porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co dobrego dla zdrowia ma w sobie GŁÓG?
Co dobrego dla zdrowia ma w sobie GŁÓG? Wygląda pięknie – zarówno wiosną, gdy kwitnie, jak i jesienią, ...
Odchudzanie - tak! Ale rozsądnie i z głową.

Które sposoby odchudzania mogą ci naprawdę zaszkodzić?

Nie sposób zliczyć diet, które przez lata przetoczyły się przez kobiecą część populacji. Jednego roku jemy tłuszcze i nic więcej, drugiego nic poza białkiem. Czy to zdrowe? Jaka dieta może szkodzić?

Mało składników, mało kalorii - to szkodzi

Musimy przyjąć do wiadomości, że wszelkie diety restrykcyjne, jednostajne, polegające na spożywaniu tego samego typu pokarmu, które nie są opracowane tak, by zaspokoić wszelkie potrzeby organizmu niezbędne do jego funkcjonowania, nie są dietami zdrowymi ani skutecznymi.

Ich sukces polega jedynie na spowodowaniu szybkiej utraty wagi ciała, nie zmieniając przy tym nawyków żywieniowych odchudzającego się.  Organizm gwałtownie pozbawiony tłuszczów, węglowodanów, witamin, białek, minerałów magazynuje je w tkankach po tym, jak tylko zostaną mu one dostarczone. Stąd efekt jo-jo, gwałtownego przybierania na wadze po zakończeniu kuracji odchudzającej przeprowadzonej za pomocą takiej diety.

Przykro to pisać, ale jedyną skuteczną i zdrową dietą jest tradycyjna dieta jedz połowę, która dostarcza organizmowi wszystko czego ten potrzebuje, a nie ogranicza jedzenia w sposób drastyczny. Dzięki tej diecie zmieniamy nawyki żywieniowe, uczymy się nie podjadać, nakładać mniejsze porcje. Sprzyja temu także słynna dieta 1000 kalorii, która polecana jest nawet młodzieży i osobom starszym.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak skutecznie się odchudzać? Jak zrzucić zbędne kilogramy bez efektu jo-jo?

Jak skutecznie się odchudzić? To pytanie zadaje sobie każdego dnia wiele osób walczących z nadwagą i otyłością. Co zrobić, by pozbyć się raz na zawsze zbędnych kilogramów? Czy można szybko i...

Jak SCHUDNĄĆ W DWA TYGODNIE? Skuteczna DIETA na 14 dni Jak SCHUDNĄĆ W DWA TYGODNIE? Skuteczna DIETA na 14 dni

Szczupła sylwetka w dwa tygodnie? To możliwe! Zdrowa, zbilansowana dieta pomoże ci szybko schudnąć bez efektu jo-jo. Wypróbuj poniższy plan diety i weź do serca kilka wskazówek dotyczących zdrowego...

DIETA HOLLYWOODZKA - na czym polega? Zobacz, jak odchudzają się gwiazdy! DIETA HOLLYWOODZKA - na czym polega? Zobacz, jak odchudzają się gwiazdy!

Dieta hollywoodzka, czyli vivat owoce! To bardziej kuracja oczyszczająca niż prawdziwa dieta odchudzająca, polega bowiem na jedzeniu tylko i wyłącznie owoców! To bardzo restrykcyjna dieta, odrzucamy...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:08
Autor: MK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?

Media obiegła wiadomość, że matka Andrzeja Dudy zbierała podpisy poparcia ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.