porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu? Jeśli wieczorem buty i ubrania, które rano pasowały jak ulał, ...
Wady i zalety Diety Dukana

Odchudzanie na białkowej diecie Dukana - jakie za i przeciw?

Odchudzanie na białkowej diecie Dukana - jakie za i przeciw?

Dieta dukana cieszy się popularnością, bo odchudzający się szybko gubią kilogarmy, jednak nie pozostaje bez wpływu na kondycję organizmu

fot.: Photos.com
Dieta Dukana, to ostatnio jedna z najmodniejszych metod odchudzania. Opiera się na dużym spożyciu białka, co powoduje szybki i widoczny spadek wagi. Jak organizm reaguje na dietę białkową? Jakie są jej wady i zalety?

Dieta Dukana składa się z trzech faz. Podczas fazy pierwszej spożywamy głównie białka, zakazane są warzywa, owoce, pieczywo i inne źródła węglowodanów. Aby rozłożyć białka na przyswajalne cząstki, organizm zużywa dużo energii, spalając tkankę tłuszczową. Dzięki temu można, bez głodówki, szybko stracić na wadze. Następna faza jest bardziej urozmaicona i do diety dołączamy kolejne produkty. W trzeciej fazie można jeść co się chce, raz w tygodniu zaś spożywać tylko białko. 

Zalety diety Dukana

Dieta Dukana jest skuteczna w odchudzaniu, a efekty są widoczne z dnia na dzień, co niewątpliwie daje motywację do kontynuowania diety i przyczyniło się do jej niesamowitej popularności. Podczas stosowania białkowego programu żywieniowego polepsza się też elastyczność skóry i mięśni, dzięki wysokiemu spożyciu kalogenu. Jeśli wytrwa się przez trzy fazy diety, waga będzie stabilna i nie grozi nam efekt jo-jo. Na tym jednak kończa się zalety Diety Dukana, lekarze zaś ostrzegają przed jej zgubnymi dla organizmu efektami.

Wady diety Dukana

Duże spożycie białka i małe spożycie węglowodanów odwraca zupełnie proporcje, które spejcaliści do spraw żywienia uznali za optymalne do prawidłowego funcjonowania organizmu. Szczególnie w pierwszej fazie, posiłki są bardzo monotonne, a brak węglowodanów dostarczających energię, może skutkować zmęczeniem i apatią. Przez brak błonnika, mogą pojawić się zaparcia,  podwyższa się za to poziom choresterolu. Jeśli nie będziemy przyjmować suplementów, możemy też negatywnie odczuć brak witamin i minerałów. Najpoważniejszym ryzykiem obarczone jest jednak obciążenie nerek i wątroby, co może prowadzić do chorób i niewydolności. Z tego powodu przed rozpoczęciem diety należy skonsuktować się z lekarzem, aby w pogoni za szczupłą sylwetką nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są najbardziej szkodliwe diety? Dukana, Atkinsa, kopenhaska... Jakie są najbardziej szkodliwe diety? Dukana, Atkinsa, kopenhaska...

Jedne z popularnych dniet nie mają naukowego uzasadnienia, inne są wręcz szkodliwe. Sprawdź, na jakie diety uważać!

Dieta Dukana - jakie ma skutki uboczne? Dieta Dukana - jakie ma skutki uboczne?

Dieta Dukana to jedna z najbardziej popularnych diet ostatnich lat. Czy naprawdę jest taka dobra? Na pewno skuteczna, ale też bez wątpienia bardzo szkodliwa dla zdrowia. Sprawdź, jakie są wady...

Odchudzanie. Jak się zmotywować do odchudzania? Odchudzanie. Jak się zmotywować do odchudzania?

By wytrwać w odchudzaniu często potrzebujemy odpowiedniej motywacji. W zasadzie to od niej należy zacząć. Jak się motywować do tracenia kilogramów?

Aktualizacja: 17.04.2018 13:08
Autor: CM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Szydło: rodzina [mąż, dzieci]
Beata Szydło: rodzina [mąż, dzieci]

Polityczną karierę Beata Szydło zawdzięcza sobie, rodzinie, która ją wspiera ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.