porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dieta Atkinsa - na czym polega? Czy jest skuteczna i dlaczego?
Dieta Atkinsa - na czym polega? Czy jest skuteczna i dlaczego? Dieta Atkinsa, to jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych sposobów ...
Dieta Montignaca trwałą i skuteczną metodą odchudzającą

Dieta Montignaca - dlaczego jest skuteczna?

Dieta Montignaca - jedna z najpopularniejszych diet odchudzających, ma zwolenników na całym świecie. Nic dziwnego, pozwala na zdrowy, bezpieczny i trwały ubytek masy ciała, bez ryzyka efektu jojo. Na czym polega fenomen Montignaca?

Dieta Montignaca powstała w latach osiemdziesiątych XX wieku i wywodzi się z obserwacji Montignaca, na podstawie których uznał, że przyczyną tycia nie jest, jak powszechnie sądzono nadmiar spożywanych kalorii, ale niewłaściwa dieta, bogata w produkty o wysokim indeksie glikemicznym.

Czym jest indeks glikemiczny?

Indeks Glikemiczny (w skrócie IG) to lista produktów, których spożycie powoduje szybkie podwyższenie zawartości cukru we krwi. Podczas diety Montignaca spożywać powinno się produkty o niskim IG (do 50), produkty o wysokim indeksie glikemicznym (powyżej 50) są zakazane. Indeks glikemiczny nie zależy od tego, do jakiej grupy należy dany produkt (białka, węglowodany, tłuszcze), co sprawia, że dieta Montignaca należy do najbardziej zbilansowanych diet. Jej stosowanie przez dłuższy czas nie ponosi za sobą żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

Na czym polega dieta?

Plan diety Montignaca nie zakłada drastycznego ograniczenia przyjmowanych kalorii, wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad. Należy jeść minimum 3 posiłki dziennie (nadmierne przerwy w posiłkach powodują wahania glukozy we krwi), ograniczyć łączenie ze sobą pokarmów z grupy węglowodanów i białek (wyjątkiem są warzywa, które można łączyć z każdą kategorią produktów), nigdy nie łączyć produktów o wysokim IG z tłuszczami, jeść głównie produkty o niskim IG. Trzymanie się takiego planu diety gwarantuje spokojny, ale trwały spadek wagi, w tempie około 1 kg na tydzień.

Co jeść podczas diety?

Produkty o niskim IG to:

  • nieoczyszczony ryż,

  • pełnoziarniste pieczywo,

  • chude mięso,

  • ryby,

  • odtłuszczone mleko,

  • makaron razowy,

  • większość owoców i warzyw.

Uwaga! Wartość IG produktów zwiększa się podczas obróbki termicznej, gotowania, smażenia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czym zastąpić cukier? Czym zastąpić cukier?

Czy dieta jest równoznaczna z rezygnacją z cukru? Tak. Możemy go jednak z powodzeniem zastąpić dietetycznym słodzikiem.

Jak odchudzać potrawy? Sposoby na nietuczące zamienniki wysokokalorycznych składników potraw Jak odchudzać potrawy? Sposoby na nietuczące zamienniki wysokokalorycznych składników potraw

Jeśli się boisz, że nie uda ci się zachować, zrzuconej z trudem, wagi - stosuj zamienniki. Większość potraw da się łatwo „odchudzić” bez szkody dla ich smaku.

Odchudzanie: kolorowa dieta IGpro. Na czym polega dieta IGpro?

Lato to czas odkrywania ciała. Co zrobić, jeśli po zimie zostało nam parę zbędnych kilogramów? Wypróbuj dietę IGpro. Dzięki niej będziesz mogła cieszyć się nowym bikini bez wstydu. Na czym polega...

Aktualizacja: 23.03.2012 16:02
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Olga Wasilewska, autorka artykułu o Kamilu Durczoku

Olga Wasilewska to dziennikarka która wstrząsnęła środowiskiem madialnym za sprawą ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.