porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Odchudzanie: kolorowa dieta IGpro. Na czym polega dieta IGpro? Lato to czas odkrywania ciała. Co zrobić, jeśli po zimie ...
Odchudzanie z głową - czyli jak schudnąć bez wyrzeczeń. Zdrowa dieta i ćwiczenia.

Jak zrzucić zbędne kilogramy w zdrowy sposób? Odchudzanie bez głodówki i wyrzeczeń

Wakacje i sezon urlopowy za pasem, więc to najwyższa pora, by zadbać o swoje ciało i zrzucić zbędne kilogramy. Jak zdrowo schudnąć? Jak pozbyć się niechcianego ciałka, ale tak, żeby nasz organizm nie ucierpiał przy rygorystycznej diecie?

Dietetycy są zgodni - nie należy chudnąć za szybko, bo nagła utrata wagi nie wpływa dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie. Prawidłowe, bezpieczne chudnięcie wynosi od pół kilograma do kilograma na tydzień. Jak zatem w zdrowy sposób pozbyć się zbędnych kilogramów? Jest kilka sprawdzonych sposobów.

Odchudzanie - postaw na zdrowe odżywianie

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że tylko dieta zbilansowana, urozmaicona i uregulowana pomaga w zrzuceniu kilogramów. Bardzo ważne są także ćwiczenia lub inne przejawy aktywności fizycznej.

Trzeba pamiętać o 4 - 5 posiłkach dziennie, żeby organizm to, co zjada, wykorzystywał w danym momencie. Między posiłkami powinniśmy robić 3, 4 godziny przerwy i gdy poziom glukozy zacznie spadać, dostarczać organizmowi kolejną porcję energii - suszone lub świeże owoce. Zdrowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W diecie powinny przeważać produkty takie jak warzywa, owoce, białe mięso, grube kasze. Należy ograniczyć słodycze, alkohol, a białe pieczywo zastąpić ciemnym. Jeśli jemy mięso to jedzmy białe, ryby, więcej warzyw niż owoców. I dużo pijmy - 1,5 - 2 litrów dziennie. Unikajmy bananów i winogron, bo podwyższają poziom glukozy. Najlepsze w diecie są melony, truskawki, cytrusy i jabłka. 

Ćwiczenia pokonają efekt jo-jo

Jeśli uda nam się schudnąć i po zakończonej diecie dalej pamiętamy o ruchu i ćwiczeniach modelujących sylwetkę to musimy bardzo uważać, by nie wrócić do złych nawyków żywieniowych - szczególnie nieregularnego jedzenia, czy zjadania wszystkiego co popadnie, by tylko zapełnić żołądek.

W pewnym momencie organizm robi zapasy i tak powstaje efekt jo-jo. Trzeba pamiętać, by na początku liczyć kalorie i przestrzegać limitów, które narzuciliśmy sobie w trakcie diety. Powoli można zwiększać kalorie, aż dojdziemy do momentu, gdy organizm dobrze funkcjonuje, czyli nie chudnie i nie tyje i dostarczamy organizmowi tyle energii, ile potrzebuje.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dieta. Porady praktyczne, czyli jak się odchudzać skutecznie Dieta. Porady praktyczne, czyli jak się odchudzać skutecznie

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci skutecznie, lecz zdrowo zrzucić zbędne kilogramy.

Dieta RAW, czyli surowa dieta - co to jest, czym polega, jak to jeść? Dieta RAW, czyli surowa dieta - co to jest, czym polega, jak to jeść?

Sezon na odchudzanie w pełni. Jedną z bardziej popularnych diet jest tzw. surowa dieta, czyli dieta RAW food. Na czym ona polega? Co trzeba jeść stosując tę dietę?

LEKKA DIETA łączy odchudzanie i łasuchowanie. Czy lekka dieta to sposób na zdrowe odchudzanie?

Lekka dieta pozwala na odchudzanie w przyjemny sposób. Jeśli przestawisz się na lekką dietę, dobrze zrobisz swojemu ciału, a przy okazji umysłowi. Lekka dieta to odpowiedź na pytanie: Jak być bystrą...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:06
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ryszard Petru - kim jest? KARIERA, RODZINA

Ryszard Petru głośno zaznaczył w mediach swoją obecność, gdy w ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.