie. Prawie cała produkcja trafia na rynek niemiecki! A przecież polska gęś owsiana to...

Aktualizacja: 12.03.2015 14:48
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Ananicz. Kim jest ranny w Pakistanie ambasador RP?
Andrzej Ananicz. Kim jest ranny w Pakistanie ambasador RP?

Andrzej Ananicz urodził się ur.21 marca 1951 r. Ma ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.