porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak rozsądnie pić, żeby się nie upić?
Jak rozsądnie pić, żeby się nie upić? Jedni są pijani zaledwie po powąchaniu kieliszka, inni nawet po ...
Konsekwencje szybkiego odchudzania

Czym grozi zbyt szybka utrata wagi podczas odchudzania?

Czym grozi zbyt szybka utrata wagi podczas odchudzania?

Gwałtowne schudnięcie - czym grozi?

fot.: Photos.com
Nie istnieje sposób, który pozwoliłby schudnąć szybko bez szkody dla zdrowia. Owszem, można bez ingerencji skalpela pozbyć się sporego nadmiaru tkanki tłuszczowej w zaledwie kilka tygodni, ale konsekwencje szybkiego chudnięcia bywają opłakane i dla zdrowia, i dla wyglądu.

Szybkie zrzucenie kilogramów grozi anemią, która objawia się między innymi nadmierną bladością i ciągłym zmęczeniem, ospałością. Osobom, które chudną zbyt szybko, często zaczynają też wypadać włosy, a na skórze pojawiają się rozstępy i zmarszczki. Wreszcie, zbyt szybkie odchudzanie skutkuje efektem jojo - waga i tak po pewnym czasie wraca do poprzedniego stanu. Zadbała o to natura, programując ludzki organizm tak, by po okresie głodu (a tym właśnie dla naszego mózgu jest każda dieta odchudzająca) robił zapasy na przyszłość, innymi słowy – znów gromadził zapasy tkanki tłuszczowej. Ale to  nie koniec zagrożeń. Do pozostałych należą:

>>> Jak działają PREPARATY WSPOMAGAJĄCE ODCHUDZANIE? [KLIKNIJ]

  • Odwodnienie. Na początku odchudzania tracimy bardzo dużo wody. Jeśli nie uzupełniamy ich w dostatecznej ilości, może dojść do odwodnienia organizmu (można poznać je po tym, że moczu jest niewiele i ma on ciemny kolor). Im szybciej chudniemy, tym więcej wody ubywa z organizmu. 

  • Niedożywienie. Może do niego dojść, jeśli stosujemy bardzo restrykcyjną dietę, ograniczającą albo wykluczającą niektóre produkty. W organizmie osoby, która chudnie za szybko, brakuje wtedy składników odżywczych (jakich, to zależy od rodzaju stosowanej diety). Konsekwencją może być anemia (gdy brakuje żelaza), zaburzenia pracy serca (jeśli wraz z pożywieniem nie dostarczamy odpowiednich ilości potasu i magnezu) itp. 

  • Kamica żółciowa. Nagłe zmiany w sposobie odżywiania często powodują zwiększenie produkcji cholesterolu przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości soli kwasów żółciowych. Nadmiar cholesterolu nie jest usuwany, przez co w przewodach i woreczku żółciowym tworzą się kamienie żółciowe. Objawy to ból (w okolicach wątroby). Gdy cholesterolu jest za dużo, przewody żółciowe mogą się zatkać, co skutkuje zapaleniem wątroby, trzustki albo pęcherzyka żółciowego. 

  • Utrata masy mięśniowej. Gdy chudniemy za szybko, stosując restrykcyjną dietę, organizm czerpie składniki energetyczne z masy mięśniowej, a nie z tkanki tłuszczowej. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 18:21
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rodzina Anny Grodzkiej. Kim są członkowie jej rodziny?

Kim jest najbliższa rodzina Anny Grodzkiej? Była żona Grażyna, syn ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.