porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Na czym polega dieta garstkowa? Główne założenia diety garstkowej - jakie są? Jesz tyle, ile zmieści się w dłoni - tak brzmi ...
Co zrobić, by wyszczuplić uda i wymodelować pośladki? Jakie ćwiczenia na wyszczuplenie ud?

Odchudzanie - jakie sposoby na wyszczuplenie ud? Ćwiczenia na odchudzenie ud, brzucha i pośladków

Przez zimę przybyło nam nieco tłuszczyku, który odłożył się w okolicach bioder i ud. To normalne, bo zimą mniej się ruszamy i tkanka tłuszczowa łatwiej się odkłada. Co możemy zrobić, by wyszczuplić uda i zmieścić się w obcisłą spódnicę i rurki?

Zima to pora roku, która nie sprzyja zbytnio aktywności fizycznej. Można, owszem, uprawiać sporty zimowe, ale przyznajmy się, czy rzeczywiście regularnie jeździmy na nartach albo łyżwach? W przypadku innych dziedzin sportu, czekamy zwykle do wiosny, aż zrobi się cieplej. Jedynie prawdziwi zapaleńcy uprawiają jogging albo nornic walking o tej porze roku. Długie zimowe wieczory spędzamy na kanapie przed telewizorem, zajadając słodkie smakołyki. I tak z miesiąca na miesiąc przybywa nam tu i ówdzie. Aż wreszcie przychodzi upragniona wiosna: zrzucamy zimowe okrycia, wyciągamy z szafy ulubione dżinsy i ze zgrozą odkrywamy, że niestety… Trzeba kupić o rozmiar większe albo szybko wyszczuplić uda. Jak to zrobić? Poszczególne partie ciała, w tym także uda, najlepiej modelować odpowiednimi ćwiczeniami.

Jakie ćwiczenia pomogą wyszczuplić uda?

Żeby wyszczuplić uda możemy zapisać się na zajęcia w klubie fitness, korzystać ze sprzętów w siłowni, regularnie pływać na basenie lub jeździć na rowerze. Nie zapominajmy też o joggingu i nornic walkingu. Te aktywności wyraźnie poprawią naszą kondycję i szybciej będziemy spalać tłuszcz. Jeśli w ciągu tygodnia nie mamy czasu na uprawianie sportów poza domem, a chcemy wyszczuplić uda i wymodelować pośladki, postarajmy się regularnie ćwiczyć w domu.

Podstawowy zestaw ćwiczeń, które wyszczuplają i ujędrniają uda to przysiady i wymachy nóg. Na początek zaczynamy od serii przysiadów – 10-15, potem seria wymachów nóg: 10 – jedną nogą, 10 – drugą i znów wracamy do przysiadów. Na początek nie forsujemy się zbytnio. Staramy się ćwiczyć kilka razy dziennie, zwiększając jednocześnie liczbę przysiadów i wymachów podczas jednej serii. Z czasem możemy dołączać kolejne ćwiczenia, np. chodzenie na palcach, półprzysiady ze sztangielkami, wykrok z przeniesieniem ciężaru ciała na nogę wykroczną.

Ćwiczenia wyszczuplające uda na steperze

Znakomitym sprzętem, który pomoże nam wyszczuplić uda podczas treningów w domu jest steper. Warto go kupić i codziennie przez 20-30 minut ćwiczyć. Ważne, by robić to systematycznie, bo od tego zależy, czy osiągniemy pożądany efekt. Pamiętajmy też, by zaczynać ćwiczenia na steperze od niewielkiego obciążenia i powoli zwiększać ich intensywność. Efekty powinniśmy zauważyć już po dwóch miesiącach regularnych treningów. Warto zacząć już dziś!

Uwaga! Systematyczne ćwiczenia warto poprzeć odpowiednią, zrównoważoną dietą, a także zabiegami ujędrniającymi (maseczki ujędrniające, peelingi). Eksperci kulturystyki twierdzą, że znakomity efekt wyszczuplający daje również naprzemienny, 10-sekundowy prysznic gorącą wodą i zimną na partie ciała, które chcemy odchudzić (spalić tłuszcz) w cyklu: 4 gorące, 4 zimne strumienie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Mrozem w tłuszcz - czy ten sposób pozbycia się tkanki tłuszczowej jest skuteczny?

Tkanka tłuszczowa jest niezbędna, u kobiet powinna stanowić od 17 do 25 proc. składu ciała, natomiast u panów od 11 do 20 proc. Jeśli jest jej więcej, warto się jej pozbyć. Ale jak? Jest wiele...

Efekt jo-jo. Daczego efekt odchudzania jest trudny do utrzymania?

Żeby tyć wystarczy więcej jeść. Dlaczego więc nie wystarczy jeść mniej żeby chudnąć? I wreszcie, dlaczego nie wystarczy jeść ani mniej, ani więcej, żeby utrzymać wagę z trudem osiągniętą podczas...

Ćwiczenia odchudzające - jakie ZASADY, co trzeba wiedzieć?

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Jak ćwiczyć, żeby rezultaty były szybko widoczne i trwałe? Mówimy, co trzeba wiedzieć, żeby wykonywane ćwiczenia dawały pożądany efekt.

Aktualizacja: 03.06.2013 09:22
Autor: EOS
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
E.L. James: kim jest autorka "50 twarzy Greya"? [kariera, rodzina]

E.L. James szturmem podbiła serca wielu czytelników i czytelniczek ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.