porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak uniknąć efektu jo-jo po diecie? Zgubiłaś kilka kilogramów i chcesz zachować odpowiednią wagę? To proste. ...
Orzech włoski to jeden z elementów zdrowej diety.

ORZECHY WŁOSKIE. Czy wiesz, dlaczego warto jeść orzechy włoskie?

 ORZECHY WŁOSKIE. Czy wiesz, dlaczego warto jeść orzechy włoskie?

Osoby, które regularnie jedzą orzechy zmniejszają u siebie ryzyko zachorowania na choroby serca, nowotwory i miażdżycę!

fot.: Photos.com
W jesiennej diecie nie powinno zabraknąć orzechów - nie tylko dobrze wpływają na pracę mózgu, poprawiając koncentrację i pamięć, ale też dostarczają wielu cennych witamin i soli mineralnych, żelaza i magnezu. Powinny na stałe trafić do diety osób cierpiących na depresję i nadpobudliwość.

Orzechy powinny jesienią i zimą na stałe wejść do twojej diety, bo są kopalnią cennych składników, których braki odczuwamy szczególnie o tej porze roku.

Czy wiesz, dlaczego orzechy są niezbędne w diecie?

Przede wszystkim dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin i minerałów poprawiają pracę mózgu, pamięć i koncentrację. Są wskazane dla osób cierpiących na depresje i nadpobudliwość. A ze względu na żelazo i magnez – dla osób z anemią i narzekających na osłabienie i ciągłe zmęczenie. W 51,5 proc. orzech składa się z tłuszczu, ma też wysokowartościowe białko (10 proc.), dlatego chętnie jadają je wegetarianie. Osoby, które regularnie jedzą orzechy zmniejszają u siebie ryzyko zachorowania na choroby serca, nowotwory i miażdżycę!

Orzechy mają dużo kalorii, ale nie są one puste

Pięć orzechów ma tyle samo kalorii co pączek. Ale zamiast pustych kalorii mamy pełnowartościowe białko i dużą porcję najszlachetniejszego tłuszczu. To, co chrupiemy, jest nasieniem, tzw. jądrem, ukrytym pod beżową zdrewniałą pestką, czyli łupiną. Wszystkie orzechy są wysokokaloryczne, a włoskie są rekordzistami: 100 g to 645 kcal.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co jeść, żeby wspomóc mózg w okresie wzmożonej nauki? Co jeść, żeby wspomóc mózg w okresie wzmożonej nauki?

Rok szkolny i rok akademicki rozpoczęły się już na dobre, zbliżają się klasówki, egzaminy i okres wzmożonej nauki. Co jeść podczas pracy umysłowej, aby wspomóc mózg? Oto lista produktów, które...

Czym są suplementy diety? Kto powinien brać suplementy diety?

Żyjemy szybko, często nie mamy czasu, by analizować skład naszych posiłków i zapewnić sobie odpowiednią ilość potrzebnych składników odżywczych. Ratunkiem wykorzystywane z rozsądkiem suplementy diety.

Dlaczego trzeba JADAĆ ŚNIADANIA? Czym grozi wychodzenie z domu na czczo? Dlaczego trzeba JADAĆ ŚNIADANIA? Czym grozi wychodzenie z domu na czczo?

Rano nie masz czasu albo apetytu i wychodzisz z domu bez śniadania? To błąd! Nie rezygnuj ze śniadania pod byle pretekstem! Dzięki niemu zyskasz dobry nastrój i naładujesz akumulatory na cały dzień....

Aktualizacja: 17.04.2018 14:38
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?

Make Life Harder, czyli MLH powstał po to, by obśmiać ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.